Доброго дня. Моя дружина в поганих відносинах із своєю матірью. Мати дружини подає в суд на аліменти у зв`язку із смертю її чоловіка. Дружина ніде не працює. За місцем реєстрації не проживає. Які в нас можуть бути ризики? Як ми можемо застерегти себе від будьяких контактів із цією людиною?
Доброго дня.
Відповідно до статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Відповідно до статті 203 Сімейного кодексу України дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.
Згідно до статті 205 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків.
Таким чином, мати вашої дружини має право звернутись до суду за аліментам.
Водночас, ключовим у даному випадку є те чи дійсно вона потребує матеріальної допомоги, як це передбачено вищевказаною статтею 202.
Тобто, мати вашої дружини повинна буде довести факт того, що вона дійсно потребує матеріальної допомоги.
Також, відповідно до статті 205 суд має визначати розмір аліментів з урахуванням матеріального стану сторін.
Отже, основний ризик – це задоволення судом позову про стягнення аліментів та їхнє відповідне стягнення із Вашої дружини.
Застерегти себе від контактів із мамою Вашою дружини Ви можете просте переставши з нею спілкуватись.
За потреби я зможу підготувати вам відзив на позовну заяву про стягнення аліментів, але для цього мені буде потрібен позов, суд має його надіслати вашій дружині або ж його можна отримати в суді.
За наявності додаткових питань чи уточнень звертайтесь.