Порядок визначення місця проживання дитини, коли батьки не можуть дійти згоди з ким із них буде проживати дитина

Статья розяснює порядок визначення місця проживання дитини, коли батьки не можуть дійти згоди з ким із них буде проживати дитина

21.10.2019 12:05 1722

Консультація виконавця

Алена Музыка
Адвокат
У сервісі: 4 роки
16 відгуків (15 +) (1 -)
Консультацій: 59

Якщо між батьками, які проживають окремо виникає спір про визначення місця проживання дитини, то в багатьох випадках без допомоги юриста в даних справах не обійтись. Вирішення спору між батьками щодо визначення місця проживання дитини регулюється Сімейним кодексом України та постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».


Згідно ст. 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.


Кодексом визначено, що орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.


Не зважаючи на те, що Сімейним кодексом України передбачено, що спір може розглядатись органом опіки та піклування або судом  існує судова практика відмови у розгляді позовної заяви судом, якщо батьки не звернулись до досудового способу урегулювання спору.


Так, ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 08.10.2019 року по справі № 755/16134/19  встановлено:


«Разом з тим, звертаючись до суду з позовною вимогою про визначення місця проживання дитини, позивачем не здійснено заходів обов`язкового досудового урегулювання спору шляхом звернення до служби у справах дітей за місцем проживання дитини для розв`язання спору та можливості його урегулювання з урахуванням прав та законних інтересів дитини, відповідно до обов`язкової процедури урегулювання таких спірних правовідносин, встановленої Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дітей, затвердженим Постановою Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866, - що є обов`язковою умовою також і відповідно до частини 3 ст. 19 Сімейного кодексу України, тобто урегулювання правовідносин щодо захисту прав органом опіки та піклування, в тому числі і прав дітей, має передувати урегулюванню спору щодо таких правовідносин у судовому порядку


 


Тобто процедура визначення місця проживання дитини  має три етапи:



  1. Усні переговори між батьками та розгляд варіанту досягнення компромісу усно або фіксація умов виховання дитини у письмовому договорі.

  2. Звернення із заявою для розв’язання спору до органів опіки та піклування.

  3. Якщо рішення органів опіки та піклування не задовільняє одного з батьків, він має право на звернення до суду.


У разі необхідності підготовки письмового договору, заяви до органів опіки та піклування або позовної заяви до суду, можете звертатись до мене на електронну пошту uristnikolaenko@gmail. сom  або по номеру телефона (066)-826-27-88.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram