Уплата НДФЛ при начислении дивидендов физлицам

Какие особенности уплаты НДФЛ при начислении дивидендов физлицам за 2012 год?

14.02.2018 09:28 1975

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 6 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 07.05.2013 B2B


Основные нормы Налогового кодекса, которыми следует руководствоваться при выплате дивидендов физическим лицам:


 170.5.2. Будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, що сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб'єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів.


 170.5.3. Дивіденди, нараховані платнику податку емітентом корпоративних прав - резидентом, що є юридичною особою, оподатковуються за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу, крім дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які згідно із підпунктом 153.3.7 пункту 153.3 статті 153 цього Кодексу прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням.


 168.1.5. Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду.


 


Из данных норм законодательства следует:


  1. Дивиденды физлицам по обычным акциями за 2012г. облагаются по ставке 5 процентов.

  2. Уплачивается НДФЛ при выплате дивидендов. Но если дивиденды начислены, но по каким либо причинам не выплачиваются (например нет средств для выплаты), то «включается» действие п.168.1.5 и НДФЛ необходимо уплатить в бюджет в течении 30 дней следующего месяца.



 Для того, чтобы избежать уплаты НДФЛ до выплаты дивидендов, желательно начисление и выплату дивидендов осуществлять в одном месяце или провести выплату не позднее следующего месяца, т.е. решение о начислении дивидендов принимать тогда, когда есть реальная возможность осуществить выплату.


Если есть лица, которые владеют акциями и соответственно имеют право на дивиденды, но их невозможно идентифицировать (например, неизвестен правильный налоговый номер лица или нет официальных данных о наследник умершего акционера), то начисление дивидендов не осуществлять до получения заявления лица с данными позволяющими его идентифицировать.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram