Недотримання слідчим строку досудового розслідування до повідомлення про підозру


З моменту внесення відомостей до ЄРДР щодо злочину середньої тяжкості пройшло більше 18 місяців і особі повідомлено про підозру( до ЄДРС внесено 12.04.2018, повідомлено про підозру 28.10.2019). Строк досудового розслідування до повідомлення про підозру мав би становити дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості (ст.219). Відповідно п.10 ст.284 передбачено закриття провадження з підстави спливу строків. Чи можливо тепер, коли пройшло 10 днів на оскарження бездіяльності (не закриття провадження) та є повідомлення про підозру, закрити провадження?

01.11.2019 18:38 1378

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 5 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

Доброго вечора!


Однозначно на Ваше питання відповісти неможливо, адже:  


   Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 219 Кримінального процесуального кодексу України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР до дня повідомлення особі про підозру становить:


1) шість місяців – у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;


2) дванадцять місяців – у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;


3) вісімнадцять місяців – у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.


Відповідно до абзацу другого пункту 10 частини 1 статті 284 КПК України  слідчий, прокурор зобов'язані закрити провадження у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтєю 219  КПК України закіінчився, але жодній особі не було повідомлено про підозру. Причому незалежно від кваліфікації злочину (кримінального правопорушення) та наслідків. А зупинення досудового розслідування і збереження строку розслідування можливе лише після повідомлення особі про підозру  (стаття 280 КПК України)


 


     Параграфом 4 цього ж Кодексу передбачено продовження строку досудового розслідування.   


         $ 4. Продовження строку досудового розслідування


Стаття  294. Загальні положення продовження строку досудового розслідування



  1. Якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

  2. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором.

  3. Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:


1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;


2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;


3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.


З повагою Микола Лях

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram