Розрахунок компенсації за невикористану відпустку суміснику

Чи потрібно здійснювати розрахунок компенсації щорічної відпустки внутрішньому суміснику після закінчення терміну заміщення і як вона повинна розраховуватись?

23.02.2018 10:55 1128

Консультація виконавця

B2B Consult
Експерт
У сервісі: 3 роки
0 відгуків (0 +) (0 -)
Рейтинг: 0
Консультацій: 511

АКТУАЛЬНО НА 11.12.2015


Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж чи іншому підприємстві.


Робота за  сумісництвом чи на умовах неповного робочого часу не спричиняє яких-небудь обмежень трудових прав працівників.


Працівник, що працює за сумісництвом, має право на щорічну оплачувану відпустку повної тривалості та на інші види відпусток, що передбачені чинним законодавством і Колективним договором, так само, як і основний працівник, і на одержання компенсації за невикористану відпустку.


Оплату відпустки чи виплату компенсації за невикористану відпустку сумісникам здійснюють у такому ж порядку, як і за основним місцем роботи відповідно до вимог Порядку № 100. При цьому внутрішньому суміснику розрахунок відпускних чи компенсації за невикористану відпустку здійснюють окремо за його посадою за сумісництвом.


У випадку звільнення працівника, що працює за сумісництвом, з ним слід провести остаточний розрахунок з виплатою всіх належних йому сум, у т.ч. компенсації за невикористану відпустку.


Середня зарплата обчислюється виходячи із суми виплат суміснику за останні 12 календарних місяців роботи перед місяцем надання відпустки (компенсації за невикористану відпустку).


 


Форма наказу може мати при цьому такий вигляд, наприклад:


Яковенко Роман Юрійовича, працюючого на посаді групового механіка за сумісництвом, звільнити з 01.12.2015р., у зв’язку з поверненням на роботу Борисенко А. В, який раніше виконував цю роботу,  п. 6 ст. 40 КЗпП України.


Виплатити Яковенко Роману Юрійовичу компенсацію за 6 календарних днів невикористаної відпустки за період роботи з 12.05.2015р. по 01.12.2015р.


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram