Виїзд за кордон військовозобов'язаних осіб, що звільнені від мобілізації на підставі абз. 9 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Військовозобов’язані, чиї близькі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі збройної агресії російської федерації, на сьогодні мають право на виїзд за кордон.

23.09.2022 17:51 1718

Консультація виконавця

Анастасія Іванченко
Адвокат Київ
У сервісі: 2 роки
125 відгуків (125 +) (0 -)
Консультацій: 260

Відповідно до абз. 9 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», в редакції Закону № 2491-IX від 29 липня 2022 року, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Норма абз. 9 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» є імперативною, вичерпною та не передбачає додаткових умов чи альтернатив, окрім вказаних в цій нормі закону.

Оскільки ця підстава для звільнення від мобілізації не підпадає під обмеження, що встановлені п. 2-6 Правил перетину державного кордону, то зазначені в абзаці дев’ятому військовозобов’язані особи мають право на виїзд за кордон.

Заборона в п. 2-6 Правил перетину державного кордону громадянами України на осіб, що визначені в абз. 9 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не поширюється.

В одному із пунктів пропуску мені також підтвердили, що на сьогодні таких осіб випускають.

Документи, які потрібні для виїзду:

- закордонний паспорт;

- документи про родинні зв’язки (своє свідоцтво про народження - якщо син/донька, свідоцтво про народження своє і брата/сестри - якщо брат, свідоцтво про народження своє і батька - якщо внук);

- довідка з ТЦК та СП, що підтверджує смерть (зникнення безвісті) родича під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони.

Інших документів не потрібно.

Якщо у вас є додаткові питання, можете написати мені на електронну пошту: ivanchenko.2015av@gmail.com

З повагою, адвокат Анастасія ІВАНЧЕНКО

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram