Добрий день!
Відповідно до ст. 69 Сімейного Кодексу України, Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до ч. 1 ст. 57 Сімейного Кодексу України, Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
Отже, в даному випадку:
Той факт, що більшу частину грошей за квартиру заплатила матір сам по собі не свідчить про те, що ті кошти належали їй особисто, оскільки квартира була куплена у шлюбі. Враховуючи, що така купівля відбулась у 2000 році, навряд чи факт того, що квартира бу можна буде підтвердити допустимими та належними доказами.