Оподаткування як інвестиції від Kickstarter для анімаційного проєкту, переведення грошей через особистий рахунок в Німеччині

Ми запускаємо проєкт на Kickstarter, гроші, отриманні з цієї кампанії підуть на особистий рахунок фізичної особи в Німеччині. Важливо враховувати, що це не прибуток, а фінансування за допомогою краудфандингу. Як нам перевести гроші з німецького особистого рахунку на ФОП/ ТОВ/ особистий рахунок в Україні? Які документи оформити, аби це було вказано як інвестиція, а не прибуток? Який відсоток податку треба заплатити в Німеччині і в Україні, чи можливо уникнути подвійного оподаткування, і як?
03.02.2025 14:07 79

Консультація виконавця

Андрій Топчій
Юрист
У сервісі: 1 рік
70 відгуків (67 +) (3 -)
Консультацій: 330
Топ 3 спеціалізації:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день!. По-перше, треба визначити, чи фізична особа є резидентом Німеччини чи резидентом України. За загальним правилом, визначеним ст. 4 Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною та Німеччиною,  якщо особа постйно проживає у Німеччині  (більш ніж 183 днів) , вона є резидентом Німеччини і має сплачувати податок на дохід саме там.

.З точки зору оподаткування, такі кошти є саме доходом особи. Відповідно, такі платежі мають оподатковуватись податком на дохід відповідно до наступних ставок:

  • 0% — якщо дохід до 9744 євро;
  • 14% — у разі, якщо сума загального доходу від 9744 до 57918 євро;
  • 42% — коли доходи особи в межах від 57918 до 274 612 євро на рік;
  • 45% — у випадку, коли сума загального доходу перевищує 274 612 євро

Важливо зазначити, що вказаний відсоток податку враховується від загального річного доходу фізичної особи, а не від розміру донації.

Варіантом для Вас є отримання доходу не на особистий рахунок фізичної особи, а на рахунок юридичної особи. Якщо це буде німецьке підприємство, то ставка оподаткування становитиме 15% від прибутку юридичної особи (дохід мінус витрати). Якщо гроші збираються з непідприємницькою метою, то слід розглянути можливість залучення грошей на неприбуткову благодійну організацію, що дозволить уникнути оподаткування.

Щодо переведення коштів на рахунок тієї ж самої фізичної особи в Україні: можна перевести кошти звичайним SWIFT-переказом. Жодних дій щодо оподаткування вчиняти не треба, якщо у податкової будуть якісь питання щодо походження цих коштів, то достатньо буде пред'явити квитанції про сплату відповідного податку з цих коштів у Німмеччині.

Якщо кошти будуть переведені на рахунки ТОВ, ФОП або іншої фізичної особи, то такі кошти знову ж будуть доходом відповідної фізичної чи юридичної особи і знову підлягатимуть оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, єдиним податком або ж податком на прибуток, відповідно до обраної системи оподаткування. 

Відповідно, для оптимізації оподаткування, рекомендую Вам змінити схему залучення коштів, залучивши їх безпосередньо в Україну на рахунок ФОП (оподаткування складатиме 5% єдиного податку та 1% військового збору) чи в інші країни з низькими ставками податків, або ж на рахунок некомерційної організації, з подальшим виділенням гранту для української організації.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram