Голосование на выборах

Могу ли я проголосовать на выборах в одном городе, если я прописана в другом городе? Если да, то что для этого нужно?

08.01.2019 18:24 1162

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 2 роки
116 відгуків (114 +) (2 -)
Рейтинг: 116222
Консультацій: 258
  1. Можете.

  2. Для этого Вам необходимо заранее, но не позднее чем за пять дней до дня голосования обратиться к органу ведения «Державного реєстру виборців», с паспортом, по месту нахождения указанного Вами избирательного участка или адреса, с мотивированным заявлением об изменении временно (на период голосования)  места  голосования ( избирательного участка) без изменения избирательного адреса. Если Вы имеете право голоса на соответствующих выборах, то получите соответствующее удостоверение, по которому и сможете проголосовать в другом городе.   

Все это прописано в законодательстве Украины: Закон Украины "Про вибори Президента України" № 474-XIV от 05.03.1999 г, с последними изменениями от 23.12.2015 г, абзац 2 части 5 статьи 31 раздела V. Список избирателей:


   Стаття 31. Порядок складання попередніх списків виборців для звичайних виборчих дільниць


  1. У попередньому списку виборців напроти прізвищ виборців, постійно не здатних пересуватися самостійно, робиться відповідна відмітка у графі "Примітки".

        При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до попереднього списку виборців у графі "Примітки" навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування, дату його видачі та найменування органу ведення Державного реєстру виборців, який його видав. 


Стаття 35-1. Тимчасова зміна місця голосування виборця без зміни виборчої адреси


  1. Кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Закон Украины «Про Державний реєстр виборців» № 698-V от 22.02.2007 в редакции от 01.01.2017 г, часть 3, статья 7  


Стаття 7. Персональні дані, які визначають місце та умови голосування виборця


  1. За мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

 І на завершення


Постановою Центральної виборчої комісії  від 13 вересня 2012 року № 893 з останніми змінами від 05.09.2018 року


встановлено Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, за яким все прописано, чим повинні керуватись органи Державного реєстру виборців.


 


Треба запам’ятати пункти 2.7. та 2.8.


 2.7. Орган ведення Реєстру сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці (дільниці для голосування) та при поданні ними заяви надає необхідну правову допомогу.


2.8. З метою надання правової допомоги виборцям орган ведення Реєстру розміщує у спеціально відведеному місці примірний зразок заяви.


Недотримання примірного зразка заяви не є підставою для відмови в її прийнятті.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram