пенсия по потере кормильца

Мне сейчас 20 лет, учусь на 4м курсе на стационаре. Получаю пенсию по потере кормильца (нет отца). Уже 2 месяца официально трудоустроена. Есть ли вероятность того, что Пенсионный фонд потребует возврата выплаченных за это время пенсий?

 

П.с. прекращается ли выплата пенсии с официальным трудоустройством получателя пенсии?
15.01.2019 19:19 1231

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 2 роки
115 відгуків (113 +) (2 -)
Рейтинг: 115022
Консультацій: 256

        Вероятность того, что Пенсионный фонд потребует возврата выплаченных за это время пенсий очень высокая, думаю 100 процентная.


       В соответствии с  Законом Украины  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», с последними изменениями от 12.07.2018 № 2505-VIII статья 36 «Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника.



  1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні … «


  Абзац 3 части 2 этой же статьи «Непрацездатними членами сім'ї вважаються:


    Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;»


  И далее Статья 38. «Період, на який призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Зміна розміру пенсії



  1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою  статті 36 цього Закону…


… Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.»


Вывод:


Выплата пенсии с официальным трудоустройством получателя пенсии прекращается   


    И еще нужно знать, что есть такая  Статья 60 Закона Украины  № 2262 


        Стаття 60. Обов'язок пенсіонерів повідомляти органам пенсійного забезпечення про зміну умов, що впливають на виплату пенсій


   Пенсіонери зобов'язані повідомляти органам пенсійного забезпечення про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати.  В разі невиконання цього обов'язку і одержання у зв'язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу пенсійного забезпечення заподіяну шкоду. 
  Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера , можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органу, який призначає пенсію, чи суду.


    Я Вам советую, обратиться в отделение Пенсионного фонда Украины по месту Вашей регистрации и окончательно разрешить этот вопрос.

Якщо подобається, тисни кнопку
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram