Уменьшающий расчет корректировки к налоговой накладной НДС при исправлении ошибки

В сводной налоговой накладной от 31.01, которая выписана по статье 199 НКУ на "условные" обязательства января, обнаружена в феврале ошибка (завышено обязательство и нужно его уменьшить).  Предприятие выписывает расчет корректировки 18 февраля, регистрирует его и включает в декларацию за январь, которую сдает 20 февраля. Но налоговая не согласна, мотивируя тем, что этот расчет корректировки нужно показать в декларации февраля.


Нам непонятна позиция налоговой. Это ведь исправление ошибки за январь, следовательно мы считаем, что нужно отразить этот расчет корректировки в  январской декларации. 


Прошу подсказать, правы ли мы? На какой пункт и статью НКУ нужно сослаться, чтобы убедить налоговиков, что мы правы (или почему налоговики правы)?

04.03.2019 13:07 2737

Консультація виконавця

Олена Грицаєнко
Адвокат
У сервісі: 5 років
1 відгук (1 +) (0 -)
Консультацій: 8

 В даному випадку, податкова має рацію і ви повинні зменшити суму податкових зобв'язань у звязку зі складення РК (відобразити результати коригування) у податковій декларації за лютий 2019 року.

Тому що, відповідно до п. 192.1 ст. 192 ПКУ розрахунок коригування до податкової накладної складається з поміж іншого у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

При цьому, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок (пп. "а" п. 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ).

Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 192.3 ст. 192 ПКУ).

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram