щодо оплати навчання дитини учасника АТО

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон України № 2300-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти».


якщо у 2018 році дитина учасника АТО вступила у ВУЗ на комерційну форму навчання чи згідно даного закону є можливість перейти на бюджет

11.03.2019 11:01 2422

Консультація виконавця

Інна СТРЕТОВИЧ
Адвокат Луцьк
У сервісі: 5 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 1

Добрий день.


Є такі ПОРЯДОК ТА УМОВИ надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти (ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975). ЦІ Порядок та умови визначають механізм надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, які навчаються у державних або комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладах, а саме: дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.


4. Державна цільова підтримка надається:


2) дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, у вигляді:


- першочергового переведення на навчання на місця державного (регіонального) замовлення у державних (комунальних) вищих навчальних закладах, що одержані за рахунок перерозподілу вищим навчальним закладом або відповідним державним замовником обсягів державного (регіонального) замовлення, студентів, зарахованих відповідно до умов та правил прийому згідно з угодами, укладеними між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою. Це для Вас.


соціальної стипендії;


безоплатного забезпечення підручниками;


безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;


безоплатного проживання в учнівських гуртожитках — для учнів професійно-технічних навчальних закладів, проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному вищим навчальним закладом в установленому законодавством порядку, — для студентів вищих навчальних закладів, курсантів невійськових вищих навчальних закладів.


8. Для отримання державної цільової підтримки особи, зазначені у пункті 1 цих Порядку та умов, подають особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів, зазначених у пункті 7 цих Порядку та умов.


У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки, передбаченої підпунктом 2 пункту 3 цих Порядку та умов, є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.


Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника навчального закладу.


Тобто, у Вашому випадку я перерахувала ті види допомоги, які Ви можете отримати.


Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram