ПРО ЄВРОПРОТОКОЛ - ЯК СКЛАДАТИ І КОЛИ?
В будні дні, коли всі поспішають, частими є дорожньо-транспортні пригоди, але їх можна пережити з мінімальними затратами часу без виклику поліції і страхових комісарів, а також зберегти свої нерви, якщо скористатися процедурою складення Європротоколу.
Ця процедура дуже проста, але поки нешироко невідома пересічним водіям, а тому АО «Кирилюк і партнери» бажає донести до відома загалу цю корисну інформацію, яку ви із радістю зможете додати до своїх життєвих лайфхаків.
Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про ДТП, яке сталося із вами, що заповнюється самими водіями-учасниками ДТП на місці аварії, а потім надається страховій компанії для виплати страхового відшкодування потерпілим.
Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час придбання полісу автоцивілки (ви знайдете його у конверті, який вам дали у страховій компанії). У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви, але Європротокол не обов’язково заповнювати на спеціальному бланку – його без проблем можна заповнити в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол» (система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланням https://dtp.mtsbu.ua).
Навіщо потрібен Європротокол? 1) він значно економить час — як сторін ДТП, так і всіх учасників дорожнього руху, оскільки вам не доведеться декілька годин очікувати на прибуття поліції та страхового комісара;2) спрощує процедуру оформлення ДТП – треба лише заповнити анкету Європротоколу;3) винуватцю ДТП не доведеться сплачувати штраф за порушення правил дорожнього руху, а також він уникає неприємної процедури складення відносно нього адмінпротоколу поліцією та подальшої явки по цій справі до суду.
Однак, Європротоколом можна скористатися не завжди, а лише коли:- відсутні травмовані (загиблі) внаслідок ДТП люди;- всі водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності;- наявна згода водіїв - учасників ДТП щодо її обставин та хто винен у ДТП;- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.
Важливо пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн. Якщо вартість пошкоджень від ДТП є вищою, ми не радимо Вам користуватися даною процедурою.
Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:- мають право залишити місце ДТП,- звільняються від обов'язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,- повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страхової компанії, з якою укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.
Після заповнення Європротоколу:
• крок 1. Заповнений бланк Європротоколу повинні підписати всі водії, які причетні до ДТП.Рекомендуємо: обов'язково обміняйтеся контактами з іншими учасниками події та дізнайтесь, в яких компаніях вони застраховані.
• крок 2. Кожна сторона ДТП повинна надати свою частину Європротоколу своєму страховику. Це необхідно зробити якомога швидше, і не пізніше 3-х робочих днів з моменту настання страхового випадку.Рекомендуємо: Ви можете передзвонити іншим учасникам ДТП і нагадати про необхідність звернення в страхову компанію. Також Ви можете зателефонувати страховикам інших водіїв і уточнити, чи наданий їм Європротокол по Вашому випадку.
• крок 3. Разом з бланком Європротоколу необхідно надати інші документи, а також заповнити заяву про настання страхової події у Вашій страховій компанії.
• крок 4. Після подачі документів необхідно почекати близько 10 робочих днів. Цей час знадобиться для розгляду документів, огляду постраждалого транспортного засобу та прийняття рішення. Після цього всі учасники ДТП будуть проінформовані про рішення протягом близько 3-х робочих днів.
• крок 5. При прийнятті позитивного рішення постраждала сторона повинна подати заяву на виплату страхового відшкодування. Відповідно до Закону Україні, ця заява має бути подана протягом 30 днів з моменту подачі Європротоколу (заяви про ДТП).
Удачі на дорозі! АО «Кирилюк і партнери» пропонує Вам зберегти скрін-шот цієї інформації в телефоні на випадок ДТП.