Порядок дій при перевірці Інспекції Держпраці

Як себе поводити, якщо до Вас раптово прийшла перевірка інспекції Держпраці?

18.03.2019 11:51 2659

Консультація виконавця

ПОРЯДОК ДІЙ:1. Якщо на Ваше підприємство завітав інспектор Держпраці, не панікуйте, ввічливо привітайтесь та попросіть направлення на перевірку.

2. Якщо направлення пред'явлене і інспектор не помилився адресою, попросіть його дочекатися керівника, який буде вести з ним офіційне спілкування.Якщо Ви і є керівник - зателефонуйте адвокату та запросіть його прийтяти участь в інспектуванні для захисту Ваших інтересів.До приходу керівництва та адвоката у жодному разі не надавайте інспектору жодних пояснень, особливо письмових!

3. Усіх осіб, що знаходяться на підприємстві на момент інспектування інспектор вважатиме працівниками підприємства. Тому стороннім особам та відвідувачам слід негайно покинути приміщення, пояснивши усно, що вони не мають відношення до працівників.

4. Особи, яких інспектори застали при виконанні якоїсь роботи, спокійно продовжують працювати, якщо із ними укладено трудовий договір. Також їм бажано фіксувати дії працівників інспекції на камеру мобільного телефону. У випадку ж співпраці на підставі інших договірних відносин - слід заявити інспектору про те, що на підставі ст.63 Конституції України ви не бажаєте давати жодних пояснень.

5. В подальшому адвокат підприємства прояснить ситуацію інспекторам, надасть необхідні документи, відбере від працівників та інших осіб письмові пояснення для захисту в суді.

Слід також знати, що перевірка підприємства, на якому працюють менше 50 осіб і річний дохід якого складає менше 10 млн. євро, не може тривати більше двох днів.Всі дії інспекторів регулюються Порядком здійснення державного контролю за додержання законодавства про працю #295 від 26.04.2017р.Ознайомтесь із ним самостійно, або попросіть Вашого адвоката проконсультувати Вас щодо змісту цього порядку.

Особам, що працюють на підприємстві бажано бути готовими до такої перевірки, для чого на базі адвокатських об'єднань, таких як "Кирилюк і партнери" проводяться відповідні навчання.Не полінуйтесь підготуватися до такої ситуації, адже штраф за кожну людину, яку інспектор вважатиме Вашим неофомленим працівником становить 111 690 грн.!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram