Як оформити дитячі виплати онлайн з польським свідоцтвом про народження?

Мене цікавить питання на рахунок дитячих виплат при народженні дитини онлайн. Я проживаю біля Варшави і динина минулого року в червні народидась в Польщі, свідоцтво про народження польське , є переклад присяжним перекладачем і єдовідка про реєстрацію громадянина укр. З теперішньою ситуацію з коронавірусом ми не хочемо ризикувати і їхати в далеку дорогу на Україну щоб виробити дитячі і було прийнято рішення пробувати онлайн заповнити заяву, але два рази прийшла відмова ‚‘‘ Ми не змогли віднайти у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян записів, які відповідали би зазначеним вами реквізитам свідоцтва про народження дитини. ‚‘‘ Можливо і причина в тому що в свідоцтві про народження англійські букви AD а в заяві я вказувала укр АД тому що тільки кирилицю можна вписати, або цей реєстр не те написала. Портібна допомога в цьому питанні.

25.03.2020 11:25 2593

Консультація виконавця

Дмитро Липовський
Адвокат
У сервісі: 4 роки
18 відгуків (16 +) (2 -)
Консультацій: 72

Для реєстрації дитини у віці 1 рік і старше Подається медичне свідоцтво про народження та медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу заповнюється лікарем, під наглядом якого перебуває новонароджений, і засвідчується підписом керівника установи охорони здоров'я та круглою печаткою установи.


Якщо дитина народилася в іншій країні Батьки можуть зареєструвати дитину в компетентному органі цієї держави або ж в дипломатичній або консульській установі України в країні перебування.


Підставою для проведення державної реєстрації новонародженого в Україні є медичний документ іншої держави, що підтверджує факт народження дитини, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.


Але і при відсутності перерахованих вище документів батькам не варто впадати у відчай. Реєстрація народження дитини може бути проведена на підставі судового рішення про встановлення факту народження дитини його матір'ю.


 


Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації або місцем проживання одного з батьків дитини, усиновителя, опікуна.


Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання такої особи за умови подання довідки про неодержання допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем проживання.


Слід зазначити, допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через шість календарних місяців з дня народження дитини, а у разі усиновлення дитини - не пізніше ніж через шість календарних місяців з дня набрання чинності рішенням суду про усиновлення.


 


Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту подаються такі документи:


1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;


2) копія свідоцтва про народження дитини та довідка, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини.


Жінка, яка постійно проживає (зареєстрована) на території України та народила дитину під час тимчасового перебування за її межами, подає легалізовані в установленому порядку документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують народження дитини;


3) копія рішення суду про усиновлення чи відповідних органів про встановлення опіки - для усиновителів та опікунів.


 


Процес онлайн - оформлення допомоги доволі простий. Але до того як ви завітаєте на  сторінку  е-послуги,  раджу оформити електронний цифровий підпис (ЕЦП).  Авторизація користувача на сторінці е-послуги відбувається у два способи:


через електронну пошту або ЕЦП.


Якщо ви вирішили скористатися сервісом за допомогою електронної пошти, зможете подати документи до соцзабезу лише на попередній розгляд. Зрештою вам все одно доведеться завітати до працівників Мінсоцполітики особисто, аби власноруч підписати заяву.


Інша справа–якщо у вас є електронний цифровий підпис. Маючи таку саму юридичну силу, як і власноручний, ЕЦП дозволяє як подати заяву, так і отримати онлайн рішення про призначення допомоги.  Нікуди ходити не доведеться. Видають електронний цифровий підпис спеціальні установи –Акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК).


Є дві можливості отримання «дитячих» грошей: у відділені «Укрпошти» чи на банківський рахунок.


Заповнюємо електронну форму. Заходьте на сторінку послуги. Авторизуйтесь у системі через електронну пошту або за допомогою ЕЦП. Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити.


Власне, треба зазначити відомості про дитину (ПІБ, дані зі свідоцтва про народження ), відомості про матір та батька (в тому числі–серію і номер паспорту). Також слід вказати місце реєстрації та фактичного проживання обох батьків, якщо ці місця відрізняються. Дані  потрібно вводити з української розкладки клавіатури.


Далі у формі слід обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати: особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».


Якщо  йдеться про банк, знадобиться номер вашого  рахунку,  код ЄДРПУО та МФО банку. Їх можуть підказати співробітники фінустанови. Якщо обираєте поштове відділення –потрібен його  номер (індекс). І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит. От, власне, і все!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram