Аутсорсинг в бухгалтерії

Аутсорсинг в бухгалтерії
Аутсорсинг в бухгалтерії
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Зараз все більше слів приходить в бізнес-індустрію з-за кордону, і ми на жаль, мало розуміємо в їх термінології. Найчастіше в цьому немає нічого складного, і такі слова просто позначають вже давно придумані нами визначення, які можна описати досить простою мовою.

Для початку хочеться розібрати такий термін, як "аутсорсинг в бухгалтерії". 

Сталося це слово від англійського виразу "outsourcing", яке дуже схоже і, швидше за все, є прообразом словосполучення "outer source using". Чи можемо перевести його на російську мову і отримаємо "використання джерела зовнішнього типу поспіль", тобто без перерви. Таким чином, для бізнесу даний вираз має смислове навантаження, як передача юр. особам точних процесів або певних функцій, які будуть здійснюватися з опорою на обслуговування організації. Тобто підписується договір з компанією, яка має досвід в певній сфері і саме вона виконує за вас певні операції.

Аутсорсинг ділиться на два види: аутсорсинг бізнес-проектів, або коротко ВРО, і аутсорсинг завдань. До останнього виду можна віднести передачу компанії тільки певних, прописаних у договорі завдань, на які ставиться точний термін і дається обмежена кількість коштів.

До ВРО будуть ставитися більш серйозні операції з іншою компанією, дві організації взаємодіють дуже тісно, навіть як би зливаються в одну (не на папері, а по загальному вигляду). Тут не може бути певних часових меж, протягом яких триває робота і бюджету тут теж не буде, точніше він має місце, але плаваючий. Завдання не ставляться, виконавцю надається сфера всередині самої компанії, яка тепер підконтрольна йому.

Саме аутсорсинг бухгалтерії зараз набирає обертів, і стає найпопулярнішим видом даного процесу. Все тому, що це набагато простіше і вигідніше для начальника, ніж сидіти і самостійно розбиратися у фінансових операціях.

Що входить в аутсорсинг фінансів

  • Бухгалтерський облік різних операцій.
  • Звіти компанії, їх складання та відправка.

Це досить складний процес, який вимагає багато часу і повної віддачі виконавця, адже потрібно охопити не одну сферу діяльності, а відразу декілька. Можна замовити весь спектр послуг в однієї фірми, головне - вибирати перевіреного підрядника.

У середніх компаній, які не мають можливості тримати в штаті постійного фахівця з фінансів, досить часто зустрічаються звернення до послуг людини, що приходить в певні дні та години, в обов'язки якого входить підготовка документів до звіту. Такий шлях ідеально підходить для маленького бізнесу, який тільки починає свій шлях.

Не можна плутати дану послугу з аутсорсингом бухгалтерії - це зовсім різні речі. Другий тип більше схожий на взаємодію між фірмами. Виходить, що компанія як би входить в вашу організацію, але зачіпає тільки відділ фінансів. На папері ви - дві різні компанії. Багатьом фірмам подобається такий вид взаємодії, і вони відзначають, що саме він приносить великий дохід компанії, при цьому якість роботи залишається досить високим. Тому саме в такому типу аутсорсингу вдаються з кожним днем все більше і більше. 

Компанії, які займаються бухгалтерією на аутсорсингу, мають більше переваг перед окремо найманою особою. Аутсорсер отримує під час роботи доступ до всієї документації, яка йому потрібна для складання звіту, також заборонена, таємна інформація стає йому відомою. Багато начальників і керівники компанії не хочуть ділитися своїми "скелетами в шафі", тому продуктивна робота часто не дуже йде добре і має ряд перешкод.

Важливо не тільки переконати начальника, що потрібно розкрити дані, але також налагодити роботу і, найголовніше, - взаємодія між аутсорсером і керівником. 

Саме незручне в цій сфері те, що правовідносини між компанією, яка надає послуги з аутсорсингу, і компанією замовника ніяк не прописані в законах України. Звичайно, підписується певний договір, який визначає спектр послуг, але на наявність норм, що регулюють дану сферу, це не впливає, і угода дуже важко скласти. 

Часто в нормативних актах країни видна така послідовність: виникають відносини, а потім вже під них створюються правила. Але завжди можна звернутися до першої частини статті шість кодексу цивільного, в якому чітко прописано, що два суб'єкти відносин можуть укладати будь-який вид договору, не зазначений у нормативному документі, відповідати він повинен законодавству, без цього ніяк. 

Якщо ви збирайтеся укласти подібний договір, то для початку варто прочитати пару світових практик у даній справі, тоді вам стане все зрозуміло і можна сміливо переходити до складання паперу. Найміть хорошого юриста, який грамотно складе всі потрібні вам документи і пропише нюанси взаємодії.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Пенсійне право
Щодо часу поновлення виплат раніше призначених пенсій громадянам України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон (аналітичний огляд практики Верховного Суду України за 2009-2020)
Складність цієї виняткової правової проблеми полягає у тому, що процесуальний закон щодо визначення строків звернення до суду не містить особливост...
17.03.2020 22:44 834
Відповів
Володимир Десятник
Рейтинг: 1366
Відповідальність, штрафи, пеня
Помилка в звіті КОРО
В звіті КОРО допускала помилки протягом декількох місяців. Суму яка не оподатковується (яка тільки повинна бути в колонці 3 "загальна сума") писала...
06.03.2020 13:36 689
Відповів
Дмитро Дончак
Рейтинг: 108624
Податки, збори, внески
Висновки та рекомендації по компаніям КІК для професіоналів - що вже сьогодні потрібно знати бенефіціару, директору і особливо бухгалтеру
 Якщо у вас є інвестиції за кордоном або юрособа - нерезидент перебуває під вашим контролем – це означає, що у вас може бути КІК (контро...
18.06.2020 15:35 870
Відповів
Сергій Гонтаровський
Рейтинг: 10750
діяльність фізичних осіб СПД
Документообіг ФОП 2 група
Наскільки важливо притримуватись правильної нумерації в номерах документів ( рахунок-фактура, видаткова накладна, квитанція) ФОПу 2 групи ? На дани...
02.10.2019 12:10 1341
Відповів
Марина Бекало
Рейтинг: 141397
Наші відгуки

дякую! всё понятно!

Руслан , 05.07.2019 00:42

Оперативно, коротко, корисно.

Євгеній , 29.01.2021 10:42

Проблему вирішено. Дякую.

Сергей , 12.08.2020 23:31

Дякую. Відповідь допомогла визначитися у питаннях.

Татьяна , 07.08.2020 10:00

Адвокат гарно розписала відповідь на юридичну задачу. Задоволений. Прошу пані Бекало зв'язати...

Роман , 24.08.2019 22:18

Дуже вдячна за вичерпну консультацію

Олена , 28.08.2020 16:23

Дякую за розлогу відповідь, особа перебуває на обліку якраз таки в званні полковник, але житлова ...

Ксения , 25.06.2020 08:09

Большое спасибо! Содержательный и быстрый ответ!

Анна , 07.03.2020 07:44

Благодарю Вас за консультацию! Вы дали мне полезную информацию.

Михаил , 12.05.2020 21:02

Отличная консультация!

Сергей , 03.07.2020 14:22
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання