Чи правда, що МСФЗ тепер обов'язковий для багатьох підприємств в Україні?

Чи правда, що МСФЗ тепер обов'язковий для багатьох підприємств в Україні?
Чи правда, що МСФЗ тепер обов'язковий для багатьох підприємств в Україні?
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Ще три роки тому Верховна рада зібрала голоси за впровадження нового закону, який тепер став зобов'язувати всі підприємства країни використовувати в своїй роботі стандарти міжнародного права при підготовці щорічного звіту. 

З початку 2018 року деякі моменти вступили в силу і стали головним болем для багатьох великих компаній, але вже через рік був готовий повністю новий закон, який повноцінно запрацював з січня 2019. 

У Кабінеті Міністрів даний проект був названий одним з найважливіших за останні роки, і бізнес повинен був піднятися з колін, щоб стати на новий рівень. Саме цього очікували головні фінансисти України: планувалося, що багато підприємств повинні були піднятися в рейтингу найкращих компаній світу, і, звичайно, очікувався великий приріст інвестицій в бізнес-проекти, звіти повинні були стати більш прозорими і легкими для ведення.

Але проблема полягає зовсім не в чарівному майбутньому, яке так добре малювали аналітики країни. Фахівців, які вміють вести дані звіти і правильно працювати зі стандартами міжнародних компаній, виявилося дуже мало, і всім бізнесам їх просто не вистачило. Відмінності між старим і новим законом були колосальними. Багато фінансистів почали швидко проходити нові курси і готувати свій мозок до довгої перебудові. Відкриті уроки, семінари, в хід пішла будь-яка корисна інформація.

Для яких випадків раніше використовувалося МСФЗ, поки закон не був змінений

Всі положення, які використовувалися раніше для обліку фінансів, не сильно відрізнялися від міжнародних, швидше за українські фахівці просто переробили їх на свій лад для більш зручного використання.

Повернемося в минуле: ще тринадцять років тому Кабінет Міністрів випустив указ, за яким старий УПБУ повинен був адаптуватися фахівцями під МСФЗ. Уже через п'ять років вийшов законопроект, що визначає правильне складання і ведення фінансового обліку в компаніях. Були виділені фірми, які повинні складати папери з опорою на стандарти міжнародного права. МСФЗ могли враховувати будь-які компанії, якщо, звичайно, вони цього хотіли, тобто за вільним бажанням. Статистика за такої вольності не збиралася, тому дізнатися, наскільки сильно поширився МСФЗ серед компаній, ми не можемо.

Через п'ять років громадська організація вирішила провести дослідження і дізнатися, скільки фахівців володіє системою обліку МСФЗ. Показники були не дуже оптимістичні: 74 відсотки всіх бухгалтерів компаній, представлених в переліку тих, які повинні подавати документи по даній системі, кажуть, що МСФЗ зараз не потрібно і тільки завдає шкоди фірмі. Відсотки, що фахівців зовсім не вміють поводитися з новими стандартами і не хочуть переробляти звіти своєї фірми найближчим часом, просто тому, що вони не зможуть цього зробити.

Чи змінилася ситуація через сім років або залишилася на такому ж рівні?

Зараз немає сильно живого обговорення даної новини, тому фахівців швидше за все не додалося. Якщо ви все ще сумнівайтеся, чи повинні ви подавати документи за даними стандартам, краще пізнати це якомога швидше. Уже з 2018 року повинні надавати документи згідно з цим стандартом такі фірми:

  • 1. Великі підприємства, які є емітентами цінних паперів (крім неемітентов)
  • 2. ВАТ.
  • 3. Підприємства, що займаються видобутком природних копалин на державному рівні, що мають велике значення для країни.

Звіти потрібно публікувати щороку на сайті фірми, але це ще не всі зміни. Тепер великі і середні компанії, які не є емітентами цінних паперів, повинні подавати документи для звіту не пізніше першого червня і виставляти їх на своєму сайті. Також до документів потрібно буде прикріплювати ще аудиторські висновки. 

Такий же термін встановлений і для всіх маленьких компаній, які будуть складати звіти за МСФЗ. Ті ж особливості притаманні і їм - потрібно публікувати документи на сайті і прикріплювати висновок. 

Бухгалтери всерйоз взялися за своє навчання, і тепер новий закон лежить майже у кожного на робочому столі.

Для більш зручного користування законом фінансові аналітики країни розбили всі компанії на групи за їх розміром. Тому вам потрібно дізнатися термін, за яким потрібно впровадити в підприємство МСФЗ, він відрізняється для кожної групи. 

Ще восени 2017 Петром Порошенко був підписаний закон про впровадження змін в закон країни, який стосується обліку фінансів компанії. Увійшов в експлуатацію він з початку 2018 року, але лише в добровільному порядку. Компанії, які мали в штаті фахівців, які вміють поводитися з МСФЗ, відразу ж могли спробувати свої сили, іншим було рекомендовано поквапитися і найняти бухгалтерів, поки вони ще вільні.

Уже з 2019 рік звіти потрібно подавати тільки згідно з МСФЗ, і це обов'язкова умова. 

Подаються документи в Національний комітет фінансових послуг з використанням спеціального веб-інтерфейсу, щоб можна було застосувати доступ до програмного забезпечення, за формою, яка затверджена Міністерством фінансів ще в 2013 році.

У 2020 році, в самому його початку, Верховна Рада порадувала новим законом, в якому були прописані зміни, що вносяться до нормативних актів країни. Тепер адміністративні податки були вдосконалені, технічні неточності подолані і законодавство набуло ідеальний і строгий вигляд, який можна показувати іншим країнам, як приклад правильної політики в області фінансів. Багато компаній отримали відстрочку по складанню звітів, згідно зі стандартами міжнародного права, щоб у них був час підготуватися і скласти все правильно. Закон вступив в силу в лютому 2020 року і став приводом для податкової реформи.

Які зміни чекають фахівців з фінансів і до чого їм готуватися?

Можна сказати точно, що протягом декількох років залишиться високий попит на бухгалтерів, які вміють працювати з міжнародними стандартами і правильно переробляти звіти вже складені раніше компанією. 

Можливо, з'явиться нова ніша для співробітників, яка працюють віддалено. Компанії побільше стануть приймати в свій штат кваліфікованих фахівців і відкриють для них вакантні місця. 

Свої знання про цю тему бухгалтери можуть підтвердити, отримавши спеціальний диплом. Для цього потрібно пройти іспит, перед яким доведеться досконально вивчити матеріал, можна піти на курси або навчатися самостійно - тут кожен може вибирати зручний для себе вихід із ситуації.  

Багато організацій стали спеціально готувати таких спеціалістів або допомагати підвищити кваліфікацію бухгалтерам, щоб вони могли не втратити роботу в період змін у фінансовому звіті. 

Попит на фахівців зростає з кожним днем - це хороший шанс для заробітку, варто всерйоз задуматися про проходження курсів, які допоможуть швидко визначитися з нововведеннями в законі. Зміни є, і їх видно неозброєним оком, до них потрібно готуватися і починати стоітпрямо зараз.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Податки, збори, внески
Висновки та рекомендації по компаніям КІК для професіоналів - що вже сьогодні потрібно знати бенефіціару, директору і особливо бухгалтеру
 Якщо у вас є інвестиції за кордоном або юрособа - нерезидент перебуває під вашим контролем – це означає, що у вас може бути КІК (контро...
18.06.2020 15:35 818
Відповів
Сергій Гонтаровський
Рейтинг: 10150
Облік по Міжнародним стандартам фінансової звітності (МСФЗ)
Видача безвідсоткового кредиту - як дисконтувати суму за МСФЗ 9
видали співробітнику безвідсоткову розстрочку на 300 000 тис грн на 24 місяці. Платіж щомісячний 16100 (по договору мінімум 12000). Договір мрже бу...
31.10.2019 14:52 1047
Відповів
Ярослав Заливчий
Рейтинг: 1610
Бухгалтерський облік
поєднання вимог МСФЗ та податкового обліку обєктів, які не відповідають критеріям визнання активу
Державне підприємство перейшло на застосування МСФЗ. На дату переходу в обліку визначені активи, які не відповідають критеріям визнання активу за в...
23.08.2019 08:25 1806
Відповів
Сергій Гонтаровський
Рейтинг: 10150
Наші відгуки

Дякую Вам. У разі відмови пенсійного Ви зможете підготувати всі документи і вести справу? Скільки...

Тетяна , 20.01.2020 11:07

Благодарю Вас за консультацию! Вы дали мне полезную информацию.

Михаил , 12.05.2020 21:02

Большое спасибо! Содержательный и быстрый ответ!

Анна , 07.03.2020 07:44

Большое спасибо! Все очень подробно и доступно.

Максим , 08.10.2019 08:46

очень оперативно, доходчиво, спасибо ! )

Роман_К , 11.11.2019 15:09

Подчёркиваю: дом строился как частный и построен на частной земле.

Сергей , 21.01.2021 21:36

Найкращий юрист

Василий , 21.10.2019 14:23

Спасибо за ответ. Все понятно, Четко, по сути и без кучи ссылок на законы и кодекс.

Ірина , 17.08.2020 09:38

Спасибо за консультацию. Доступно ответили.

Виктория , 03.09.2019 15:47

Спасибо за информацию. Ответы были объективные.

Александр , 22.11.2020 12:20
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання