Постійно погіршується статистика дорожньо-транспортних пригод в Україні засмучує будь-якого нормального автолюбителя. У зв'язку з цим усім водіям, включаючи і тих, які керують транспортними засобами з дотриманням усіх існуючих ПДР, незайвим буде дізнатися, що потрібно робити при наїзді на людину.
Обережність на дорозі, високий рівень особистої відповідальності та концентрації уваги далеко не завжди здатні вберегти нас від ДТП, так як нерідко їх винуватцями є пішоходи. Розберемося, як слід діяти водієві в подібних випадках, щоб самому не потрапити в неприємну ситуацію, ставши обвинуваченим у кримінальній справі, і при цьому допомогти потерпілому.
Законодавство говорить, що наїзд - це надзвичайна подія, в ході якого:
Коли зазначені ситуації не стали причиною появи у пішохода тілесних ушкоджень, а викликали у нього лише сильний переляк, пошкодили особисті речі, одяг, обличчя, який управляв автомобілем, загрожує виключно громадянська відповідальність. Водієві доведеться компенсувати шкоду, заподіяну людині. Його конкретний розмір встановлюється судом або за допомогою укладення полюбовного договору між учасниками події.
Зверніть увагу. У випадках, коли винуватцем ДТП визнається пішохід, суд може знизити розмір стягуваної з водія компенсації.
Якщо в результаті наїзду було завдано шкоди здоров'ю потерпілого, водія можуть притягнути до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності. Все залежить від того, наскільки серйозно постраждав пішохід. Ступінь отриманого ним шкоди визначається експертизою, проведеною судово-медичними фахівцями. Виділяють такі типи тілесних ушкоджень:
У всіх випадках наїзд на людину вимагає від поліції ретельного розслідування дій того, хто знаходився за кермом транспортного засобу. У зв'язку з цим кожному водієві так важливо дотримуватися правил дорожнього руху, як на заміських шосе, так і на дорогах в межах населених пунктів.
Крім того, слід грамотно поводитися і після того, що сталося ДТП за участю пішохода. Категорично забороняється залишати збитого людини, не надавши йому першої медичної допомоги, не викликавши швидкої. Це неприпустимо і за статтями Кримінального кодексу, і з суто моральної точки зору. Водієві, яка вчинила наїзд на пішохода, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:
Цілком можливо, що після проведення всіх запланованих заходів, поліція захоче відправити ваше авто на штрафний майданчик. Перешкоджати цьому не потрібно. Просто заберіть документи і особисті речі з салону транспортного засобу, здайте посвідчення водія, якщо зажадають правоохоронці.
Не вживайте алкогольні напої, лікарські засоби та сильнодіючі препарати, наркотики до здачі тесту, проведення медичного огляду.
Ступінь відповідальності того, хто керував ТЗ, залежить від місця, де сталося ДТП:
Крім того, суд завжди бере до уваги, яку відстань пройшов пішохід, будучи в поле зору людини за кермом авто, на який конкретно смузі дорожнього руху стався наїзд.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В