У період дії воєнного стану норми і закони для військових і військовозобов’язаних постійно змінюються для забезпечення гідних прав та соціального захисту. Зміни, які забезпечують останні нововведення, варто розглянути детальніше.
Закон України від 30.05.2023 року № 3127-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»
Після набуття чинності, Законом знижено призовний вік до 25 років і такі особи:
Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають прибувати за викликом ТЦК для оформлення документів, проходження ВЛК, або направлення на фахову підготовку.
Закон України від 16.01.2024 року № 3549-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану»
Закон удосконалює порядок набуття статусу «член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України», «учасник бойових дій», а також встановлює строки надання таких відомостей та довідок командирам і відповідним органам.
Окрім того, передбачені зміни у Законі України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Згідно із новими правками:
Закон України від 21.03.2024 року № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист»
Зміни, прописані в цьому Законі, стосуються ряду важливих питань, серед яких – соціальний захист поліцейських і військовослужбовців.
Зокрема, Законом вирішується питання грошового забезпечення військовослужбовців, виведених поза штат, або у розпорядження командира. За новим Законом особам, які перебувають у розпорядженні, буде виплачуватися:
У разі, якщо грошове забезпечення не виплачується, військовослужбовець може звертатися до командира, або за правовою допомогою до адвокатів, у розпорядженні яких є власні інструменти впливу.
В Законі також прописані соціальні гарантії, які удосконалюють порядок відбуття на лікування із збереженням матеріального та фінансового забезпечення. Відпустка та її тривалість не перевищує 12 місяців, надається без урахування часу на поїздку до місця проведення відпустки та визначається характером захворювання. При цьому, огляд лікарської комісії при потребі у тривалому лікуванні проводиться не пізніше ніж 4 місяці від його початку.
У 12-місячний строк безперервного перебування у відпустці для лікування військовослужбовець має пройти ВЛК для вирішення питання про придатність для подальшого несення служби.
При цьому, новий Закон виключає із Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ступені придатності «непридатний із виключенням з військового обліку», «непридатний до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час» та «обмежено придатний». Таким чином залишаються лише два ступеня придатності: «придатний» та «непридатний для військової служби».
У зв’язку з цим, особи, визнані обмежено придатними до набуття законом чинності, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців із дня введення Закону в дію.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В