Нові закони у військовій сфері

Нові закони у військовій сфері
Нові закони у військовій сфері
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

У період дії воєнного стану норми і закони для військових і військовозобов’язаних постійно змінюються для забезпечення гідних прав та соціального захисту. Зміни, які забезпечують останні нововведення, варто розглянути детальніше.

Закон України від 30.05.2023 року № 3127-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

Після набуття чинності, Законом знижено призовний вік до 25 років і такі особи:

  • мають стати на військовий облік і перебувати на ньому у статусі військовозобов’язаних;
  • мають право на відстрочку, яка визначається ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (особи віком 25-27 років);
  • підлягають призову за мобілізацією у разі відсутності права на відстрочку.

Громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають прибувати за викликом ТЦК для оформлення документів, проходження ВЛК, або направлення на фахову підготовку.

Закон України від 16.01.2024 року № 3549-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану»

Закон удосконалює порядок набуття статусу «член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України», «учасник бойових дій», а також встановлює строки надання таких відомостей та довідок командирам і відповідним органам.

Окрім того, передбачені зміни у Законі України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів». Згідно із новими правками:

  • до Реєстру вноситься розширений перелік персональних даних, які має право збирати ТЦК про призовника, військовозобовязаного чи резервіста без його згоди (33 пункти замість 22);
  • вводиться порядок взаємодії і обміну даними Реєстру з базами даних інших органів державної влади;
  • вводиться поняття «Електронного кабінету військовозобов’язаного», який запрацював у тестовому режимі з 18 травня 2024 року;
  • конкретизовано перелік службових даних про військовозобовязаного, які заносяться до Реєстру.

Закон України від 21.03.2024 року № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист»

Зміни, прописані в цьому Законі, стосуються ряду важливих питань, серед яких – соціальний захист поліцейських і військовослужбовців.

Зокрема, Законом вирішується питання грошового забезпечення військовослужбовців, виведених поза штат, або у розпорядження командира. За новим Законом особам, які перебувають у розпорядженні, буде виплачуватися:

  1. Грошове забезпечення у розмірі останнього на займаній посаді протягом двох місяців з дня переведення у розпорядження. При цьому розмір додаткової винагороди та час перебування на лікуванні/у відпустці не враховується.
  2. Після 2 місяців перебування у розпорядженні і до його закінчення, або до моменту виключення із особового складу під час звільнення з військової служби, таким особам будуть виплачуватися оклад згідно з військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода щомісячно.

У разі, якщо грошове забезпечення не виплачується, військовослужбовець може звертатися до командира, або за правовою допомогою до адвокатів, у розпорядженні яких є власні інструменти впливу.

В Законі також прописані соціальні гарантії, які удосконалюють порядок відбуття на лікування із збереженням матеріального та фінансового забезпечення. Відпустка та її тривалість не перевищує 12 місяців, надається без урахування часу на поїздку до місця проведення відпустки та визначається характером захворювання. При цьому, огляд лікарської комісії при потребі у тривалому лікуванні проводиться не пізніше ніж 4 місяці від його початку.

У 12-місячний строк безперервного перебування у відпустці для лікування військовослужбовець має пройти ВЛК для вирішення питання про придатність для подальшого несення служби.

При цьому, новий Закон виключає із Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ступені придатності «непридатний із виключенням з військового обліку», «непридатний до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час» та «обмежено придатний». Таким чином залишаються лише два ступеня придатності: «придатний» та «непридатний для військової служби».

У зв’язку з цим, особи, визнані обмежено придатними до набуття законом чинності, мають пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців із дня введення Закону в дію.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Наші відгуки

Спасибо большое за исчерпывающее разъяснение !

Александр , 28.06.2019 18:30

Дуже вдячний за якісну, професійну та змістовну консультацію!

Володимир , 21.07.2022 22:42

Благодарю

Олексій , 30.04.2021 15:46

Дякую за пояснення, все грунтовно. Ще звернусь особисто бо є питання далі по ситуаціі.

Сергей , 28.04.2024 11:42

Дуже дякую

Марія , 23.02.2024 16:27

Спасибі за допомогу

Роман , 08.08.2021 15:45

👍

Віталій , 23.02.2022 06:48

Людмило, дуже вдячний Вам за змістовну а розгорнуту відповідь! Ви дали ясніть у цьому питанні та ...

velkkon , 04.08.2023 22:03

Дякую за розгорнуту консультацію. Рекомендую!

Марина , 15.03.2023 06:29

Дякую! Все чітко, зрозуміло і по ділу.

Тарас , 04.07.2022 16:29
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram