Закордонний паспорт громадянина України - це документ, що засвідчує особу під час перетину державного кордону в пункті пропуску та перебування за кордоном.
Українським законодавством допускається наявність одночасно двох діючих закордонних паспортів.
Біометричний паспорт зовні нічим не відрізняється від звичайного закордонного паспорта, але в його обкладинку вбудований мікрочіп, на який записується інформація про власника - дані паспорта, цифрове фото, відбитки пальців і оцифрована підпис. Крім того, за письмовою заявою власника паспорта, може бути внесена додаткова інформація (група крові, сімейний стан тощо).
Перевага біометричного закордонного паспорта в його надійності та, як наслідок, довіру до цього документа за кордоном. Для безвізових поїздок в ЄС та інші країни, актуальність отримання цього закордонного паспорта значно зросла.
Процедура оформлення біометричного закордонного паспорта здійснюється Державною Міграційної Службою (раніше це був - ОВІР). На території України видачею закордонних паспортів займається територіальний орган або підрозділ ДМС, а за кордоном - дипломатичні установи.
Отримати паспорт для виїзду за кордон можна і в центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Це державне підприємство, яке оформляє паспорт швидко і комфортно і при цьому надає таку адмінпослугу на спеціально обладнаних пунктах фотографування, зняття відбитків пальців, копіювання оригіналів документів, а також з використанням терміналів оплати, що скорочує витрати часу.
Порядок виготовлення закордонного паспорта встановлений Постановою КМУ № 152 від 7 травня 2014 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон».
Видача закордонного паспорта з чіпом (на безконтактному електронному носієві) проводиться в такі строки:
Термін дії біометричного закордонного паспорта становить 10 років з моменту видачі.
Якщо в силу об'єктивних причин закордонний паспорт став недійсним ще до закінчення терміну дії, то його можна достроково замінити в наступних випадках:
Дитячі біометричні закордонні паспорти можуть оформлятися з народження. Термін їх дії становить 4 роки. З 16-річного віку дітям видаються закордонні паспорти на 10 років.
Законодавство України дозволяє громадянам користуватися двома закордонними паспортами одночасно. Правом на отримання додаткового (запасного) закордонного паспорта мають особи, які постійно проживають в Україні і досягли 18-річного віку.
Підставою для оформлення другого закордонного паспорта є необхідність частих поїздок за межі України. А причинами регулярних поїздок можуть бути пасажирські або вантажні перевезення, туристична, підприємницька або журналістська закордонна діяльність, поїздки на гастролі або участь в спортивних заходах.
Для оформлення біометричного закордонного паспорта необхідно:
Для дорослих:
Для дітей:
Паспорти для виїзду дітей за кордон можуть їм видаватися з народження. До 12 років на безконтактний електронний носій не вносяться оцифровані відбитки пальців рук і електронний підпис, тому виготовлення біометричного паспорта може відбуватися без присутності дитини. Для отримання дитячого закордонного паспорта з безконтактним електронним носієм батьки дитини повинні надати наступні документи:
Якщо дитина проживає тільки з одним з батьків, до пакету документів для оформлення дитячого біометричного закордонного паспорта необхідно додатково подати один з наступних документів:
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В