Сімейне законодавство України дає можливість платникам і стягувачам обов'язкових виплат на дітей звертатися до суду з метою оскарження розміру аліментів, їх повного скасування в певних ситуаціях. Збільшення або зменшення сум, що виділяються на утримання дитини, зазвичай здійснюється в разі погіршення здоров'я, матеріального становища їх одержувача або платника.
В офіційному порядку змінити розмір виплат можна тільки тоді, коли вони призначалися судом або були нотаріально закріплені. Оскарження аліментів в Україні відбувається за наступною схемою. Спочатку позивач (наприклад, мати, з якою після розлучення залишився дитина) подає позовну заяву до суду. У ньому вона обґрунтовує необхідність збільшення розміру обов'язкових виплат з боку колишнього чоловіка в зв'язку зі зміною:
Якщо суд приймає рішення на користь позивача, воно вступає в силу через 10 днів. Протягом цього терміну відповідач має право на його оскарження.
У житті буває так, що людина протягом деякого часу оплачує утримання дитини, а потім дізнається, що він не є його кровним родичем. Повернення аліментів при оспорювання батьківства виконується за таким алгоритмом:
На практиці, суди, дбаючи про інтереси неповнолітніх, дуже рідко задовольняють вимоги позивачів, які доводять, що вони містять чужих дітей. Обґрунтованими підставами для подачі позову про повернення аліментів при оспорювання батьківства вважають далі наведені ситуації:
Важливий момент! Якщо в процесі оскарження розміру аліментів, їх повного скасування доведено, що мати спочатку знала про відсутність родинних зв'язків між позивачем та дитиною, вона стане відповідати перед платником виключно власністю, наявної в її розпорядженні. Майно дітей в подібних ситуаціях є недоторканним.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В