Пільги інвалідам в 2020 році

Пільги інвалідам в 2020 році
Пільги інвалідам в 2020 році
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Особи з інвалідністю 1, 2 і 3 групи мають конституційні права і обов’язки, як і всі інші громадяни України. Однак, виходячи з певних проблем зі здоров'ям, держава надає інвалідам додаткові права і пільги.

Для отримання пільг по інвалідності необхідно оформити один з таких документів:

 • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус або пенсійне посвідчення
 • довідку про призначення виплат за Законом «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»
 • довідку про видачу державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

В основному наявність пільг для інвалідів передбачено чинним законодавством України за рахунок державного бюджету. Однак в ряді випадків органи місцевого самоврядування можуть виділяти додаткові пільги малозабезпеченим категоріям громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Медичне обслуговування інвалідів

Що стосується медичного обслуговування інвалідів, то чинним законодавством передбачено надання інвалідам 1 та 2 групи 50-ти відсоткової знижки на придбання лікарських препаратів в період амбулаторного лікування. Крім того, особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію, мають можливість отримати ліки за рецептом лікаря безкоштовно.

Державою передбачено забезпечення інвалідів, у тому числі дітей з інвалідністю, соціально-побутовим та медичним обслуговуванням. Зокрема, на підставі індивідуальної програми реабілітації, їм надаються:

 • сурдотехнічні кошти
 • протези очей, щелеп, зубів
 • ендопротези, сечо- та калоприймачі
 • протезні вироби та ортопедичне взуття
 • окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати
 • мобільні телефони та факси - для письмового спілкування
 • засоби пересування, в тому числі крісла-коляски з електроприводом і автомобілі (при наявності відповідного медичного висновку)

Дані послуги надаються безкоштовно або на пільгових умовах. Список лікарських препаратів, медичних виробів, засобів реабілітації, а також порядок їх видачі визначає Кабінет Міністрів України.

Трудові права інвалідів

Для інвалідів-працівників передбачені пільги і гарантії при укладенні та розірванні трудового договору. Так особи з інвалідністю не проходять випробувальний термін при працевлаштуванні (ч.3 ст.26 КЗпП), а строковий трудовий договір - може бути розірвано з ініціативи працівника-інваліда в будь-який час (ч. 1 ст. 39 КЗпП).

Крім того, осіб з інвалідністю до роботи в нічний час і надурочних не допускаються без їх згоди, якщо це не суперечить медичним рекомендаціям МСЕК (частина 3 статті 12 Закону України «Про охорону праці»). Також за бажанням інваліда може встановлюватися індивідуальний графік роботи (неповний робочий день або тиждень) і пільгові умови праці.

Інваліди працівники мають право оформити відпустку у зручний для них час, в тому числі ще до настання шестимісячного терміну їх безперервної роботи на підприємстві (ч.7 ст.10 Закону України «Про відпустки»). Крім того, таким працівниками надається щорічна відпустка більшої тривалості:

 • інвалідам 1 та 2 груп - 30 календарних днів
 • інвалідам 3 групи - 26 календарних днів

Пільги для інвалідів в сфері навчання

Згідно ст.22 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» для деяких категорій інвалідів передбачена можливість прийняття до ВНЗ на спеціальних умовах. Зарахування ВНЗ осіб з інвалідністю здійснюється на конкурсній основі в рамках встановлених квот. Після успішного складання іспитів особи з інвалідністю, в тому числі діти-інваліди, зараховуються до професійно-технічних навчальних закладів поза конкурсом. До того ж, при прийомі на навчання в ПТУ переважним правом на зарахування (за інших рівних умов) мають особи з інвалідністю та діти з малозабезпечених сімей, в яких: обидва батьки мають групу інвалідності; один із батьків є інвалідом, а інший помер; мати-одиначка (одинокий батько) є особою з інвалідністю.

Пільги при отриманні путівок

При певних медичних показаннях особи з інвалідністю та діти-інваліди мають право на безкоштовне отримання путівок в санаторії.

Умови для забезпечення путівками встановлює КМУ.

Батькам дітей-інвалідів виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період санаторно-курортного лікування дитини.

Для отримання виплат за місцем роботи потрібна наявність медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дітьми з особливими потребами.

Пільги інвалідам в сфері зв'язку та транспорту

Для осіб з інвалідністю 1 і 2 групи установка стаціонарних (квартирних) телефонів проводиться на пільгових умовах і без черги.

Погодинна оплата за місцеві телефонні розмови стягується виключно за згодою інваліда або сім'ї, до складу якої входять два або більше осіб з інвалідністю. До того ж, для інвалідів по зору (1 і 2 груп) рахунок за користування радіоточкою не виставляти.

Особам з інвалідністю 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, а також їх супроводжуючим (не більше однієї особи) надається право безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті, крім таксі. При цьому обов'язкова наявність посвідчення або довідки, а в разі автоматизованої системи обліку оплати проїзду - необхідно мати електронний квиток, який видається безкоштовно.

В період з 1 жовтня по 15 травня вищевказаних категорій інвалідів надається 50% знижка на проїзд внутрішніми лініями повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту.

Перевезення інвалідів-пільговиків здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності і підпорядкування, а відмова в наданні транспортних пільг є порушенням прав інвалідів.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Наші відгуки

Большое спасибо. Ваша консультация оказалась очень полезной. Я получил полные ответы на свои вопр...

Володимир , 21.05.2020 05:18

Спасибо, что ничем не помогли. Бесполезная совершенно оказалась консультация. Отняли только время...

Ирина , 23.08.2020 15:35

дякую за відповідь

Оксана Власенко, 03.12.2019 15:47

Дякую за швидку повну відповідь на моє запитання! Я приємно вражена тим, що відповідь дуже деталь...

Оксана , 24.01.2021 21:42

Консультацією задоволений.

Іван , 10.07.2020 20:49

Спасибо вам огромное за ответ на мой вопрос! А также спасибо большое за консультацию!

Богдан , 03.08.2020 16:20

ответ на конкретный вопрос не получен, информация есть, но ее не достаточно - нужно еще разбираться.

Елена , 22.08.2019 10:33

Дякую дуже. Швидко, конкретно, змістовно. . Рекомендую.

Світлана , 15.01.2021 15:20

Спасибо вам за развернутый ответ!

Всеволод , 24.09.2019 17:20

Спасибо большое!

Анастасия , 07.05.2020 10:54
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання