Можливість об'єктивного розслідування всіх важливих обставин будь-якого дорожньо-транспортної пригоди безпосередньо залежить від того, наскільки правильно його учасники виконали дії, що стосуються оформлення документів відразу ж після події, що сталася. Саме з цієї причини юристи рекомендують сторонам ДТП не впадати в паніку, не намагатися вести «розборки» між собою, а чітко дотримуватися наведеного далі алгоритму.
- При необхідності викликається швидка медична допомога (якщо є громадяни, які отримали травми), потім (в обов'язковому порядку) поліція. Учасники ДТП повідомляють своїм страховим організаціям про інцидент. Забороняється пересувати транспортні засоби, що потрапили в аварію. До прибуття поліції і страховиків на місці події нічого не можна чіпати і змінювати. Незайвим буде зателефонувати своїм родичам, друзям і гарним знайомим, викликати аварійного комісара та юриста.
- Всі сторони, задіяні в ДТП, спільно заповнюють спеціальний бланк, в якому міститься повідомлення про аварію і її обставин. Потерпілому потрібно в найближчі 15 днів зв'язатися із страховиком винуватця події на дорозі і надати йому всю необхідну документацію. Людина, яка стала причиною ДТП, повинен надати контактні дані своєї страхової компанії всім постраждалим.
- Чекаючи приїзду поліції, опитаєте громадян, які стали свідками аварії, візьміть їх номери телефонів.
- Бажано захистити ділянку, де сталося ДТП, позначити будь-якими підручними засобами місцезнаходження на ньому різних предметів, зняти по можливості на камеру телефону дії інших учасників події. Якщо хтось із них намагається знищити сліди аварії, зробіть законних заходів, щоб перешкодити їм. Або просто знімайте все, що вони роблять.
- Наполягайте на тому, щоб прибулі поліцейські детально, відповідально і максимально ретельно обстежили місце ДТП і зафіксували всі його деталі. Представники правоохоронних органів повинні скласти схему пригоди, протоколи стану транспортних засобів та огляду ділянки, де сталася аварія. Вони також знімають показання з свідків і учасників ДТП.
- Огляньте особисто машину винуватця транспортної пригоди. Помітивши на ній будь-які важливі вади (наприклад, зламані стоп-сигнали), вимагайте, щоб поліцейські зафіксували їх. Чим більше даних буде зібрано, тим більший шанс домогтися справедливого відшкодування понесеного вами шкоди. Обов'язково прочитайте документи, які підготувала поліція. Якщо в них, на ваш погляд, є неточності, залиште власні зауваження (письмово).
- Сміливо проходите тест на вміст в крові алкоголю, якщо ви його не вживали. Просіть довідку з результатами обстеження. Коли винуватець аварії не погоджується пройти такий тест, переконайтеся, що цей факт був занесений до протоколу співробітниками правоохоронних органів. Аналогічно дійте, якщо чітко бачите, що інший учасник ДТП невиразно розмовляє, пересувається невпевненою, нерівною ходою, від нього чути алкогольний запах, він погано тримається на ногах.
- Ні в якому разі не конфліктуйте з поліцейськими навіть у випадках, коли вас не влаштовують їх дії на місці аварії. Свої зауваження краще висловити у відповідних протоколах. Дозволяється фіксувати на відео дії поліції. При необхідності такі записи допоможуть вам оскаржити роботу правоохоронців в суді, прокуратурі.
Після огляду місця ДТП поліцейські збирають пояснювальні з усіх боків, задіяних в аварії. Вам потрібно максимально докладно описати ситуацію, уникаючи при цьому незрозумілих фраз, багатослівних складних речень. Все повинно бути зрозуміло і лаконічно. Тоді згодом адвокати винуватця дорожньо-транспортної пригоди не зможуть двояко трактувати ваші пояснення.
Зробіть перший крок до вирішення проблеми -
проконсультуйтесь у фахівця зараз.
Задати питання