Покроковий алгоритм дій при ДТП

Покроковий алгоритм дій при ДТП
Покроковий алгоритм дій при ДТП
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Можливість об'єктивного розслідування всіх важливих обставин будь-якого дорожньо-транспортної пригоди безпосередньо залежить від того, наскільки правильно його учасники виконали дії, що стосуються оформлення документів відразу ж після події, що сталася. Саме з цієї причини юристи рекомендують сторонам ДТП не впадати в паніку, не намагатися вести «розборки» між собою, а чітко дотримуватися наведеного далі алгоритму.

  1. При необхідності викликається швидка медична допомога (якщо є громадяни, які отримали травми), потім (в обов'язковому порядку) поліція. Учасники ДТП повідомляють своїм страховим організаціям про інцидент. Забороняється пересувати транспортні засоби, що потрапили в аварію. До прибуття поліції і страховиків на місці події нічого не можна чіпати і змінювати. Незайвим буде зателефонувати своїм родичам, друзям і гарним знайомим, викликати аварійного комісара та юриста.
  2. Всі сторони, задіяні в ДТП, спільно заповнюють спеціальний бланк, в якому міститься повідомлення про аварію і її обставин. Потерпілому потрібно в найближчі 15 днів зв'язатися із страховиком винуватця події на дорозі і надати йому всю необхідну документацію. Людина, яка стала причиною ДТП, повинен надати контактні дані своєї страхової компанії всім постраждалим.
  3. Чекаючи приїзду поліції, опитаєте громадян, які стали свідками аварії, візьміть їх номери телефонів.
  4. Бажано захистити ділянку, де сталося ДТП, позначити будь-якими підручними засобами місцезнаходження на ньому різних предметів, зняти по можливості на камеру телефону дії інших учасників події. Якщо хтось із них намагається знищити сліди аварії, зробіть законних заходів, щоб перешкодити їм. Або просто знімайте все, що вони роблять.
  5. Наполягайте на тому, щоб прибулі поліцейські детально, відповідально і максимально ретельно обстежили місце ДТП і зафіксували всі його деталі. Представники правоохоронних органів повинні скласти схему пригоди, протоколи стану транспортних засобів та огляду ділянки, де сталася аварія. Вони також знімають показання з свідків і учасників ДТП.
  6. Огляньте особисто машину винуватця транспортної пригоди. Помітивши на ній будь-які важливі вади (наприклад, зламані стоп-сигнали), вимагайте, щоб поліцейські зафіксували їх. Чим більше даних буде зібрано, тим більший шанс домогтися справедливого відшкодування понесеного вами шкоди. Обов'язково прочитайте документи, які підготувала поліція. Якщо в них, на ваш погляд, є неточності, залиште власні зауваження (письмово).
  7. Сміливо проходите тест на вміст в крові алкоголю, якщо ви його не вживали. Просіть довідку з результатами обстеження. Коли винуватець аварії не погоджується пройти такий тест, переконайтеся, що цей факт був занесений до протоколу співробітниками правоохоронних органів. Аналогічно дійте, якщо чітко бачите, що інший учасник ДТП невиразно розмовляє, пересувається невпевненою, нерівною ходою, від нього чути алкогольний запах, він погано тримається на ногах.
  8. Ні в якому разі не конфліктуйте з поліцейськими навіть у випадках, коли вас не влаштовують їх дії на місці аварії. Свої зауваження краще висловити у відповідних протоколах. Дозволяється фіксувати на відео дії поліції. При необхідності такі записи допоможуть вам оскаржити роботу правоохоронців в суді, прокуратурі.

Після огляду місця ДТП поліцейські збирають пояснювальні з усіх боків, задіяних в аварії. Вам потрібно максимально докладно описати ситуацію, уникаючи при цьому незрозумілих фраз, багатослівних складних речень. Все повинно бути зрозуміло і лаконічно. Тоді згодом адвокати винуватця дорожньо-транспортної пригоди не зможуть двояко трактувати ваші пояснення.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Адміністративне право
Первоочередные действия на месте ДТП, наиболее важные для последующего судебного разбирательства
Ваши первые действия на месте ДТП важны для для последующего судебного разбирательства 
26.01.2020 02:58 757
Відповів
Эмма Ts
Рейтинг: 220
Цивільне право
На машину впав шматок фасаду з будинку, хто має відшкодовувати збитки?
Доброго дня. На припарковану автівку зі стіни житлового будинку, який знаходиться в центрі міста впав шматок фасаду. Автівто сильно пошкоджено, вще...
02.10.2019 15:52 725
Відповів
Наталія Васільєва
Рейтинг: 3040
Адміністративне право
Когда истекает срок к исполнению админ ареста (при нарушении ПДД)?
Здравствуйте. 29.03.19 вступило в законную силу судебное решение об административном аресте на 5 суток (повторное нарушение ПДД - управление техни...
02.10.2019 10:45 1177
Відповів
Марина Бекало
Рейтинг: 141997
ДТП
ДТП с одним протоколом
Добрый день! Вводные данные: случилось ДТП. На место ДТП приехал экипаж полиции. Лейтенант Какашкоедов сразу сообщил: разбираться они не будут, сос...
20.09.2019 09:33 1121
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Рейтинг: 59328
Наші відгуки

Адвокат гарно розписала відповідь на юридичну задачу. Задоволений. Прошу пані Бекало зв'язати...

Роман , 24.08.2019 22:18

Спасибо огромное Марине, очень хороший специалист!

Дарья , 23.06.2020 22:07

Компетентний спеціаліст і ввічлива людина. Дуже допомогла, відповіла на додаткові запитання. Дякую!

Алина , 10.02.2020 16:32

Ответ полный, достаточно понятен, изложен вразумительно. Жаль что мошенник остаётся безнаказанным...

Александр , 23.12.2019 00:57

Кваліфікована відповідь. Дякую

Станіслав , 28.11.2020 16:33

Дякую за відповідь.

Світлана , 03.05.2020 00:01

отличный юрист, все четко и ясно объясняет и подает информацию, рекомендую

Олег , 28.04.2020 15:46

Отличные быстрые ответы хорошое объяснение решения

Юрий , 05.06.2020 20:12

Спасибо за такой расширенный ответ! Можно еще дополнение к вопросу? В тех месяцах, в которых не...

Михаил Б , 04.07.2019 15:20

Все детально розписано.

Іван , 16.06.2019 12:35
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання