Повістки і виклики до військкомату 2020

Повістки і виклики до військкомату 2020
Повістки і виклики до військкомату 2020
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

В цьому матеріалі детально описані всі типи документів, які розсилаються військкоматами в поточному році. Дається інформація про правила їх вручення, відповідальності громадян за ігнорування наказів і запрошень від РВК.

Повістки - які бувають

Всі дзвінки від військкомату ділять на 4 типи:

  • Заклик на службу в рядах ВСУ.
  • Уточнення наявних даних.
  • Вимога прибути на дільницю призову.
  • Проходження медичної комісії.

Призовна повістка - що потрібно знати

Для громадянина гіршою порядком є та, яка зобов'язує його прибути до військкомату на призов. Якщо людина ігнорує її, він може бути притягнутий до відповідальності, передбаченої сучасним законодавством за ухилення від служби в армії.

Важливо! Ухилення від явки за повісткою на заклик розглядається судами як умисного дії, що підтверджує небажання громадянина віддавати свій борг батьківщині.

У більшості випадків після явки за такою порядку у військкомат призначається медкомісія. Її призовники, як і офіцери запасу, зобов'язані пройти в обов'язковому порядку.

Зверніть увагу! Закон «Про ВО і ВС» вимагає самостійної явки громадян відповідного віку протягом 10 днів з дати офіційного оголошення про призов строковиків навіть, якщо вони не отримали повістки з військкомату.

Уточнення відомостей про військовозобов'язаних і призовників

Повістки з формулюванням Уточнення військово-облікових відомостей розсилаються ВК найчастіше. За ним громадяни викликаються з метою актуалізації відомостей про здоров'я, місці роботи і сімейний стан. Робиться це з метою отримання інформації, хто має право на відстрочку від армійської служби, яку отримують чоловіки:

  • з недугами, що звільняють їх від служби;
  • які мають дітей віком до 3 років.

Порядок для проходження медогляду

Такий виклик надсилається особам, яким потрібно пройти медобстеження. Військовозобов'язаним видається спеціальна карта медоглядів. У неї записуються висновки про здоров'я призовників, результати їх аналізів, а також фінальне рішення ВВК (лікарської комісії) про придатність громадян до служби.

За результатами медичного обстеження оформляється постанову. Воно підписується головою лікарської комісії та її секретарем. Особи, які не згодні з висновками ВВК, мають право звернутися до суду, іншу комісію (вищестоящу) для оскарження результатів медогляду.

Перша медкомісія здійснюється з метою приписки 16-17-річних людей до призовної дільниці. Згодом медичні обстеження проводяться при видачі військового квитка, його заміні, зміні місця постійного проживання військовозобов'язаного.

Виклик з формулюваннями «Наказ» і «Пропоную»

За ігнорування таких викликів виникає відповідальність, обумовлена в КК. Принципової різниці між повістками зі словами зазначеними вище немає. Згідно із законом, і прохання, і керівника військкомату повинні виконуватися.

Відповідальність за ігнорування повідомлень від ВК не залежить від того, як сформульовано виклик, а визначається умислом громадянина і метою, з якою його запрошують:

  • заклик (коли мова йде про строковиків);
  • напрямок на медичний огляд;
  • співбесіду, уточнення і коректування особистих даних.

Документ з приписом «З'явитися з речами» не означає негайного направлення в армію і не вважається окремою порядком. Як правило, список одягу та предметів особистого вжитку друкується на документі про призов (з його зворотного боку). При отриманні такого порядку громадянина обов'язково змусять пройти медогляд.

Припис явки з речами нерідко надсилається особам, які мають пройти навчальні збори. Вирушаючи до військкомату за будь-порядку, необхідно взяти з собою посвідчення про приписку до РВК і загальногромадянський паспорт.

Мобілізаційне розпорядження

Військовозобов'язані, які пройшли ВКК, визнані придатними до служби, можуть отримати особливу припис, зване мобілізаційним. У цьому документі вказується, куди вони зобов'язані прибути (номер військового підрозділу) при оголошенні в країні часткової або загальної мобілізації.

Варіанти вручення повісток

  • Під розпис (зазвичай за адресою прописки, на робочому місці).
  • Документ залишений в ящику для пошти призовника, резервіста, військовозобов'язаного.
  • За виклик розписався хтось із родичів.

Неявка по порядку карається за статтями кримінального та адміністративного законодавства. Якщо документ залишається в ящику для пошти, просунув у двері, залучити громадянина до кримінальної відповідальності складно. Суди в подібних ситуаціях призначають кримінальні покарання тільки при наявності записаного на диктофон телефонної розмови з представником військкомату, або інших доказів оповіщення про вимогу відвідати РВК.

Порядок за місцем роботи

Офіційно працевлаштованим громадянам порядок може прийти на роботу. Її практично неможливо не отримати особисто. Роботодавець змусить призовника розписатися в корінці повістки або складе протокол про відмову виконати цю дію, що стане найкращим свідченням цілеспрямованого і навмисного ухилення від армійської служби.

Зараз в нашій країні практично повністю відсутні легальні варіанти відмови від розпису в порядку людьми, які офіційно працюють на тому чи іншому підприємстві. Керівники компаній і організацій несуть відповідальність за своїх працівників і зобов'язані сприяти в їх призов на службу.

Деякі призовники звільняються, оформляють лікарняні листи. Але ці способи не звільняють їх від обов'язку служити, а лише відтягують час і збільшують ризик притягнення до відповідальності, передбаченої українським законодавством.

Неявка в РВК - реальні наслідки

Коли громадянин підписує особисто принесену йому повістку, але не приходить по ній, військовий комісар має право накласти на нього адміністративне стягнення або направити документи в органи правопорядку для залучення призовника до кримінальної відповідальності. Спосіб покарання для тих, хто ухиляється в кожному конкретному випадку залежить від:

  • цілі виклику в РВК;
  • наявності реальних доказів, що підтверджують намір уникнути військових зборів, мобілізації, призову;
  • віку громадянина;
  • наявності у викликається поважних причин, через які він не з'явився до військкомату.

Якщо людина не підписував виклик в РВК, залучити його до кримінальної відповідальності складно. Практика судових справ останніх років демонструє, що за ст. 335 звинувачується близько 10% військовозобов'язаних і призовників-ухильників. При цьому до адміністративної відповідальності притягуються майже всі особи, котрі ігнорують повістки від воєнкома.

Військовий комісар при неявці громадянина за викликом відправляє офіційні листи в прокуратуру і поліцію. Відповідальні особи цих правоохоронних органів:

  • реєструють отримані документи протягом 1 доби;
  • вносять дані в ЕРДР (реєстр досудових розслідувань);
  • починають слідчі заходи.

Важливо! Внесення інформації про неплатників в ЕРДР не є підтвердженням їхньої вини. Вона повинна бути доведена в ході досудового розслідування і наступного за ним судового слідства.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Нарахування виплат
Сохранение места и зарплаты на гражданской работе военнослужащих
Я работал в магазине кладовщиком, затем был мобилизован в зсу в 2015, через четыре месяца заключил контракт до конца особливого періоду, при этом я числюсь в этом магазине, получаю там зарплату и служу в зсу до сих пор (согласно ст. 119 кзпп). 17.01.2020 года я заключил контракт на три года. Скаж...
12.04.2020 13:39 1862
Відповів
Олена Насеко
Військовозобов’язані
Комиссия ВЛК военкомата решила, что не годен
Я уже был на ВЛК и мне сказали не годен и отправили в часть ждать решение ВЛК, не может измениться решение и сколько его ждать ?
23.03.2020 01:32 6728
Відповів
Микола Лях
Військовий облік
Неправомірне накладення дисциплінарного стягнення (догана) і позбавлення премії у повному обсязі військового
Я військовий. Перебуваючи у відпустці не ставав на військовий облік на військоматі та не відмічав відпускний квиток. Після відпустки в частині провели службове розслідування за результатами якого на мене накладають дисциплінарне стягнення "догана", позбавляють премію у повному обсязі та відрахову...
03.04.2020 14:39 2913
Відповів
Наталия Лихунжан
Військовозобов’язані
Виплата за неотримане речове майно у зв`язку із закінченням терміну контракту
Я військовий - через 2 місяці закінчується контракт, хочу написати рапорт згідно 306 наказу міністерства оборони від 10.06.2019 року про отримання грошової компенсації за неотримане речове майно, але виконуючий обов`язки начальника речової служби відмовляє мені у виданні довідки про вартість речо...
23.01.2020 13:15 5057
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Наші відгуки

Велике дякую за швидку і розгорнуту відповідь

Олексій , 22.10.2022 14:55

Дякую за відповідь.

Ірина , 21.11.2019 15:05

Юрист, який має юридичне знання та може його використовувати й консультувати людей! Відгук позити...

Дмитро , 16.07.2022 18:23

Вчасно, детально і конкретно розписав згідно закону мій діагноз. Рекомендую.

Павло , 24.02.2023 15:57

Дуже дякую за допомогу, все зрозуміло та доступно, при потребі буду звертатися ще.

Ольга , 16.09.2022 14:17

Благодарю! Коротко и понятно.

Наталья , 09.01.2022 18:19

чётко, быстро и по делу

Олександр , 25.01.2022 13:12

Дякую за детальне і повне роз’яснення.

Ганна , 03.11.2021 08:19

пані Людмила швидко і якісно проконсультувала з приводу мого запитання, буду надалі звертатись. Р...

Ірина Гетьман, 11.08.2023 05:13

Дякую за консультацію. Все добре. 5+

Олександр , 11.12.2019 17:10
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram