Під аліментами розуміються грошові суми, що виплачуються в примусовому або добровільному порядку одним з батьків дитини. Ситуації, коли людина згодна фінансово підтримувати свого сина чи дочку, не вимагають втручання держави. Більше проблем виникає, якщо батько категорично відмовляється платити аліменти. У подібних випадках необхідно звертатися до суду. Він виносить рішення про примусове стягнення аліментів. В Україні цей процес контролюється виконавчою службою.
Батько, який залишився з дитиною і виховує його, звертається до виконавчої служби, пише заяву, в якій зазначає необхідність відкриття провадження за позовом про стягнення аліментів. На цьому етапі державний виконавець може:
У другому випадку виконавець зобов'язаний послідовно виконати наступні дії:
Потім держвиконавець отримує відомості про місце отримання пенсії або роботи батька, який має борг по аліментах, шляхом відправки запиту до Пенсійного фонду. Важливо! Якщо в фонді відсутні відомості про боржника, запити повторюються кожні 3 місяці.
Також виконавець отримує дані про інших можливих варіантах доходів боржника - плата за оренду ділянки землі, гонорари за творчу діяльність, підприємництво, стипендія). Маючи в своєму розпорядженні такої інформації, він виносить постанову про примусове стягнення боргу по аліментах.
У ситуаціях, коли неплатник ніде офіційно не працевлаштований, держвиконавець щомісяця розраховує величину заборгованості, викликає боржника до себе і зобов'язує його виконувати рішення суду за позовом про стягнення аліментів. Якщо неплатник не є за повістками, в суд відправляється клопотання про його привід (примусове) в виконавчу службу.
Якщо борг по аліментах більше суми розрахованих платежів за 3 місяці, інформація про неплатника потрапляє до Єдиного автоматизованого реєстру. Виконавець проводить перевірку майна (нерухомого та рухомого) боржника, його банківських рахунків та виносить постанову про їх арешт і описі.
Якщо несплата аліментів привела до появи заборгованості, що перевищує суму платежів за півроку, державний виконавець виносить відразу кілька постанов про тимчасове обмеження неплатника на право:
Складається протокол про адміністративне правопорушення. Він прямує до суду, який приймає рішення про призначення боржнику суспільно-корисних робіт. Плата за них відправляється на рахунок виконавчої служби. Таким чином і погашається неустойка по аліментах.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В