Закон про Єдиний держреєстр військовозобов'язаних громадян, прийнятий ВРУ, почав діяти в повному обсязі з літа 2019. Він являє собою нормативно-правовий документ, в якому описуються всі правила в області реєстрації придатних до служби громадян, які:
Реєстр створюється з метою комплектування українських ЗС, що забезпечують захист нашої держави. Він є автоматизованою системою інформаційно-телекомунікаційного характеру, використовуваної для збору, обробки, зберігання і подальшого застосування отриманих відомостей про призовників (військовозобов'язаних) і забезпечує максимально ефективний військовий облік українських громадян. Його формування здійснюється на базі даних про осіб до 60 років, одержуваних від Центрального виборчкому.
Офіційними органами адміністрування реєстру є військові обласні комісаріати, розпорядником - Генштаб ЗСУ, власником - Міністерство оборони. Відповідальні за ведення електронної системи - міські і районні комісаріати. Їх співробітники наповнюють базу інформацією і уточнюють її, орієнтуючись на відомості державних органів, контролюють точність і правильність внесених відомостей. Міноборони України затверджує порядок і правила ведення Єдиного реєстру.
Громадяни, інформація про яких повинна потрапити до Реєстру, зобов'язані надавати правдиві і актуальні відомості про себе. Давати згоду на їх обробку та використання не потрібно. За ненадання службових та особистих відомостей про себе військовозобов'язаних можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
Закон вимагає, щоб призовники та військовозобов'язані повідомляли в військкомати про зміну роботи і адреси постійного проживання. Вони повинні в тижневий термін попереджати РВК про зміну стану здоров'я (поліпшення, погіршення), переїзді на нове місце проживання (ЗУ «Про ВУ і ВС»).
В електронній системі містяться відомості, які надходять в комісаріати з ЦНАП, ГФС і Прикордонної служби. У Реєстрі зберігаються такі дані:
Також до Реєстру можуть включатися відомості про відомого комісаріату місці проживання (знаходження) громадянина, його освіту, дані про батьків призовника (військовозобов'язаного), присвоєної йому спеціальності (військово-облікової). У ряді випадків додатково зберігаються відомості про:
В випадках, коли військовозобов'язані, призовники не виконують правил військового обліку, уникають призову, військкомат може оголосити їх у розшук. Найчастіше така ситуація виникає при ухиленні громадянина від проходження медичної комісії та неявці в РВК по порядку.
Важливий момент! Оголошення в розшук допускається і тоді, коли громадянин не підписав повістку з військкомату. Особистий підпис призовника / військовозобов'язаного має важливе значення, якщо ініційована процедура притягнення його до кримінальної відповідальності (суду необхідно довести, що людина навмисне порушує закон).
Якщо військовозобов'язаний громадянин, призовник НЕ відвідує військкомат по повістках, йому можуть заборонити виїжджати за кордон. Зверніть увагу! Обмеження на виїзд може бути накладено і в випадках, коли повістки кидаються в поштову скриньку, передаються родичам призовника, а також виклик до військкомату надходить по телефону.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В