Згідно Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку, і зареєстрований в установленому законом порядку з добровільної згоди нареченого і нареченої.
Зареєструвати шлюб можна в будь-якому органі РАЦСу на території України незалежно місця їх реєстрації (прописки) і місця проживання.
Згідно ст. 29 СК України співробітники органу РАЦСу зобов'язані ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, а також роз'яснити відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу. Крім того, згідно зі ст. 30 СК України наречений і наречена зобов'язані ознайомити один одного про стан свого здоров'я.
Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто. Законодавством передбачена можливість подачі заяви на укладення шлюбу через представника, але тільки при наявності поважних причин, що перешкоджають особистим зверненням. Крім того, з недавнього часу майбутнє подружжя можуть подати заяву в РАГС через інтернет за допомогою веб-порталу «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Але подати таку заяву можливо не у всі РАЦСи, так як в Україні діє тільки пілотний проект.
Для реєстрації шлюбу подаються такі документи:
Неповнолітні майбутнє подружжя подають свідоцтво про народження і дозвіл суду на вступ в шлюб.
У разі повторного одруження подається документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу: свідоцтво про розлучення, рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду або висновок РАЦСу про визнання шлюбу недійсним
Іноземець, який реєструє шлюб в Україні, подає паспортний документ і документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні (документи, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально).
За загальним правилом реєстрація шлюбу відбувається після закінчення одного місяця з моменту подачі заяви. При цьому співробітники РАЦСу узгоджують дату і час розпису з майбутнім подружжям. Через поважні причини (вагітність нареченої, тривале відрядження, призов на строкову військову службу, важка хвороба і т.д.) місячний термін може бути скорочений і реєстрація шлюбу проводиться в день подачі заяви або в інший зручний день.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В