Під фізособою-підприємцем (скорочено ФОП на українському і ФОП на російській) розуміють іноземців, осіб без громадянства та українців, які займаються підприємницькою діяльність відповідно до обов'язковими вимогами сучасного законодавства. Існуюча нормативно-правова база:
Заявку на відкриття ФОП можуть бути подані будь-якому держреєстратору, який працює в нашій країні. При цьому безпосередньо оформлення СПД буде здійснюватися строго за адресою офіційної прописки громадянина. Також ФОП потрібно:
Відзначимо, що останнім часом істотно зросла кількість людей, бажаючих стати СПД. Це пов'язано з новими принципами сплати ЄП і вигідними для представників середнього та малого бізнесу нововведеннями в ПКУ.
Громадянину слід підготувати:
Нюанс. Громадяни, які не дають згоди на внесення їх до Державного реєстру платників податків з релігійних причин, зобов'язані особисто подавати всі документи держреєстратору. Інші особи мають право надсилати папери через свого представника, на якого оформляється нотаріальна довіреність.
Важліво! Крім зазначених вище документів держреєстратор не має права вимагати від майбутнього підприємця будь-яких інших довідок.
При прийомі у заявника документів складається їх опис, ставиться дата. Офіційні папери дозволяється передавати в онлайн-режимі (якщо є електронно-цифровий підпис) або поштою. Один примірник опису про прийом документів завжди передається заявнику.
Теоретично весь процес оформлення суб'єкт підприємницької діяльності не повинен викликати серйозних труднощів. На практиці держреєстратори нерідко відмовляють у відкритті ФОП, тривалий час не розглядають документи, мотивуючи це:
Після кожного відмови людині доводиться знову збирати документи, виправляючи в них знайдені помилки і неточності, що істотно збільшує час, що витрачається на відкриття власної справи. З цієї причини багато майбутніх підприємці вважають за краще звертатися в юридичні компанії, що займаються оперативним і грамотним оформлення СПД.
Якщо реєстратор відмовляє в оформленні ФОП, він повинен відіслати заявнику аргументоване повідомлення про це, приклавши до нього всі документи. Громадянин може оскаржити таке рішення. Для цього йому доведеться звертатися до суду.
Якщо ніяких підстав для відмови в оформленні СПД у держреєстратора немає, він доповнює Єдиного держреєстру відомостями про новий ФОП. Як тільки новий запис з'являється в ЄДР, підприємець може офіційно приступати до господарської діяльності.
Відповідь про своє рішення держреєстратор зобов'язаний дати заявнику протягом доби після отримання і складання опису пакета документів. Важліво! Відкриття суб'єкт підприємницької діяльності не вимагає від майбутнього підприємця внесення обов'язкових платежів на рахунки державних установ і органів.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В