Згідно ст. 65 Конституції і Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком військовозобов'язаних українців.
Призов на строкову військову службу в Україні проводиться двічі на рік (весняний та осінній). Мета призову - підготовка призовників до захисту держави і забезпечення особовим складом ЗСУ, Національної гвардії, Прикордонної служби, Державної спецслужби транспорту та інших армійських формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються з числа військовослужбовців строкової служби.
У 2020 році призовний вік в Україні встановлено на рівні 18-27 років. Призовники даної вікової категорії, визнані придатними до військової служби за результатами медкомісії і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних сил України.
Згідно ст.23 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» термін служби в армії становить:
На 2020 рік в Україні встановлені дати призову на строкову службу в армію:
Слід врахувати, що призовна кампанія в Україні може продовжуватися на підставі Указу Президента і прийняття нових законів для цього не потрібно. Крім того, чинне законодавство України дозволяє Президенту без попередження оголошувати позачергові і додаткові заклики строковиків.
Згідно з чинним законодавством призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов'язані з'явитися на призовну дільницю РВК в термін, зазначений у повістці. При цьому, як тільки оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на самостійну явку в РВК. Отже, неотримання повістки з будь-яких причин, не є підставою для ігнорування призову.
Поважними причинами неявки до військкомату можуть бути тільки форс-мажорні ситуації: серйозна хвороба призовника, смерть близького родича, стихійне лихо, і т.д.
На підставі статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», відстрочка від призову в армію надається:
Згідно ст. 18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», повне звільнення від служби в армії можуть отримати призовники:
Відстрочка і звільнення (постійного або тимчасового) від армії за станом здоров'я оформляються виключно за рішенням РВК, на підставі висновків медичної комісії про визнання непридатними до заклику в армію. Під час проходження медкомісії враховується характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку (стадія хвороби) і функціональні порушення, а також фактична працездатність. По завершенню медичного огляду приймається постанова ВЛК відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України.
Вичерпний перелік захворювань, які дають право на звільнення від призову на строкову службу в армію, затверджено Наказом МО України за № 402.
Перелік найбільш поширених захворювань для визнання непридатними до військової служби включає наступні захворювання:
Відповідальність за ухилення від призову в армію є двох видів: адміністративна та кримінальна.
За неявку в РВК застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 КУпАП:
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу (ст.335 КК України) передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3-х років.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В