Стипендії в 2020 році

Стипендії в 2020 році
Стипендії в 2020 році
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

КМУ привів свої нормативно-правові акти у відповідність з останньою редакцією Закону «Про вищу освіту» та своєю постановою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань стипендіального забезпечення» №32 від 25.01.2017 року упорядкував питання про надання стипендій студентам і курсантам невійськових вищих навчальних закладів, що належать до певних категорій.

Відповідно до нового порядку стипендіальний фонд України передбачає два види стипендій: соціальні (для соціально незахищених громадян, пільговиків) і академічні (за навчальні досягнення).

При цьому одним з критеріїв при визначенні права студента на соціальну стипендію є матеріальний стан сім'ї. Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, мають гарантоване державою право на виплату соціальної стипендії (в тому числі, в разі отримання академічної стипендії).

Академічні стипендії залежать від «рейтингу успішності студентів», тобто стипендію отримають тільки ті, хто має високий рейтинг ВНЗ. Причому кожен ВНЗ самостійно розробляє свої критерії для складання рейтингу успішності. Так приблизно 90% в рейтингу залежить від навчальної успішності, а 10% - інші критерії, які встановив ВНЗ: наукова, спортивна або громадська діяльність.

Соціальні стипендії в 2020 році

Право на соціальні стипендії мають студенти, які не отримують академічних стипендій, не перебувають на повному державному забезпеченні (крім сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), не перебувають в академічній відпустці і належать до однієї з наступних категорій:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування
  • студенти з малозабезпечених сімей
  • діти-інваліди та особи з інвалідністю I-III групи
  • студенти, що залишилися у віці 18-23 років без батьків
  • особи, визнані учасниками бойових дій і їх діти
  • шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менше 3 років
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
  • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи
  • діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту
  • діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів
  • особи, яким призначено соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей
  • діти шахтарів, чиї батьки мають стаж підземної роботи не менше 15 років або загинули в результаті нещасного випадку на виробництві, або стали інвалідами I або II групи.

Право на призначення соціальної стипендії мають тільки ті студенти, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання і включені в рейтинг. При цьому, якщо одержувачі соціальної стипендії за результатами навчання мають високі рейтингові позиції і мають право на призначення академічних стипендій за особливі успіхи в навчанні (в межах встановленого ліміту стипендіатів), їм додатково виплачуються грошові кошти, які складають різницю між академічною та соціальної стипендією.

Виплати соціальних стипендій здійснюють органи соціального захисту населення через вищі навчальні заклади на підставі відповідних документів.

Що необхідно для отримання соціальної стипендії

Для отримання соціальної стипендії студенту необхідно звернутися із заявою на ім'я ректора про надання йому стипендіальних виплат, в якому вказати: прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць, рік народження; адреса проживання (прописки); категорію особи, відповідно до якої визначено право на отримання соціальної стипендії.

Разом із заявою на стипендію необхідно подати копію паспорта громадянина України, копію ІПН, копію студентського квитка, копію свідоцтва про народження дитини (при наявності).

Студенти-пільговики повинні надати додатковий перелік документів, що засвідчує наявність підстав для виплати соціальної стипендії:

  • переселенці - копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи
  • чорнобильці - копію посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС
  • інваліди - копію медичного висновку (для дітей до 18 років) або копія довідки МСЕК
  • діти-сироти - копію рішення органу опіки і піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або виписку з обліково-статистичної картки; копія свідоцтва про смерть батьків
  • незаможні - довідку УПтаСЗН про призначення сім'ї допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»
  • стипендіати Верховної Ради - копію розпорядження КМУ про призначення соціальної стипендії ВР студентам ВНЗ з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей
  • шахтарі і діти шахтарів - довідку з гірського підприємства з зазначенням стажу підземної роботи; акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1; копія довідки медико-соціальної експертизи; копія свідоцтва про смерть батька (матері)
  • діти учасників АТО - копію свідоцтва про смерть; документ, що підтверджує загибель (пропажу безвісти), виданий військовим формуванням, правоохоронних органів спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлими); копію довідки медико-соціальної експертизи
  • учасники бойових дій та їх діти - копію посвідчення учасника бойових дій; довідку органу соцзахисту про перебування на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус учасника бойових дій
  • діти загиблих майданівців - копію свідоцтва про смерть батька (матері); копію довідки або посвідчення члена сім'ї загиблого; довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному держреєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Що необхідно для отримання академічної стипендії

Академічну стипендію можуть отримати студенти, в тому числі іноземці, біженці та особи без громадянства, які навчаються в навчальних закладах або наукових установах на денному відділенні. Академічна стипендія призначається після сесії, в залежності від успішності студентів за останній навчальний семестр. Винятком з цього є першокурсники, яким до першої сесії стипендія призначається і виплачується за рейтингом, сформованому на підставі конкурсного балу ЗНО, отриманого при вступі до навчального закладу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до стипендіальне забезпечення», рейтинг успішності складається за результатами навчального семестру індивідуально для кожного курсу і кожної спеціальності. Методика складання рейтингу стипендій повинна бути однаковою для всього курсу - дискримінація в цьому питанні не допускається.

За основу при формуванні рейтингу стипендіатів береться показник успішності з кожного навчального предмету (дисципліни), який вимірюється в балах. У рейтинг включаються всі студенти ВНЗ денної форми навчання, крім учнів, які набрали меншу кількість балів, ніж встановлений в навчальному закладі межа незадовільного навчання. Також позбавляються права на стипендію особи, які мають академічну заборгованість.

Розмір стипендій в 2020 році

Обсяг грошових коштів, що виділяються для всіх категорії стипендій, встановлюється бюджетом України і приймається Верховною Радою.

 Станом на вересень 2020 року сума стипендій в нашій країні досягла наступних показників:

  • Соціальні виплати абітурієнтам ПТУ будуть відповідати сумі в 1000 гривень.
  • Мінімальна академічне винагороду для студентів ВНЗ з 3-4 рівнем акредитації, яке встановлюється після сесії, дорівнюватиме 1300 грн.
  • Підвищена стипендія буде доходити до 1660 гривень.
  • Студенти навчальних закладів 1 і 2 рівнів акредитації, отримають щомісячну винагороду рівне 980 грн.
  • Студентам-очникам ПТУ планується стипендіальна оплата в 490 гривень.
  • Стипендії студентам, які навчаються на складних спеціальностях, і вимагають високих знань в точних науках, планується нарахування 2036 гривень і 1536 гривень на місяць, виходячи зі ступеня акредитації навчальної організації.
  • Президентські стипендіальні винагороди будуть доходити до 2200 гривень.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Адміністративне право
Мошенничество в интернете
Прошу помощи от юриста, т.к. стала жертвой мошенников. На сайте искала удаленную работу, нашла обьявление написала на вайбер мне ответили, условия работы подошли но для регистрации запросили паспортные данные инн и фото с пасортом. После отправки пошли угрозы с требование перевести 1000 грн или "...
11.02.2020 11:16 2120
Відповів
Марина Бекало
Інші питання з сімейного законодавства
Смена фамилии
У меня следующая ситуация. Мы развелись с мужем и я осталась на его фамилии, но в связи с переменами в жизни мне необходимо взять девичью фамилию,у нас двое несовершеннолетних детей. Вопрос заключается в следующем, при смене всех моих документов мы с детьми будем носить разные фамилии, как это от...
23.02.2020 10:21 2659
Відповів
Дмитро Дончак
Розлучення і поділ майна
Муж хочет забрать ребенка
Хочу разойтись с мужем-так сказать иди с Богом. У нас сыну 2 года.У меня он первый,поздний поэтому прям воздух мой. У мужа официально 3 из которых 2е от него. Вобщем говорит, что заберёт сына и до суда сын будет жить с ним а потом вообще отсудит. Но я и жить с ним больше не могу,и боюсь без сына ...
06.03.2020 10:50 1942
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Матеріальна допомога
Яку соціальну допомогу може отримувати малозабезпечена сім'я?
Жінка в декреті,дитині 6 місяців,отримуєм допомогу 800грн на місяць,я на даний момент безробітний(на днях став на облік в центр зайнятості,але мені сказали що 3 місяці не буду отримувати допомогу,так як з останнього робочого місця був звільнений за власний рахунок,тобто з доходів на 3х в нас тіль...
03.04.2020 03:09 1933
Відповів
Юлія Тимофеєва
Наші відгуки

Дякую, але хотілось би знати який Закон Ви цитуєте

Зоя , 21.08.2019 22:33

Швидко, зрозуміло, дякую!)

Дмитрий , 23.03.2022 15:47

Дякую за консультацію!

Вячеслав , 26.07.2022 07:48

Спасибо за консультацию, теперь я знаю чего ожидать. Уверен, что моя проблема решиться положитель...

Микола , 30.06.2020 17:57

Отримав деталізовану консультацію за своїми питаннями, рекомендую цього спеціалиста

Митя , 04.04.2022 12:13

Спасибо .... долгов нет это точно, тем более за 4 мес.

Alex , 14.07.2021 14:01

Проблема решена. Спасибо.

Сергей , 13.08.2020 10:46

Спасибо большое за четкий и лаконичный ответ!

Алла Черкез, 13.04.2020 18:13

Очень квалифицированный специалист, оперативно предоставил качественную консультацию, советую

Illia , 10.02.2023 21:28

Дуже розгорнуто. Дуже вдячний. Рекомендую.

Іван , 28.07.2022 17:26
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram