Щоб отримати право на розпорядження майном померлої людини, його родичі повинні прийняти спадщину. Така процедура виконується протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Близьким йому людям потрібно прийти до нотаріуса за адресою прописки померлого і подати відповідну заяву. Потім стартує процес оформлення спадщини, що передбачає збір різних документів.
За українським законодавством можна відмовитися від спадщини. Така дія є абсолютним. Це означає, що спадкоємці за заповітом або за законом відмовляються від усього майна померлого.
Будь-якому спадкоємцю потрібно знати - отримуючи майно в своє розпорядження, він стає відповідальним і за зобов'язання, які були у померлого. Саме з цієї причини в більшості випадків спадкоємці відмовляються від своїх прав.
Наприклад, родич дізнається, що у спадкодавця були великі борги і покрити їх одержуваних майном не вдасться. Зрозуміло, що реального сенсу в оформленні такого спадщини немає, так як доведеться витрачати свої гроші, сили і час на збір всіх необхідних паперів і довідок, походи в офіційні установи, до нотаріуса.
Нерідко відмовляються від майна, належного їм, і спадкоємці, які проживають за кордоном, мають іноземне підданство. Їм доводиться оплачувати величезні податки, які «з'їдають» всю вартість, заповіданого добра. Давайте розберемося, як спадкоємцям слід чинити, якщо вони хочуть відмовитися від покладеного їм майна.
Відмова від спадщини оформляється на спеціальному бланку:
Заява про відмову від спадщини подається в 6-місячний термін після смерті людини, якій воно належало. Забрати одну частину майна і залишити іншу, як було сказано вище, не можна. Якщо людина спочатку відмовився від спадщини, а потім, все ж, вирішив вступити в свої права, він може це зробити без пояснення причин, але тільки в межах зазначеного терміну в 6 місяців.
Важліво! Деякі особи не можуть подати заяви про відмову від спадщини без отримання спеціального дозволу від органів піклування та опіки. Така умова висувається з метою захисту громадян, нерозуміючих наслідків своїх дій.
Вигодонабувач повинен прийняти майно, яке було йому заповідано, або відмовитися від нього протягом півроку з дня смерті спадкодавця. Зверніть увагу! Якщо спадкування відбувається одночасно і по закону, і за заповітом, він має право:
Відмова за заповітом буває спрямованим (майно відходить іншому спадкоємцю) і безумовним. Важливі моменти:
В деяких випадках можна стати власником лише певної частини спадщини, відмовившись від його прийняття в цілому. Розглянемо наступну ситуацію:
Не потрібно забувати і про громадян, які є так званими «обов'язковими спадкоємцями». Їм при будь-яких розкладах покладається деяка частина майна померлого. Вони можуть відмовитися від неї. Таке рішення засвідчується у нотаріуса.
Як бачимо, відмова від майна далеко не у всіх ситуаціях є негативним процесом. З його допомогою є реальна можливість вирішити проблеми, пов'язані з перерозподілом цінностей між спадкоємцями за заповітом і за законом.
Припустимо, у спадок вам належить деяке майно. У вас є законне право відмовитися від нього на користь іншої людини. Але тут є кілька нюансів:
Ще два важливих моменти:
Для відмови від спадщини потрібно зібрати такі документи:
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В