З року в рік, кількість чоловіків, які за віком можуть бути призвані до армії, намагаються або ухилитися від служби, або зовсім не стати на облік у військкоматі. Ми не з'ясовуватимемо причин, з яких молоді люди в Україні не зацікавлені служити в армії. А краще розглянемо, якою буде відповідальність за непостановку на облік у військкомат і хто її несе.
Законною підставою для постановки на облік чоловіків призовного віку є Закон України «Про військовий обов'язок та військову службу». У ньому йдеться про конституційний обов'язок громадян країни захищати її територіальну цілісність та межі.
З 2021 року призовний вік в Україні для чоловіків — від 18 до 27 років, які не мають законних передумов для відстрочення. До 2020 року призовний вік знаходився в межах 20-27 років, а юнаки з вісімнадцятирічного віку могли самостійно вибрати службу за контрактом.
Терміни, за якими проходить обов'язкова військова служба, зазначені у ЗУ «Про військовий обов'язок та військову службу», стаття 23:
Призовна кампанія відбувається у два етапи, це звичні для всіх весняний та осінній заклики.
Кожна молода людина призовного віку має певні права та обов'язки перед військовим комісаріатом.
На кожного громадянина України покладається обов'язок захистити межі своєї країни, але список не закінчується. Також чоловіки призовного віку повинні
Логічно зазначити, що якщо призовник не стане на облік у військкоматі, то такими діями порушить ЗУ «Про військовий обов'язок та військову службу». Якщо молодик змінив місце проживання, то йому необхідно стати на військовий облік вже на новому місці. Якщо протягом семи днів військовозобов'язаний цього не зробить, то може нести відповідальність за непостановку.
Приписне свідоцтво є важливим документом для кожного чоловіка призовного віку. У ньому зазначена інформація про те, до якої категорії придатності належить молода людина і в якому військовому комісаріаті вона стоїть на обліку.
Щоб отримати приписне свідчення, необхідно, щоб вік призовника був не менше сімнадцяти років. Цей документ може стати в нагоді у багатьох випадках, у тому числі:
Дуже часто причиною для звернення до військкомату є неможливість оформлення певних документів.
Багато молодих людей в Україні хвилює питання, що буде, якщо не стати на військовий облік (спочатку чи повторно, при зміні місця реєстрації).
Навіть якщо чоловік не відмовляється від постановки на облік, але при цьому порушує терміни, на нього також може чекати покарання.
Коли молодий чоловік досягає віку 27 років, то після цього він не може бути покликаний до обов'язкової служби в армії. Але до цього моменту в нього має бути військовий квиток, якщо його немає, події можна розцінити як ухилення.
За ухилення від військового обов'язку в Україні передбачено адміністративну та в деяких випадках кримінальну відповідальність. Яким буде покарання залежить від тяжкості правопорушення. Як довго призовник ухилявся від служби, з яких причин тощо.
Зазвичай справа такого призовника рідко закінчується кримінальною справою, але випробовувати долю не варто.
Як адміністративне покарання горе-призовнику може бути призначена виплата штрафу, розмір якої може змінюватися рік у рік. На 2021 рік це 5-7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному порушенні штрафні санкції становлять від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі порушення кримінальної відповідальності штрафні санкції можуть досягати до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього, кримінальна відповідальність передбачає можливість арешту або обов'язкового виконання виправних робіт.
Якщо чоловік не отримав приписне свідоцтво і йому знадобилося у віці старше 27 років, то хоч би як хотілося, доведеться відвідати військовий комісаріат. Звичайно, на службу закликати його вже не зможуть, але доведеться покарати за ухилення від служби.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В