В Україні оскарження рішення податкового органу може виконуватися в судовому або адміністративному порядку відповідно до чітко прописаними процедурами. Розберемося, як правильно відстоювати свої інтереси, вступаючи в розгляду з фіскальною службою.
Закон дає можливість оскаржувати далеко не всі постанови фіскальної служби. Платники податків мають право на оскарження рішень податкового органу про:
Можна домагатися скасування наказу про проведення фіскальної перевірки (строго в суді). А ось можливість оскарження акту податкової перевірки законодавчо не передбачено. У такій ситуації юристи радять подавати заперечення (виключно в письмовому вигляді) до зазначеного документа. Вони розглядаються податкової в адмінпорядку і в разі визнання їх обґрунтованими є ймовірність зміни податкового повідомлення-рішення.
Первинна скарга на рішення фіскальної служби подається до вищестоящого органу Податкової інспекції. Її потрібно відправити протягом 10 календарних днів після отримання рішення ДПС. Якщо терміни оскарження не порушені, платник податків має право не виконувати оспорювані їм фінансові зобов'язання до моменту закінчення процесу адміністративного розгляду, так як їх сума визнається неузгодженою.
Важлівій нюанс! У випадках, коли фіскальний орган сам встановлює фінансове зобов'язання платника зборів і податків з причин, які не мають відношення до порушення існуючого податкового законодавства, людина може подати скаргу на таке рішення протягом 30 днів.
На розгляд звернення контролюючому особі дається 20 днів (в деяких випадках - до 60). За цей час має бути прийнято обґрунтоване рішення, яке надається платнику податків під розписку або надсилається з повідомленням про отримання поштою. Якщо зазначені терміни порушені, скарга визнається задоволеною на користь її відправника.
Допускається повторне оскарження податкових рішень, про які було сказано вище. Воно також має бути здійснене протягом 10 календарних днів.
Платник податків може звернутися до суду з позовом про оскарження акту податкової перевірки, визнання недійсним іншого рішення фіскальної служби. Заява пишеться по певній формі, яку затверджує центральний орган державної податкової служби. До моменту набрання рішенням суду законної сили зобов'язання позивача визнаються неузгодженими і не підлягають виконанню.
Оскарження рішення податкової в суді - процес складний і заплутаний, що обумовлено недосконалістю сучасного законодавства, наявністю в ньому прямо суперечать один одному положень. Тому в таких справах інтереси платників зборів повинні захищати досвідчені юристи. Їх знання допомагають домогтися перемоги в спорах з податковою.
Не бійтеся відстоювати свої права. Домагайтеся оскарження рішення податкового органу в судовому та адміністративному порядку, керуючись існуючими законами і допомогою професійних юристів.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В