Як в Україні зняти автомобіль з обліку

Як в Україні зняти автомобіль з обліку
Як в Україні зняти автомобіль з обліку
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Зняти машину з обліку в Україні можна у певних випадках, наприклад, коли господар ухвалив рішення про її продаж чи переоформлення. За наявності всіх необхідних документів, в 2021 ці процедуру можна пройти швидко і без проблем. Проте, складнощі можуть виникнути тоді, коли немає договору купівлі-продажу, якщо на авто висять штрафи, або автомобіля фізично немає.

Навіщо знімати машину з обліку

Зняття автомобіля з обліку в Україні може знадобитися у таких випадках:

  • якщо авто отримано у спадок;
  • якщо є виконавчий нотаріальний напис;
  • за рішенням суду;
  • під час продажу;
  • якщо автомобіль планується здати на утилізацію.

При цьому, у 2021 році, немає потреби знімати авто з реєстрації, якщо господар вирішив його продати. Дешевше та простіше використовуватиме послугу перереєстрації. Щоб усе пройшло у рамках закону, рекомендуємо звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста.

Де знімуть автомобіль із реєстрації

Процедура зняття з обліку автомобіля у 2021 році та повторна реєстрація має здійснюватися силами покупця. Але, якщо покупець цього не зробив, відповідальність переходить на особу, яка продає машину. 

Щоб зняти автомобіль з обліку в Україні, необхідно подати документи до відділу, де відбувалася реєстрація. При собі необхідно мати:

  • Документ, що підтверджує особу – паспорт книжкового зразка або ID-картку, ідентифікаційний код.
  • Техпаспорт автомобіля. 
  • Заява із запитом на зняття з обліку.
  • Договір, за яким здійснюється продаж та купівля авто, якщо причина зняття у цьому. 
  • Квитанцію, де зазначено, що було здійснено оплату необхідних мит.

З державної реєстрації в Україні зняти автомобіль можна, звернувшись до регіональних центрів надання адміністративних послуг, регіональних сервісних центрів (МРЕО). Після надання документів, автомобіль пройде процедуру огляду криміналістом, який підтвердить або спростує справжність та відповідність даних складових машини та інформації, що зазначена в техпаспорті. 

Після отримання акта огляду автомобіля криміналістом, його разом з квитанцією про оплату, техпаспортом та номерами авто необхідно передати співробітникам центру. Власнику авто буде видано облікову картку і, якщо є потреба, транзитні номери.

Якщо немає договору купівлі-продажу

Найчастіше у пред'явленні договору купівлі-продажу, при знятті автомобіля з реєстрації, немає необхідності. Такий документ потрібний лише для процесу продажу. 

Якщо документ потрібен, але його немає (загублений, зіпсований), необхідно звернутися до нинішнього власника автомобіля для оформлення нового договору, в якому будуть зазначені ті ж дані, що були в попередньому.

Після отримання договору можна звертатися до відповідних органів.

Якщо на автомобілі є штрафи

Нерідко при знятті авто з обліку в Україні виявляється, що на ньому "висять" штрафи. Варто одразу зазначити, що навіть за наявності штрафів, зняти автомобіль із реєстрації можна. Будь-які дії, залякування та відмови співробітників сервісних центрів чи поліції незаконні. У випадку, коли людина, яка знімає авто з обліку, стикається з загрозою відмови, має право вимагати пояснення письмово. Цей документ необхідно буде подати до прокуратури, для оскарження рішення.

Обов'язкова оплата всіх штрафів необхідна лише в ситуації, коли водію необхідно повернути права після того, як його позбавили.

Більш того, при покупці автомобіля покупець повинен самостійно перевірити інформацію. Чи є штрафи на машині, чи не була вона учасником ДТП, чи не оформлена на неї кредит чи застава, чи автомобіль не викрали.

Юристи перед покупкою авто рекомендують ознайомитися з гарантійними та сервісними книжками, дізнатися скільки ключів є від авто, уточнити моменти оплати квитанцій.

Новий господар автомобіля не несе відповідальності за дії автомобіліста, який продав йому машину, тому не зобов'язаний сплачувати штрафи. Обов'язок покарати порушення повністю лежить на людині, яка вчинила ці дії, а не на нинішньому господарі авто.

Як без транспортного засобу зняти його з обліку 

У разі, коли немає можливості надати транспортний засіб, його також можна зняти з реєстрації. Законодавчо визначено перелік ситуацій, за яких це допускається:

  • Якщо машина у викраденні. Враховується ситуація, коли автотранспортний засіб було викрадено та пошукові дії не принесли позитивного результату.
  • Якщо автомобіль було продано, але новий власник не поспішає з переоформленням та постановкою на облік під своїм ім'ям. Колишньому власнику авто краще не затягувати зняття з обліку, оскільки у разі порушень штрафи приходитимуть на його ім'я, а не на ТЗ, що купив. 
  • Якщо автомобіль потрапив у ДТП або став непридатним через інші ситуації (наприклад, хуліганство) і не може далі використовуватися за прямим призначенням.

Щоб зняти авто з обліку, без наявності ТЗ, необхідно:

  • здати документи у філію Державтоінспекції, в якій ТЗ реєстрували раніше;
  • пройти експертний огляд авто, який можна організувати дома перебування ТЗ.

Коли автомобіль був проданий, але справжній власник не оформив перереєстрацію та на нього немає можливості вийти, ТЗ можна зняти з обліку без огляду, але необхідно надати договір купівлі-продажу.

У разі утилізації авто

Утилізація автомобіля може бути повною або частковою. Коли транспортний засіб більше неможливо використовувати за прямим призначенням, його здають на утилізацію з усіма деталями та складовими, які списують серійні номери.

Якщо утилізація часткова, то списанню підлягають ті номерні деталі, які більше непрацездатні. 

Після пройдених процедур власника автомобіля звільнено від сплати податків на транспортний засіб.

Для зняття авто з обліку необхідно підготувати:

  • Документ, що підтверджує особу автовласника.
  • Техпаспорт на авто та СТС.
  • Заява.
  • Номер ТЗ.
  • Квитанції про сплату необхідних державних мит.

Усі папери автовласник відносить до відділення автоінспекції та натомість отримує відповідну довідку.

Якщо автомобіль повністю йде на утилізацію, зняти його з реєстрації можна без фізичної присутності. Коли транспортний засіб йде на утилізацію частково, необхідний огляд запчастин і звірка номерів. Якщо авто знаходиться в неробочому стані, його огляд може бути проведений на місці, після чого інспектором буде видано необхідні документи та реєстраційну виписку. 

Скільки коштує зняти авто з обліку в 2022 році

Зняття автомобіля з обліку в Україні послуга не безкоштовна. При оформленні автовласнику потрібно оплатити деякі держмита.

Послуга зняття транспортного засобу — вартість може бути різною, все залежить від того, де було зроблено автомобіль. Ціна на послугу - від 170 до 206 грн.

Експертна оцінка та висновок у вигляді виписки. Ціна на послугу - 255 грн;

Не забувайте про комісію банку, яка становить приблизно 30 грн.

В результаті за зняття машини з реєстрації необхідно сплатити від 455 до 491 гривні.

Зняття авто з обліку для юридичних осіб

Процедура зняття машини з обліку для фізичних та юридичних осіб має деякі відмінності. У другому випадку необхідно підготувати більш широкий пакет документів.

  • Заява у МРЕО про необхідність зняття машини з реєстрації. При цьому документ має містити візу військкомату.
  • Технічний паспорт на автомобіль.
  • Експертно-криміналістичний висновок про те, що всі запчастини справжні. При цьому огляд відбувається у МРЕВ.
  • Автомобільні номери.
  • Чеки, згідно з якими з розрахункового рахунку юрособи було здійснено оплату держмита.
  • Оригінал та копія свідоцтва держреєстрації підприємства.
  • Копія ЄДРПОУ.
  • Наказ, у якому йдеться про необхідність підготовки авто перед продажем.
  • Статут підприємства із печаткою. Документ можна подавати у вигляді копії.

Якщо статут підприємства не містить інформації про можливість керівництва одноосібно розпоряджатися майном, потрібно додатково підготувати папери, де буде зазначено, що засновники згодні на ці дії.

Крім кількості документів, які необхідно зібрати юрособі для зняття машини з обліку, відрізняється також вартість процедури.

Відмінність між зняттям з обліку авто фіз особою та юридичною особою також полягає в тому, що в першому випадку є можливість провести всі процедури в будь-якому місті країни, а в другому випадку лише там, де проводилася реєстрація.

Як зняти авто з реєстрації з іншого регіону

Фізична особа, власник машини, може зняти транспортні засоби з реєстрації в будь-якому місті України. Єдине, що у заяві необхідно зазначити, де було зареєстровано авто та фізичну адресу проживання власника транспортного засобу.

При переїзді в інший регіон необхідно також проводити перереєстрацію автомобіля. Щоб внести відповідні зміни, автовласнику необхідно підійти до відділення МРЕВ за новим місцем проживання та принести всю необхідну документацію. Звертатися до МРЕВ за попереднім місцем проживання необов'язково.

Як перевірити, чи варто авто на реєстрацію

Продати автомобіль в Україні можна на папері, а за фактом авто залишається за минулим власником. Така ситуація може бути вигідною людині, яка купила машину, оскільки всі штрафи за порушення будуть приходити на колишнє місце реєстрації. Але людина, яка продав автомобіль, опиняється у вкрай невигідному становищі. 

Після підписання договору та отримання грошової компенсації, на користь колишнього власника автомобіля перевірити реєстрацію ТЗ. Це рекомендується робити, щоб уникнути нарахування штрафів, повідомлень та необхідності сплачувати транспортний податок.

Щоб дізнатися, чи варто авто на реєстрації за колишнім власником або пройшло перереєстрацію, можна скористатися можливостями інтернету. 

  • Інформацію колишній власник може отримати через портал або програму Дія. Якщо дані щодо авто були внесені до списку документів, то після перереєстрації вони пропадуть.
  • Отримати дані про реєстрацію автомобіля можна через Електронний кабінет водія.

Також можна отримати інформацію через звернення до відділення автоінспекції. У заяві необхідно вказати своє прохання та надати інформацію про продане авто. Мінус такого способу – тривале очікування відповіді.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Свіжі питання в базі
Наші відгуки

Відповіді надані чіткі і зрозумілі, в тому числі на додаткові питання. Рекомендую!

Дмитро Тригуб, 18.05.2024 21:00

Щиро дякую за консультацію та відповіді в особистих на додаткові питання. Все чудово.

Віталій , 04.09.2024 19:04

Дякую Вам за консультацію,консультація була чітка і зрозуміла👍👍👍

Наталія , 06.10.2023 20:08

Дякую!

Катерина Бучек, 25.07.2021 19:36

Все супер!!!

Serhii , 02.09.2024 00:34

Супер!

Володимир Михайлович , 15.05.2021 20:58

Надали дуже швидку консультацію та уточнили відповідь з приводу мого сумніву. Дякую :)

Роман , 16.09.2024 12:13

Дякую за консультацію, хотів уточнити: 1) Якщо я вступив до вузу та,виконав ваші рекомендації, п...

Владислав , 09.06.2023 20:26

Дякую! Консультація змістовна і зрозуміла!

Наталія , 14.09.2022 15:45

вы могли бы проверить почту - я вам написал по этому заказу - возможно мое письмо попало в спам

Sergey , 27.03.2022 10:06
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram