Як відбувається перевірка газового лічильника в Україні

Як відбувається перевірка газового лічильника в Україні
Як відбувається перевірка газового лічильника в Україні
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Перевірку побутових лічильників, у тому числі газових, необхідно проводити за певним графіком. Результатом перевірки є відповідність обладнання до тих вимог, які до нього пред'являються за стандартами метрології.

Про те, як відбувається порядок зняття газового лічильника на перевірку та як вона здійснюється, дізнайтеся далі зі статті.

Навіщо перевіряти побутові лічильники

Кожен побутовий лічильник, газовий не виняток, перш ніж буде зданий в експлуатацію, проходить процедуру перевірки. Потім, у строки, встановлені за вимогами метрології, обладнання необхідно перевіряти.

Враховуючи високу ціну на газ, яка встановлена ​​зараз в Україні та загалом цінність цієї речовини, вимога перевірки працездатності, логічна. Також не варто забувати про вибухонебезпечність побутового газу, тому за цілісністю обладнання необхідно стежити з особливою ретельністю.

  • Повірка газових лічильників здатна значно заощадити кошти споживачів, якщо робота устаткування було порушено.
  • Правильна робота обладнання заощаджує не лише гроші, а й газ, який не витрачається понад необхідність.
  • Людинаякий стежить за станом лічильника, швидше за все, також стежити за здоров'ям всього обладнання, і це дуже важливо для безпеки використання побутового газу.
  • Монтаж побутових лічильників, у тому числі газових, виробляють профільні працівники комунальних та приватних підприємств, які відповідають за безпеку та працездатність обладнання.
  • Використання газового контролера зобов'язує споживача дотримання певних правил експлуатації, щоб уникнути небезпечних ситуацій та тяжких наслідків.

На заміну та перевірку прилади обліку здають до спеціалізованих лабораторій, де відбувається обстеження. Перевірка лічильників відбувається за наявності державних повірених і співробітників спеціалізованих лабораторій. Для перевірки використовується атестоване обладнання. В результаті можна встановити рівень придатності приладу обліку.

Як часто необхідно здати прилад для перевірки?

Основні умови для виконання обліку обладнання можна назвати правильною роботою і частотою перевірки. 

Газовимірювальних пристрій повинен бути перевірено в інтервалі 5-8 років, більш точна інформація про час може бути отримана на підставі данихвказаний у паспорті обладнання.

Якщо споживач відмовляється дозволити працівникам служби газу входити в приміщення (приватний будинок або квартиру)щоб видалити лічильник для перевірки, нарахування режим може бути змінений для нього. Визначити обсяг газу, який був використаний, можна за граничним обсягом споживання з дати останньої контрольної здачі показань приладу обліку до дати, коли споживач надасть вільний доступ до лічильника.

Крім планової, може проводитись позачергова перевірка облікового газового обладнання. На прохання одержувача послуги або оператора газорозподільної станції, можна провести позачергову перевірку лічильника газу для забезпечення працездатності та безпеки обладнання.

Фінансові витрати, пов'язані з процедурою діагностики, має оплачувати сторона, яка ініціює перевірку.

Щоб знати, який інтервал між повіркою буде у вашого лічильника, необхідно ознайомитись із паспортом обладнання. Термін може перебувати в межах від 5 до 8 років і залежати від виробництва облікового приладу та його типу.

Коли в документі зазначений термін 6 років, це говорить про те, що кожні 6 років з дати встановлення обладнання, лічильник необхідно здавати на періодичну перевірку.

Як здійснюється процедура перевірки?

  • Умова - лічильник встановлений у житловому приміщенні для обліку споживаного газу населенням у побутових цілях.
  • Якщо планова перевірка лічильників буде здійснюватися одночасно всім споживачів, які у одному будинку чи під'їзді, інформація має бути розміщена у доступному і помітному всім жителів місці.
  • Споживач, у якого в житловому приміщенні (у приватному будинку або квартирі) або на житловій території встановлено газовий прилад обліку, зобов'язаний дати можливість оператору ГРС (після того як пред'явить відповідні документи) особисто оглянути лічильник та демонтувати його для повірки.

Коли споживач відмовляє у наданні доступу до газового лічильника оператору ГРС, йому буде змінено формат нарахування обсягу газу, що споживається.

Якщо термін був пропущенийколи це було необхідно для діагностики газового лічильника з вини оператора ГРС, обсяг споживаного газу повинен визначатися на основі інформації від витратоміра.

  • На той період, поки обладнання користувача перебуває на перевірці, йому повинні встановити тимчасовий лічильник.

У разіколи пристрій знаходитьсявласності ГРС, то лічильник встановлений для його заміни буде обчислене один, для цього необхідно оформити відповідний акт, а потім розрахунок відбуваєтьсявідповідності з даними на метр оператор GDS:

в разіякщо пристрій належить до споживача, після перевірки і визнання його роботи, оператор ГРС зобов'язаний не повернути пристрій до свого місця, замість тимчасовий, не пізніше ніждва місяці з дати демонтажу. 

У випадку, коли прилад належить користувачеві, але не пройшов перевірку та визнаний непридатним для використання, оператор ГРС може рекомендувати його ремонт або заміну.

  • Коли після демонтажу газового лічильника немає можливості встановлення іншого обладнання, споживачеві нараховується середньомісячний обсяг користування газом, як було аналогічний період з огляду на супутні фактори (опалювальний період та інші).

Демонтаж облікового газового обладнання з метою діагностики, або процес перевірки на місці, необхідно проводити тільки в присутності споживача, це може бути як власник житла, так і наймач.

Якщо є необхідність розкривати прилад, службовець оператора ГРС оформляє відповідний акт,якому споживач повинен поставити свій підпис.

Передгазовий лічильник демонтований для перевірки ітой час як вимірювальний прилад перевіряється, оператор ГРС може перевірити і перевірити прилад виміру. За ініціативою оператора ГРС може бути призначена експертиза та експертна повірка газового лічильника.

До обов'язків споживача у своїй входить забезпечення доступу співробітникам оператора ГРС на об'єкт. При собі працівники можуть мати необхідне обладнання та матеріали.

Після тогоперевірено дозуючий пристрій встановлено, або перевірка виконується на місці, а обладнання підтверджується на роботу, вона повинна бути запечатана. Співробітники оператора ГРС зобов'язані скласти акт про пломбування газового лічильника, з яким споживач зобов'язаний ознайомитись і потім його підписати.

Які правила для перевірки

метрів?Перевірка лічильників газу може бути зроблено з порушеннями, тому кожен споживач повинен бути знайомий з основними правилами процесу.

  • Оператор ГРС проводить перевірку обладнання відповідно до даних у технічному паспорті або за заявою користувача облікового обладнання.
  • Не можна проводити перевірку обладнання без попередньої домовленості із власником обладнання обліку.
  • За тиждень до планованої дати перевірки, співробітники СГД зобов'язані попередити споживача і домовитися з ним про нюанси отримання доступу, демонтажу устаткування, і інші. Якщо повідомлення надіслано поштою, необхідно переконатися, що одержувач з ним ознайомився.
  • Перевірка у приватному будинку або квартирі проводиться лише працівниками Держжитловінспекції, або приватної компанії, з якою у власника лічильника укладено відповідний договір на предмет технічного обслуговування внутрішньобудинкових або внутрішньоквартирних лічильників газу.
  • Перш ніж зайти в приміщення і приступити до демонтажу або діагностики приладу, співробітники служби зобов'язані надати для ознайомлення документи, що підтверджують їх особу та кваліфікацію.

Усі результати перевірки газового приладу обліку необхідно занести у відповідний акт. У цьому документі вказують такі дані:

  • дата, коли було проведено діагностику;
  • місце, де проходила перевірка – у лабораторії або на об'єкті, де встановлено лічильник;
  • дані власника газового лічильника, що підлягає діагностиці;
  • дані про співробітників, які проводили процедуру повірки, або були присутніми та спостерігали за процесом;
  • інформація про технічний стан пломб на приладі обліку та в місцях, де він кріпиться до газопроводу;
  • інформація про порушення, які були виявлені під час робіт, або відмітка про відсутність порушень.

У разі, коли цих правил не буде дотримано, перевірку газових лічильників можна вважати незаконною. Якщо споживач намагатиметься уникнути процедури діагностики газового лічильника, якщо ігноруватиме графік повірки, якщо лічильник буде пошкоджений і не може далі бути в експлуатації, то плата за отриманий газ буде відповідно до прийнятих тарифів. В окремих випадках можливий перерахунок сум оплати, які були нараховані раніше.

Окремі моменти діагностики приладів обліку

Перевірка лічильників газу може здійснюватись різними способами. У правовому ключі немає значення, який сценарій вибере споживач, якщо будуть дотримані правила і норми. 

У разі коли діагностику лічильника, послуги демонтажу та інші послуги з технічного обслуговування проводить організація, з якою користувач оформив договір на ТО внутрішньобудинкових газових мереж та приладів, перевірку необхідно проводити в межах лабораторії. Як правило, термін проведення діагностики коливається в межах від двох тижнів до одного місяця.

У разіколи спеціалізована компанія бере участь в перевірці, яка готова проводити діагностику на місці, без демонтажу і лабораторних умов, процес піде набагато швидше. Але тут треба розуміти, що такі послуги коштуватимуть досить дорого.

Як враховуватиметься газ без лічильника

Ще один важливий момент, при здачі приладів обліку на діагностику, це облік газу на час перевірки.

Розподільна компанія, яка займається діагностикою газового обладнання, на час перевірки зобов'язана надати інший працездатний прилад. При цьому:

  • Коли лічильник знаходиться у володінні ГРС, його знімають на перевірку, а натомість ставлять інший, який стоїть у споживача до наступної планової дати діагностики. 
  • Коли лічильник належить споживачеві, після його демонтажу, у тимчасове користування працівники ГРС зобов'язані встановити заміну.
  • Якщо лічильник, що належить споживачеві, успішно пройшов діагностику, газорозподільна компанія зобов'язана його повернути терміном до 2 місяців.
  • Якщо лічильник не пройшов успішно діагностику, газова служба може запропонувати ремонт у строки до 2 місяців з моменту демонтажу.
  • Якщо лічильник відремонтувати неможливо, то оператор ГРС протягом 15 робочих днів, як пройшла перевірка, зобов'язаний встановити нове обладнання.

У разі, коли на період діагностики немає можливості встановити змінний лічильник, подача газу вважатиметься за середньомісячним споживанням за такий самий період.

Що результати перевірки сказати метровий газ?

Періодична перевірка газових лічильників повинні проводитисящоб переконатисящо пристрій працює і що він може бути використанийподальшому. У ході діагностики виявляють порушення у роботі пристрою, невідповідність показників та фактично спожитого газу.

Після діагностики спеціалістами виноситься висновок:

  1. Газовий прилад обліку придатний до подальшої експлуатації;
  2. Газовий прилад обліку непридатний через несправність.

У першому випадку результатом перевірки можна вважати видачу сертифіката. Лічильник пломбується, про що складається відповідний акт, інформацію про діагностику фахівець заносить до технічного паспорта, ставить свій підпис та додає зображення тавра на пломбі. 

У другому випадку прилад може бути відправлений у ремонт або списаний, якщо відремонтувати його неможливо. Якщо лічильник виявився непридатним, то споживачеві повинні видати відповідне повідомлення.

Пристрій, який пройшов перевірку, необхідно повернути в експлуатацію. Монтажні та демонтажні роботи повинен виконувати лише працівник газового господарства, або ті компанії, які отримали дозвіл на проведення таких робіт.

Відразу як лічильник буде встановлено, його необхідно опломбувати. Процедура здійснюється працівниками газової служби. Після монтажу споживач отримує на руки другий екземпляр акта повірки та опломбування лічильника газу та далі обладнання можна використовувати.

Які штрафи можуть бути

штрафи,а також їх кількість, яке може бути застосоване до осіб, неправильно які споживають енергетичні ресурси, які включені до Кодексу про адміністративні правопорушення України. Стаття 103-1 цього Кодексу говоритьтещо споживач буде оштрафований від 10 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян в наступних випадках:

  • якщо малонесанкціоноване споживання ресурсів (газу, тепла, електроенергії, холодної та гарячої води) без дозуючих пристроїв, чиї показання необхідні для комерційного обліку;
  • якщо мало місце умисне пошкодження лічильника;
  • при порушеннях правил експлуатації газу в побуті, які не призвели до серйозних наслідків та значних збитків.

Документ містить інформацію про покарання для порушника, яке може відбуватися у запобіжному вигляді або штрафних санкцій.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Наші відгуки

Дякую за інформацію....

Сергій , 20.01.2024 23:56

Рекомендую! Компетентний спеціаліст. Питання розкрите повністю. Дякую!

M U, 16.02.2023 00:18

Щиро дякую!

Ірина , 30.04.2022 16:05

Задоволена консультацією - отримала професійну вичерпну відповідь, законодавчо обґрунтовану. Дуже...

Євгенія , 16.05.2024 16:25

Дякую.

Анастасія Сімонова, 30.04.2024 14:21

Дуже вдячна за консультацію.

Олена , 06.01.2020 16:30

Величезне дякую за швидку та конструктивну відповідь!

Юрій , 05.09.2022 13:37

Супер

Максим , 21.02.2024 20:23

Дякую пану адвокату за консультацію. Дуже змістовно, знайшла відповідь на запитання.

Наталія , 29.09.2024 13:38

Дуже дякую за швидку та розгорнуту відповідь.

Олександр , 07.10.2021 14:15
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram