Як виплачуються аліменти іноземцем?

Як виплачуються аліменти іноземцем?
Як виплачуються аліменти іноземцем?
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Ми постаралися в статті розкрити два моменти, які найбільше викликають суперечки при оплаті аліментів на дітей:

  1. Як це зробити громадянину України, який їде з країни на постійне місце проживання;
  2. Що робити іноземцю та як платити гроші на утримання дитини, якщо він його батько.

Виїжджаємо на постійне місце проживання, або як платити аліменти в такому випадку

Якщо звернутися до сімейного кодексу України, то батьки при розлученні повинні домовитися, як буде виконаний їх борг по відношенню до дітей або одній дитині. Якщо мирним шляхом переговори не виходять, то варто звернутися до суду, щоб там вирішити всі виниклі суперечки з цього приводу. Судовий орган встановить відсоток від доходу, який повинен буде виплачувати один з батьків, тобто мова йде про аліменти.

Якщо ваш чоловік або дружина, які повинні виплачувати аліменти, знаходяться на території країни, то все досить просто. Через суд, який виносить рішення, будуть виплачуватися аліменти або добровільно, або вже примусово з боку держави. Коли платник аліментів виїжджає за межі країни назавжди, то тут будуть діяти інші норми, які описані в договорі між двома державами. Якщо такий документ не був складений, то є певна схема дії, що встановлюється постановою Кабінету Міністрів України. Про нього ми і розповімо нижче.

Для вивчення візьмемо постанову номер 1203, в ньому йдеться про громадянина України, який їде з країни на постійне місце проживання до іншої держави. Якщо таке трапляється, то він повинен вибрати і виконати одну із запропонованих дій законом:

  • Здійснити грошові виплати дитині до певного віку, тобто до вісімнадцяти років. Для цього потрібно оформити спеціальний документ, який буде містити підписи двох осіб - батька, який наглядає за дитиною, і батька, що виїжджає з країни.
  • Можна припинити виплати тільки, якщо ви віддасте певне майно і право його власності вашій дитині.

Коли один з батьків виїхав з країни і не виконав свої обов'язки перед дитиною, то в такому випадку можна сміливо звертатися до суду - він стягне аліменти. Щоб мінімізувати такі неприємні ситуації, в законі є стаття, по якій людина, що виїжджає з країни, разом із закордонним паспортом або при його оформленні повинен подати ще один з перерахованих документів (якщо у нього є дитина):

  • угода, підписана обома сторонами про виплату аліментів ;
  • завірене у нотаріуса заяву, про те, що другий батьків не має ніяких претензій на грошові виплати від свого колишнього чоловіка або дружини;
  • керокопію постанови суду про сплату аліментів.

Коли ви отримуєте закордонний паспорт, у вас можуть попросити пред'явити наступні документи: 

  • документи про виплату аліментів; 
  • заяву, офіційно оформлене, що у другого з батьків немає до вас претензій з приводу грошових виплат, якщо воно раніше було подано, то можна повторно не докладати його; 
  • якщо аліменти були стягнуті після рішення суду, то потрібно надати постанову (копію, яку офіційно перед цим оформите у нотаріуса) про припинення виконавчого провадження.

Якщо ви не виконали свої зобов'язання по аліментах і друга сторона не була задоволена, то по відношенню до вас будуть застосовані обмежувальні заходи.

Коли особа вже перебуває за кордоном, і тільки тоді вирішило залишитися там на постійне місце проживання, то все одно при оформленні документів в посольстві або консульстві у вас вимагатимуть перераховані вище паперу, від цього нікуди не дітися. Якщо ви відмовляєтеся їх надати, то вам буде також відмовлено в ваше право залишитися для постійного проживання в даній країні. Такі законні обмеження діють по відношенню до громадян України, в цьому випадку закон стає на бік другого з батьків, який залишився з дитиною - він повинен в будь-якому випадку отримати аліменти на дітей.

Процес примусової оплати грошового утримання дитини іноземцем

Щоб ви не заплуталися, ми вирішили поділити всіх іноземних громадян на кілька груп:

  1. Іноземець, який оформив собі вид на проживання в самій Україні.
  2. Нерезидент, котра оформила громадянство.
  3. Людина, що проживає за кордоном України і є іноземцем.

Якщо другий з батьків відноситься до другої або першої групи, то утримання дитини він буде виплачувати відповідно до закону України.

Коли ми маємо справу з іноземцем, що живуть за кордоном країни, то виплачувати аліменти він буде відповідно до міжнародного права, якщо бути точніше, то визначальним буде Конвенція про виплату аліментів особам, які перебувають за кордоном. Вона була підписана п'ятнадцять років тому Україна, а сама конвенція створена в Нью-Йорку ще в 1956 році. З 2006 року вона працює для колишніх жителів країни і визначає їх зобов'язання перед дитиною.

Якщо аліменти не виплачуються добровільно, то завжди має місце звернення до суду, кожна сторона буде захищати свої права. Це досить нервове і складний захід, що вимагає багато часу і сил, особливо якщо два батька знаходяться на великій відстані один від одного, ще й в різних країнах.

Підписана Україною конвенція постаралася максимально зробити простим судовий розгляд. Країна, яка поставила під нею свій підпис, повинна чітко визначити для себе організацію судового характеру, що виконує функції пункту передачі і проміжного звернення.

Країна повинна подати ген. секретарю відомості:

  • які будуть розглянуті підтвердження, щоб проміжна організація могла підтвердити стягнення грошових коштів;
  • визначити порядок надання даних відомостей;
  • що ще можливо буде потрібно для розглядів.

Коли два батька знаходяться в різних країнах, то обмінюватися проханнями про стягнення грошових кошти, в нашому випадку аліментів, можна через передавальний організацію, яка знаходиться в вашій державі. Потрібно написати заяву і прикласти всі документи, до яких відноситься довіреність по праву виконання дій від імені позивача і якщо є фотографії обох батьків.

Що потрібно написати в заяві?

  • Ім'я, адреса проживання і дату народження, громадянство і професію позивача;
  • Якщо у позивача є законний представник, то вказати його ПІБ і адресу проживання (якщо потрібно);
  • ПІБ, адреси проживання протягом п'яти років, дату народження, громадянство, професію відповідача;
  • Потрібно прописати предмет спору, своє прохання і докласти іншу інформацію, яка стосується справи. Організація, в яку ви подасте документи, перевірить їх правильність і тільки потім направить іншій країні.

Позивач подає всі необхідні документи в проміжну організацію, вона за нього здійснює розгляд і діє далі. Потім оформляється і відправляється позов, укладається угода, ведеться справа в суді і потім виконується рішення суду.

Розглядатися справа буде відповідно закону країни, в якій проживає відповідач. Проміжна організація взаємодіє з передавальної, тому інформація надходить в обидві сторона без перебоїв.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Аліменти
Отдельные вопросы в случае, когда алименты оплачиваются добровольно
Я официально развелся с женой в 2015 году. У нас двое детей мальчики 10 и 13 лет. Я плачу исправно алименты в размере 250-300 евро в месяц. Официально жена на алименты не подавала. Я имею временный вид на жительство в Латвии. Там проживаю и работаю официально. Мы оба я и эксжена граждане Украины....
10.12.2019 21:49 2089
Відповів
Олена Насеко
Аліменти
Алименты наперед по расписке
Год назад взяла сумму алиментов за 2019 год наперед. Написала расписку с суммой (умножили ежемесячную сумму на 12месяцев), с указанием за 2019 год, заверила. Приложили в исполнительную службу. Мужа сократили с работы, получать стал меньше, сумма алиментов также снизилась. Теперь исполнительная сл...
08.12.2019 23:33 3701
Відповів
Ольга Рудь
Військовий облік
Военнообязанное лицо живет в Израиле - если приедет в Украину, то могут не выпустить
Мне 19.5 лет, проживаю в Израиле на протяжении 5-ти лет,но являюсь гражданином Украины, в военкомате Украины не был ни разу, последний раз приезжал в гости год назад, вопрос, могут ли быть какие-то проблемы при выезде из Украины, и являюсь ли я военно обязаным?Я уже задавал тут подобный вопрос, н...
18.11.2019 17:17 2385
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Спадкове право
вступит в наследство из Грузии
Здравструйте.Я гражданка Грузии. Мой отец гражданин Украины, жил и работал в Украине. Кроме меня детей нет. Жены тоже нет, жена была моя мама гражданка Грузии , они в разводе. Отец скончался (дома), жил один. Дело под следствием, дело пока не закрыто. Вопросы: если я приеду в Украину имею я право...
06.08.2019 15:37 2184
Відповів
Анастасия Тимченко
Наші відгуки

Дуже дякую! Стало зрозуміло, що робити. Тепер не боюся військомату.

Андрій , 29.01.2023 18:40

Дякую!

Хоружа Игорь Юрьевич , 02.08.2021 16:40

Дякуємо за якісну консультацію і змістовне роз'яснення!

Ольга , 02.06.2023 20:21

Анастасія, дякую за детальну консультацію. Рекомендую.

Ivan V, 23.05.2023 15:12

Консультацію отримала. Всім задоволення

Анна , 29.11.2021 16:17

Дякую! Швидко та якісно!

Анастасія , 28.06.2022 18:42

кратко и по делу. Спасибо!

ди , 18.10.2022 12:23

Быстрый отклик на вопросы. Понятное разъяснение. Советую.

Юлия , 18.09.2019 11:09

Дякую, допомогли та заспокоїли! Буду працювати по Вашим рекомендаціям!

Павло , 03.11.2023 22:41

Допомога була надана швидко, і в кожному кроці виправлення нашої помилки, консультант була на зв&...

Світлана , 18.05.2020 17:09
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram