Ми постаралися в статті розкрити два моменти, які найбільше викликають суперечки при оплаті аліментів на дітей:
Якщо звернутися до сімейного кодексу України, то батьки при розлученні повинні домовитися, як буде виконаний їх борг по відношенню до дітей або одній дитині. Якщо мирним шляхом переговори не виходять, то варто звернутися до суду, щоб там вирішити всі виниклі суперечки з цього приводу. Судовий орган встановить відсоток від доходу, який повинен буде виплачувати один з батьків, тобто мова йде про аліменти.
Якщо ваш чоловік або дружина, які повинні виплачувати аліменти, знаходяться на території країни, то все досить просто. Через суд, який виносить рішення, будуть виплачуватися аліменти або добровільно, або вже примусово з боку держави. Коли платник аліментів виїжджає за межі країни назавжди, то тут будуть діяти інші норми, які описані в договорі між двома державами. Якщо такий документ не був складений, то є певна схема дії, що встановлюється постановою Кабінету Міністрів України. Про нього ми і розповімо нижче.
Для вивчення візьмемо постанову номер 1203, в ньому йдеться про громадянина України, який їде з країни на постійне місце проживання до іншої держави. Якщо таке трапляється, то він повинен вибрати і виконати одну із запропонованих дій законом:
Коли один з батьків виїхав з країни і не виконав свої обов'язки перед дитиною, то в такому випадку можна сміливо звертатися до суду - він стягне аліменти. Щоб мінімізувати такі неприємні ситуації, в законі є стаття, по якій людина, що виїжджає з країни, разом із закордонним паспортом або при його оформленні повинен подати ще один з перерахованих документів (якщо у нього є дитина):
Коли ви отримуєте закордонний паспорт, у вас можуть попросити пред'явити наступні документи:
Якщо ви не виконали свої зобов'язання по аліментах і друга сторона не була задоволена, то по відношенню до вас будуть застосовані обмежувальні заходи.
Коли особа вже перебуває за кордоном, і тільки тоді вирішило залишитися там на постійне місце проживання, то все одно при оформленні документів в посольстві або консульстві у вас вимагатимуть перераховані вище паперу, від цього нікуди не дітися. Якщо ви відмовляєтеся їх надати, то вам буде також відмовлено в ваше право залишитися для постійного проживання в даній країні. Такі законні обмеження діють по відношенню до громадян України, в цьому випадку закон стає на бік другого з батьків, який залишився з дитиною - він повинен в будь-якому випадку отримати аліменти на дітей.
Щоб ви не заплуталися, ми вирішили поділити всіх іноземних громадян на кілька груп:
Якщо другий з батьків відноситься до другої або першої групи, то утримання дитини він буде виплачувати відповідно до закону України.
Коли ми маємо справу з іноземцем, що живуть за кордоном країни, то виплачувати аліменти він буде відповідно до міжнародного права, якщо бути точніше, то визначальним буде Конвенція про виплату аліментів особам, які перебувають за кордоном. Вона була підписана п'ятнадцять років тому Україна, а сама конвенція створена в Нью-Йорку ще в 1956 році. З 2006 року вона працює для колишніх жителів країни і визначає їх зобов'язання перед дитиною.
Якщо аліменти не виплачуються добровільно, то завжди має місце звернення до суду, кожна сторона буде захищати свої права. Це досить нервове і складний захід, що вимагає багато часу і сил, особливо якщо два батька знаходяться на великій відстані один від одного, ще й в різних країнах.
Підписана Україною конвенція постаралася максимально зробити простим судовий розгляд. Країна, яка поставила під нею свій підпис, повинна чітко визначити для себе організацію судового характеру, що виконує функції пункту передачі і проміжного звернення.
Країна повинна подати ген. секретарю відомості:
Коли два батька знаходяться в різних країнах, то обмінюватися проханнями про стягнення грошових кошти, в нашому випадку аліментів, можна через передавальний організацію, яка знаходиться в вашій державі. Потрібно написати заяву і прикласти всі документи, до яких відноситься довіреність по праву виконання дій від імені позивача і якщо є фотографії обох батьків.
Позивач подає всі необхідні документи в проміжну організацію, вона за нього здійснює розгляд і діє далі. Потім оформляється і відправляється позов, укладається угода, ведеться справа в суді і потім виконується рішення суду.
Розглядатися справа буде відповідно закону країни, в якій проживає відповідач. Проміжна організація взаємодіє з передавальної, тому інформація надходить в обидві сторона без перебоїв.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В