Аліменти на дитину в Україні можуть виплачуватися за погодженням між батьками або примусово. У другому випадку потрібно судове рішення. Конкретна величина виплат на дітей в законодавстві чітко не вказується. Тому рішення про розмір аліментів при примусовому стягненні приймає суд. Він обов'язково враховує життєві обставини батьків, які повинні фінансово підтримувати свою дитину після розлучення.
В українському Сімейному кодексі обумовлюються обставини, які суд розглядає в процесі засідання при визначенні розміру виплат. Враховуються такі чинники:
Якщо платник містить непрацездатних родичів, суд, як правило, знижує розмір аліментів. А ось погане здоров'я, серйозні захворювання дитини зазвичай стають причиною призначення підвищених виплат на нього.
Мінімальна сума аліментів визначається на основі положень Сімейного кодексу. Тут все просто і зрозуміло. Закон говорить, що вона не призначається менше 50% від 1 розміру дитячого прожиткового мінімуму. Реальні мінімальні аліменти в даний час дорівнюють:
Важливо! Величина мінімальних аліментів безпосередньо залежить від того, в якому кварталі присуджуються виплати. Пов'язано це з тим, що прожитковий мінімум розраховується протягом року 3 рази. Це положення не діє, коли виплати призначаються у фіксованій сумі.
Тепер розберемося, скільки відсотків аліментів утримується від офіційного доходу. На практиці, найчастіше з зарплати платника вираховується:
При визначенні максимальних виплат на дитину враховується два аспекти:
Наполягати на призначення аліментів у твердій грошовій сумі рекомендовано, коли платник:
Фіксований розмір виплат на дітей завжди присуджується і в ситуаціях, коли аліментник є безробітним. Якщо людина офіційно не працевлаштований, вирахувати скільки відсотків аліментів від заробітку він повинен відраховувати, не представляється можливим.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В