По досягненню вісімнадцяти років, усі громадяни чоловічої статі в Україні можуть бути призвані до армії. Для строковиків, контрактників та солдатів у запасі є низка медичних показань, за якими їх можуть не взяти на службу. Цей перелік важливо знати всім — тим, хто мріє про службу в армії і тим, хто ні.
Розглянемо у статті список хвороб, що звільняють від армії, категорії придатності до військової служби та можливість комісування за станом здоров'я.
Призов до армії молодих людей в Україні може бути відстрочений через кілька причин, серед яких основне місце займають причини медичного характеру. В останні роки кількість та тяжкість захворювань суттєво змінилися, тому перелік хвороб, що звільняють від армії Україна у 2021 році, може відрізнятись від тих, які були п'ять років тому.
Серед усього ряду захворювань існує обмежена кількість важких, які можуть призводити до серйозних ускладнень. Наявність таких хвороб - це привід для абсолютного звільнення хлопця від служби.
В офіційній документації вказано близько двох тисяч патологій, з яких для зручності можна виділити найпоширеніші категорії: -
Робота військово-лікарської комісії регламентована Положенням «Про військово-лікарську експертизу у ЗСУ», затвердженим Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402. У цьому положенні також визначається перелік патологій здоров'я, які є перешкодою для несення військової служби.
Перед тим, як буде винесено рішення про можливість служби в армії, всі молоді люди в Україні зобов'язані пройти медичну комісію. Під час проходження військово-лікарської експертизи всіх призовників поділяють на 3 основні категорії.
У першій знаходяться:
У другій категорії:
До третьої категорії входять:
На медкомісії лікар після огляду призовників оцінює стан здоров'я кожного. В результаті всі молоді люди отримують висновок і кожного юнака (а якщо говорити про контрактну армію, то й дівчат) визначають до тієї чи іншої категорії придатності. Присвоєння категорій необхідно щоб зрозуміти, чи може конкретна людина служити в армії і які війська її визначать.
Категорії призовників, за якими визначають придатність до військової служби, прийнято ділити таким чином:
Молоді люди, яких віднести до цієї категорії не мають проблем зі здоров'ям і повністю придатні для служби в армії.
Дана категорія має поділ на підкатегорії:
До цієї категорії відносять призовників, які мають проблеми зі здоров'ям, але вони незначні.
Категорія Б також має поділ на підкатегорії (Б1, Б2, Б3, Б4), якими йде розподіл майбутніх солдатів на війська, де вони можуть служити, відповідно до своїх діагнозів.
До цієї категорії відносять призовників з обмеженою придатністю, тобто коли проблеми зі здоров'ям не дозволяють нести службу в армію, проте така людина може бути мобілізована при військовому становищі.
У цій категорії є призовники, які з різних причин тимчасово непридатні до служби. Молоді люди можуть мати травми чи хвороби, які реально вилікувати найближчим часом.
Для призовників категорії Р дають відстрочку терміном від 6 до 12 місяців.
До цієї категорії відносяться молоді люди, які станом здоров'я абсолютно непридатні до служби в армії.
Крім категорій, умови непридатності до армійської служби діляться на такі групи:
До тимчасової групи непридатності відносять: вік призовника менший, ніж зазначено у законодавстві, турбота про родича, який потребує догляду через хворобу, навчання. Як тільки ці умови стають неактуальними, призовник зобов'язаний з'явитися у військкомат для подальшого рішення про службу.
До постійної групи непридатності відносять тих призовників, які мають двох чи більше дітей, які під час служіння в армії помер близький родич. Також до цієї групи відносять тих, хто не може служити в армії за станом здоров'я через наявність деяких хвороб, травм або інших патологічних особливостей організму.
хворобами
Для отримання більш детальної інформації про те, з якими хворобами не беруть до армії або з яким зором не беруть до армії в Україні 2021 року, рекомендується звертатися до юристів вузької кваліфікації.
Тимчасова непридатність до служби в армії або відстрочка за станом здоров'я — це усунення не довше, ніж на 2 призови. Після того, як зазначений термін пройшов, призовник зобов'язаний з'явитись у військкомат для чергового обстеження комісією.
Серед усіх захворювань законодавчо в Україні визначено такі, наявність яких — це привід для відстрочення. Серед них:
Крім цього, враховуються захворювання, які є у людини з народження і не надають серйозного впливу на роботу організму.
Погіршення самопочуття через гострі та хронічні захворювання, травми та інші проблеми зі здоров'ям можуть бути приводом для комісування солдата з армії.
Списки причин погіршення здоров'я, через які військовослужбовець може бути комісований, регулярно доповнюються. 2021 року солдата можуть звільнити від служби в армії у зв'язку з впливом таких хвороб.
новоутворення - злоякісні та доброякісні, які не дозволяють організму нормально функціонувати.
Хвороби крові та органів кровотворення.
Захворювання ендокринної сфери, що призводять до порушеного обміну речовин, розладів харчування, ожиріння третьої та четвертої стадії.
Також до ендокринологічних патологій відносяться різні типи цукрового діабету та подагра.
Приводом для комісування солдата з армії також може бути ряд психіатричних розладів:
У тих випадках, коли службовець має реальні проблеми зі здоров'ям, або має підозри щодо наявності окремих захворювань, необхідно виконати такі дії:
У разі, коли того, хто звернувся, визнають не придатним до служби або частково придатним, його зобов'язані комісувати з армії найближчим часом.
Коли військовослужбовець визнаний придатним до проходження служби, але людина, як і раніше, почувається погано, необхідно направити скаргу до гарнізонного суду, або вищої ВВК.
Така ситуація є приводом для повторного медичного обстеження. Якщо хворобу буде підтверджено, військовослужбовець подає рапорт про звільнення. Якщо наявність захворювання не підтверджено, або його тяжкість дозволяє нести військову службу, солдат зобов'язаний продовжити перебування в армії відповідно до терміну, визначеного законодавчо. Висновок ВВК дійсний протягом року.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В