Якщо не хочете заробити штраф за прострочений паспорт, то не пропустіть час апгрейду документа. В Україні, фотографія у внутрішньому паспорті змінюється у 25 та у 45 років.
Чому на законодавчому рівні потрібно змінювати паспортну фотографію? Все просто - у кожної людини, що з віком відбувається зміна рис обличчя, збільшується ніс, звужуються губи, западають очі або нависають повіки, відвисають щоки, помітно трансформуючи овал обличчя. Тому обличчя людини у 25 років може суттєво відрізнятися від нього ж, сорокап'ятирічного.
Розглянемо алгоритм заміни фото в паспорті - як, де, скільки коштує, що для цього потрібно і альтернативи.
Вимога замінити фото у внутрішньому паспорті в Україні для всіх громадян актуальна з 1992 року. Робиться це двічі протягом життя – у 25 років та 45 років.
Якщо термін втрачено, то власника документа очікує на необхідність штрафних виплат за прострочення паспорта, а сам документ перестає бути дійсним у ряді ситуацій:
Угода, яка була здійснена без заміни фото в паспорті в потрібний час, вважається недійсною. Наприклад, ви купили будинок, ділянку землі, свічковий завод, автомобіль. Угода може бути розірвана, якщо відкриється прострочення фото.
Якщо заміна паспорта у 25 років була втрачена, а ви отримали якісь проблеми із законом, то співробітники поліції можуть затримати людину до з'ясування обставин. Окрім іншого, штраф за прострочений паспорт в Україні становитиме від одного до трьох мінімальних доходів без податків (17-51 грн), якщо термін порушення вимоги перевищив 1 місяць, відповідно до ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Якщо ви все ж таки прогаяли час, коли потрібно міняти фото у паперовому варіанті паспорта, то необхідно пам'ятати, що з 1 листопада 2018 року в Україні його можна обміняти тільки на пластикову ID-карту.
Щоб не отримати штраф за несвоєчасне вклеювання фото в паспорт у 2021 році в Україні, зберіть документи відповідно до нашого списку:
Нюанс! Якщо ви оформляєте заміну фото у паспорті України у 2022 році у «не своєму» відділенні, то вам знадобиться принести 3 фотографії.
Подати документи можна до найближчого ЦНАПу, Паспортного столу або міграційної служби за місцем прописки/реєстрації. Якщо реєстрація відсутня, щоб уникнути штрафу за не вчасно зроблений паспорт в Україні, необхідно попрямувати до Паспортного столу за місцем своєї останньої реєстрації. У 2022 році можна на прийом документів записатися онлайн, що дозволить не стояти в черзі, витрачаючи час.
Якщо ви прийшли, щоб змінити фотографію в паспорті, а вам відмовляють, то обов'язково дізнайтесь про причину відмови. Є лише три законні причини, щоб відмовити людині у тому, щоб поміняти фото у паспорті у 25 років.
Відповідно до існуючого Положення про паспорт (пункт 12) працівники Паспортного столу зобов'язані обробити заяву громадянина, вклеїти та скріпити дію підписом з печаткою у п'ятиденний термін.
Громадянин України, який досяг 25 або 24 роки, має право замість заміни фото у традиційному паперовому паспорті обміняти його на пластикову ID-картку. Цю можливість прописано в оновленому Положенні про паспорт від 1 листопада 2018 року (постанова Кабінету Міністрів).
Оформлення, видача паспорта у форматі пластикової ID-картки відбуваються у найближчому відділі Державної міграційної служби (ГМС) України. Перша картка ID оформляється за місцем реєстрації. А вже подальші послуги замовляються у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби (ГМС) України за місцем обігу.
З 2018 року кожен громадянин країни, власник паперового паспорта старого зразка, який прогаяв час, коли змінюють фото в паспорті, не зможе отримати документ колишнього зразка. Після місяця прострочення, паперовий паспорт обов'язково підлягає заміні на пластикову ID-картку.
Скільки коштує заміна паспорта на ID-картки через прострочену фотографію? Новий документ, лише пластиковий, ви отримаєте за 279 гривень, якщо згодні почекати 20 днів. І витратите 366 гривень, якщо бажаєте вдвічі прискорити процес – 10 днів.
Якщо попередній паспорт було втрачено або пошкоджено, то додаткове держмито збільшує загальні витрати ще на 34 гривні.
Нова пластикова карта ID також оформляється протягом 20 днів з моменту подання/прийому/оформлення заяви працівниками Державної міграційної служби (ГМС) України. Юний громадянин України, на виконання 14 років, зобов'язаний протягом одного календарного місяця з дати свого народження, ініціювати процес оформлення паспорта (картки ID). Якщо час втрачено, то на юного громадянина очікує адмін відповідальність — попередження чи штраф у розмірі від 17 до 51 гривні.
Людина, яка досягла вікового рівня 25 і 45 років, повинна протягом 30 календарних днів зробити заміну фотографії в паспорті. Після цього традиційний паперовий документ стає недійсним. Крім того, «порушнику» належить виплатити штраф (17-51 гривня) відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення.
Якщо людина, яка допустила перепустку встановленого терміну заміни фотографії у паспорті, подасть звернення до відповідного відділу міграційної служби, то насамперед на нього буде складено адміністративний протокол та виписано штраф, який він зобов'язаний сплатити. А вже потім, озброївшись квитанцією, для підтвердження факту оплати можна подавати заяву на отримання пластикової ID-карти. Поки штраф не сплачено, представники держслужби не зможуть надати людині, потрібну йому послугу.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В