Порядок оподаткування ПДВ резидентом операцій з надання послуг з гарантійного ремонту за дорученням нерезидента

Який порядок оподаткування ПДВ резидентом операцій з надання послуг з гарантійного ремонту за дорученням нерезидента ( у т.ч. отримання компенсації за понесені витрати по ввезенню (імпорту) запчастин чи комплектуючих) та отримання винагороди за надання таких послуг?

240 07.02.2018 11:40

Консультація виконавця

Експерт,
У сервісі:1 рік
0 відгуків (0 +) (0 -)
Поставити пряме питання Залишив відповідь: 07.02.18 11:40

Актуально на 7.02.2018

Відповідно до ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податків, зокрема, з:
постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ;
постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ;
ввезення товарів на митну територію України.
Згідно із п. 190.1 ст. 190 ПКУ базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до р. III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.
Оскільки за дорученням нерезидента – виробника здійснюється ввезення (імпорт) запчастин та комплектуючих для надання послуг з гарантійного ремонту, то незалежно від того буде чи не буде компенсуватися споживачем вартість гарантійного товару такі запчастини підлягають оподаткуванню.
При цьому відповідно до п. 201.12 ст. 201 ПКУ у разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.
Тобто, сума ПДВ сплачена за імпортними запчастинами та комплектуючими, що підтверджена митною декларацією, може бути віднесена до податкового кредиту платника податку, який за дорученням нерезидента виконує роботи з гарантійного обслуговування, за умови виконання вимог, встановлених ст. 198 ПКУ.
Водночас оскільки відповідно до п.п. «г» п.п. 186.2.1 п. 186.2 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг із виконання ремонтних робіт є місце їх фактичного постачання, то операції з надання таких послуг, джерелом покриття яких є кошти нерезидента, за дорученням якого платник податку виконує ці послуги на митній території України, підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Анологічну відповідь розміщено на сайті ДФС (розділ ЗІР 101.04)