Питання щодо працевлаштування

Якщо людина є в Єдиному реєстрі боржників (був приватним підприємцем і не закрив ФОП) і хоче влаштуватись на офіційну роботу. Чи будуть стягуватись кошти в бюджет країни автоматично? І якщо так, - у якому обсязі?

11.05.2019 14:40 1750

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
780 відгуків (779 +) (1 -)
Консультацій: 2020
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.

Звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, порядок здійснення відрахування регулюється статтями 68-78 Закону України «Про виконавче провадження».

Так, після того, роботодавець повідомить ДФС про Ваше працевлаштування,  відділ  державної виконавчої служби отримує інформацію на запит про отримані доходи, а також працевлаштування боржника, та  направляє до підприємства, на якому Ви працевлаштовані відповідну постанову для виконання ( відрахування заборгованності із заробітної плати).

Підприємство надалі здійснює відрахування із заробітної плати і перераховує кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно до ст.. 70 Закону України «Про виконавче провадження»,  із  заробітної плати боржника утримується заборгованість у розмірі 20 % від заробітної плати.

Статтею 70 Закону також  встановлено , що загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram