Компенсація середнього заробітку мобілізованих працівників

Добрий день. 


Склалася така юридична задача. Підприємство має працівника, півтора року тому, його мобілізувала держава. Підприємство виплачувало йому середній заробіток, як мобілізованому працівнику. Після проходження служби працівником, представники компанії звернулися в Управління Соціального Захисту Населення за компенсацією. У цей час, працівник Соціального Захисту сказала, що вони компенсацій не проводять, так як "Зараз особливий час у державі".


Сказали прочитати два нормативно правових акта:


Закон про соціально правовий захист військових.


Закон про військовий обов`язок військову службу.


Питання просте, чи може звернутися підприємство до суду, щоб суд розібрався в ситуації? Чи дійсно були якісь зміни? Чи може на сьогодняшній день підприємство отримати компенсацію середнього заробітку мобілізованого працівника? Дякую. 

03.07.2019 19:09 2143

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
715 відгуків (714 +) (1 -)
Консультацій: 1883
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня.



Згідно до ст. 119 Кодексу законів про працю, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".


Частиною 13 ст. 29 Закону України Про військовий обов'язок і військову службу встановлено про те, що   виплата середньої заробітної плати військовозобов'язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.


Підприємство має нарахувати середній заробіток працівника військовослужбовця відповідно до Наказу «Про затвердження Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам Національної гвардії України»14.07.2015  № 856 (надалі-« Інструкції №856»), а також  має право на відшкодування вказаних витрат.


См. за посиланням https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0916-15 


Звертаю увагу на те, що відшкодування  витрат підприємству здійснюється на підставі  поданих звітів (рахунків) до військового комісаріату того району, де обліковується військовослужбовець.


Подання звіту (рахунків) на відшкодування та відшкодування витрат здійснюється за рахунок державного бюджету військовим комісаріатом згідно до Наказу Міністра оборони України «Про затвердження Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам»12.03.2007  № 80 (надалі-« Інструкції №80»).


См. за посиланням https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0269-07


Так, згідно до п.12 Інструкції  №80, підприємства, установи та організації для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов’язаним, призваним на збори, подають до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов’язані, рахунки, котрі акцептуються і передаються до обласного військового комісаріату для оплати. Відшкодуванню підлягають всі витрати, пов’язані з виплатою середнього заробітку (у тому числі і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).


До рахунків додаються відомості на виплату середньої заробітної плати, нарахованої військовозобов’язаним, призваним на збори, згідно з цією Інструкцією за формою:


















































№ з/п



Прізвище, ім’я та по батькові



Середня зарплата на місяць



Періодперебування на зборах



Сума витрат, яка підлягаєвідшкодуванню за періодперебування на зборах (у тому числі і єдиноговнеску на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахування)



 



1



2



3



4



5



М.П.



Керівникпідприємства



_______________ 
(підпис)



Головний бухгалтер



_______________ 
(підпис)



 




Таким чином, підприємству необхідно подати до районного військового комісаріату, в якому обліковується працівник – військовослужбовець, розрахунок виплати середньої заробітної плати згідно до Інструкції №80 для отримання відшкодування з державного бюджету, який здійснюється з військового комісаріату області.


Якщо у Вас є додаткові питання, я на них готова відповісти.


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.


 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram