Сумісництво

Працюю в СТОВ  робочим на повну ставку вже 30 років і являюсь засновником. На отоплювальний сезон переходжу на 0,5 ставки робочого в СТОВ  і оформлююсь сумісником на цілу ставку  оператора котельні в сільську школу. Де повинна  зберігатися моя трудова книжка? В сільськогосподарському товаристві змушують писати заяву на звільнення,мотивуючи це тим,що  основна робота повинна бути в школі, бо я там  працюватиму  на повну ставку ,при цьому я втрачу всі доплати в СТОВ.  Чи правомірні їхні вимоги? Адже в школі робота сезонна, тим більше що в СТОВ взимку роботи немає і часто відправляють у вимушені вихідні.

19.09.2019 13:28 838

Консультація виконавця

Євгеній Дорошенко
Адвокат
У сервісі: 1 рік
15 відгуків (15 +) (0 -)
Рейтинг: 13682
Консультацій: 70

Доброго дня!

Прийняти працівника за сумісництвом на повний робочий час, що працює за основним місцем роботи неповний робочий час, чинним законодавством не заборонено.

 Мабуть представники СТОВ в даному питанні керуються постановою КМУ № 245 від 03.04.1993 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», в якій передбачено обмеження щодо сумісництва,  а саме тривалість роботи за сумісництвом  не  може перевищувати чотирьох годин на  день.

Ця позиція є неправильною, відповідно до висновку вищого спеціалізованого суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ухвала від 29.09.2017р. у справі № 199/1258/16-ц:

- «посилання на те, що 

Постанова КМУ № 245 від 03.04.1993 стосується також і комунальних підприємств, є безпідставними, оскільки зазначена постанова стосується роботи за сумісництвом працівників лише державних підприємств, установ і організацій».

 У випадку коли Вас готові прийняти на роботу оператором котельні за сумісництвом до сільської школи, то в СТОВ Ви пишете заяву про переведення на 0,5 ставки  на умовах неповного робочого часу, потім пишете заяву про прийняття на роботу за сумісництвом до сільської школи з повним робочим часом та з оплатою праці у розмірі посадового окладу. В такому випадку трудова залишається у СТОВ.

 Якщо Вас бажають прийняти на роботу оператором котельні у сільську школу лише на постійну роботу з оплатою праці у розмірі повного окладу, то Ви повинні спочатку звільнитися з основного місця роботи (СТОВ, з Вам повинні провести остаточні розрахунки по оплаті праці та провести виплату компенсації за невикористану відпустку), потім потрібно написати заяву про прийняття на постійну роботу до сільської школи та написати заяву про прийняття на роботу за сумісництвом до СТОВ. В такому випадку трудова буде знаходиться в сільській школі.

 Якщо у Вас  виникнуть додаткові запитання звертайтесь за тел. 0689075779, буду радий допомогти.

Якщо подобається, тисни кнопку
 • Ніна Єманова
  Ніна Єманова
  1 рік
  Консультацiя № 2518
  Сумісництво

  Дуже дякую Євгену Дорошенко за змістовну консультацію.