ПДВ при оплаті нерезиденту за сертифікацію програмного забезпечення

Підскажіть оплата нерезиденту за послуги сертифікації програмного забезпечення (програма наша).Чи потрібно самим собі виставляти податкову накладну? 

13.01.2020 22:38 655

Консультація виконавця

Ігор Бутник (ПП АФ "НІКО")
Аудитор
У сервісі: 1 рік
19 відгуків (19 +) (0 -)
Рейтинг: 23018
Консультацій: 61

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 Податкового Кодексу місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 Кодексу.

        Згідно Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, які затверджені Наказом Держкомстату від 23.12.11 № 396 код КВЕД 2010 – 71.20 «Технічні випробування та дослідження» включає:

- проведення фізичних, хімічних, інших випробувань щодо всіх видів матеріалів, які підлягають аналізу, та продуктів, у т. ч.:

  • акустичні та вібраційні випробування,
  • дослідження складу мінералів та вмісту в них домішок тощо,
  • дослідження у сфері гігієни харчування, у т. ч. ветеринарний контроль і контроль за виробництвом харчових продуктів,
  • дослідження фізичних та експлуатаційних характеристик матеріалів, таких як ****, товщина, зносостійкість, радіоактивність тощо,
  • випробування властивостей і надійності матеріалів,
  • випробування експлуатаційних характеристик механізмів: двигунів, автомобілів, електронного устатковання тощо,
  • радіографічне тестування зварених швів і стиків,
  • аналіз руйнувань,
  • дослідження та виміри параметрів навколишнього середовища: забруднення повітря та водних ресурсів тощо;

- сертифікацію продуктів, у т. ч. товарів народного споживання, двигунів, повітряних транспортних засобів, контейнерів під тиском, атомних електростанцій тощо;

- періодичні випробування автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки;

- випробування із застосуванням моделей і макетів (наприклад, повітряних транспортних засобів, водної техніки, гребель тощо);

- діяльність міліцейських лабораторій.

          Враховуючи те, що операції з постачання послуг по міжнародним технічним дослідженням та міжнародній сертифікації продукції (КВЕД 2010 – 71.20) не включено до переліків послуг, визначених пунктами 186.2 та 186.3 статті 186 Кодексу, місце постачання таких послуг визначається за місцем реєстрації постачальника. Отже, при наданні вищезазначених послуг нерезидентом резиденту місцем постачання таких послуг є територія за межами митної території України, а операції з отримання послуг по міжнародним технічним дослідженням та міжнародній сертифікації продукції від нерезидента не є об’єктом оподаткування ПДВ. На операції, що не є об'єктом оподаткування ПДВ, податкова накладна не складається.

З повагою, аудитор Бутник І.М.

Якщо подобається, тисни кнопку