Безпечна покупка квартири

Безпечна покупка квартири
Безпечна покупка квартири
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Власником житла можна стати шляхом придбання (купівлі) квартири на вторинному ринку житла або в новому будинку, що будується. Кожен з цих способів має свої переваги і несе в собі певні ризики. Тому необхідно звернути увагу на описані нижче ключові моменти при виборі житла і його оформленні.

Житло в новобудові

Перевагою даного способу придбання житла є те, що його можна купити (інвестувати кошти) за значно меншою вартістю, ніж готове житло, і оплату робити декількома платежами протягом обумовленого в договорі терміну. Але слід розуміти, що покупець придбає право власності на це житло тільки після здачі багатоквартирного будинку в експлуатацію. Якщо ж будинок не буде добудований, то покупець-інвестор ризикує втратити капіталовкладення, оскільки повернути свої гроші у забудовника дуже складно.

Щоб себе убезпечити, слід вивчити досьє/репутацію забудовника, його попередні будівництва, а головне - дізнатися інформацію в місцевій Державної архітектурно-будівельної інспекції про всі об'єкти забудовника і законності обраного інвестором об'єкта.

Крім того, необхідно перевірити забудовника (будівельну компанію) за наступними пунктами:

  • відсутність ліквідаційних процедур
  • тривалість існування юридичної особи
  • репутація засновників і директора компанії
  • відгуки інвесторів про раніше завершених проектах
  • наявність судових спорів та виконавчих проваджень

Відповідно до чинного законодавства України забудовник може здійснювати продаж квартир в новобудовах по одній з схем:

  • створення житлово-будівельних кооперативів (ЖБК)
  • членство у фонді фінансування будівництва (ФФБ)
  • участь в інститутах спільного інвестування (ІСІ)
  • укладання попереднього договору купівлі-продажу квартири

У будь-якому випадку у забудовника обов'язково має бути рішення органів місцевого самоврядування про виділення земельної ділянки під забудову із зазначенням характеристик майбутньої споруди, площі земельної ділянки та її цільового призначення. Крім того, слід ретельно перевірити проектну та дозвільну документацію, містобудівні умови і обмеження, технічні умови на будівництво.

Якщо для придбання житла покупцеві пропонується участь у фонді фінансування будівництва, необхідно обов'язково ознайомитися з правилами фонду, що дозволить оцінити всі можливі ризики. Якщо ж планується участь в ЖБК, то необхідно вивчити статут ЖБК, щоб знати свої права і обов'язки.

При укладанні договору на покупку житла в новобудові слід звернути увагу на наступні умови договору:

  • опис об'єкта (квартири);
  • термін здачі будинку в експлуатацію;
  • ціна, розмір і порядок оплати за договором (можлива розстрочка платежу, графік платежів, платіж в гривневому еквіваленті, спосіб внесення коштів);
  • момент реєстрації права власності (механізм цієї процедури);
  • процедура розірвання договору і повернення грошей.

При цьому слід враховувати, що якщо будівництво будинку буде затягуватися, а можливо і взагалі не відбудеться, то покупець може розраховувати тільки на повернення грошей від забудовника в судовому порядку. У будь-якому випадку, кожен сам вирішує ризикувати чи ні.

Житло вторинне

Покупку квартири на вторинному ринку, необхідно починати з перевірки правовстановлюючих документів, зокрема, чи не є документи на квартиру підробленими. Бувають випадки, коли купити квартиру пропонують люди, які не мають до житла ніякого відношення. А при оформленні договору купівлі продажу за дорученням, необхідно переконатися, що власник квартири не заперечує продати квартиру, довіреність не скасована і є чинною. Наприклад, угода оформляється за дорученням після смерті власника, отже, такий договір купівлі-продажу буде визнаний недійсним у судовому порядку.

Для перевірки житла використовуються такі реєстри:

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
  • Реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна

Багато квартир в Україні не внесені в електронний реєстр нерухомого майна і це ускладнює процес вивчення власника житла. Тому важливо з'ясувати власника(ів) житла та його повноваження щодо розпорядження цим житлом, тобто хто є власником житла, яким чином воно було придбано і хто буде безпосередньо підписувати договір купівлі-продажу.

Крім того, необхідно переконатися, що нерухомість не знаходиться під арештом, в ній не зареєстровані малолітні, неповнолітні особи, а також інваліди. Житло може бути «проблемним», якщо квартира неприватизована, перебувати в іпотеці (заставі), загублені документи, не оформлене спадщину і т.д. Ці проблеми можна вирішити, але для цього потрібні гроші, час та інші витрати.

В даний час нерідкі випадки укладення договорів купівлі-продажу житла на вкрай невигідних для покупця умовах, які дозволяють продавцю абсолютно законно затягнути процес укладення основного договору, а потім успішно його оскаржити в суді.

Так, наприклад, між продавцем і покупцем полягають попередні договори з певними термінами укладення основного договору, із зазначенням суми договору (вартості житла) і з певними штрафними санкціями, як для покупця, так і для продавця. В подальшому, продавець може створити умови (обставини) неможливості укладення основного договору (можлива заборона на відчуження нерухомості, не зняття з реєстрації проживають в квартирі, внесення власника житла в реєстр боржників, тощо), а за цей час змінюється вартість нерухомого майна або змінюється законодавство, що робить неможливим укладення основного договору.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Договірні відносини
Покупка квартиры в браке - можно ли оформить покупку на обоих супругов?
Мы с мужем покупаем квартиру в строящемся доме. Оформлен инвестиционный договор и график платежей на мужа. У нотариуса оформляли согласие жены на покупку квартиры. По условиям договора, после выплаты всей суммы и введения дома в експлуатацию, нужно будет переоформить инвестиционный договор на дог...
11.02.2020 15:19 4279
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Господарське право
Консультация по вопросу отселения жителей из аварийного жилья, мои права
Подскажите пожалуйста, кто сталкивался с практикой, когда жителей дома переселяют в связи с тем, что жилье аварийное, есть решение исполкома уже о том, что признано жилье аварийным и теперь жителям предложили ровно столько же квартир, сколько выселяют,но предложенные квартиры находятся в других р...
27.02.2020 20:07 2253
Відповів
Галина Токмач
Цивільне право
Продаж квартири під арештом
Таке питання -- від матері дісталася квартира у спадок і я єдиний живий родич/наслідник. Нотаріус готував документи і виявив, що вона під арештом. Сестра (донька матері) мала частку спадку (2 чи 3 кв.м.) і мала борг у банкі. Сестра померла в окупованому Донецьку 3 роки тому (є свідоцтво про смерт...
02.04.2020 22:24 4756
Відповів
Олена Насеко
Договірні відносини
Покупка залогового имущества у банка
Меня интересует процедура покупки залогового имущества у банка, а именно - квартиры. Банк выставил на продажу квартиру с фиксированной ценой - без аукциона. Из информации имеющейся на данный момент только: цена и обязанность выплаты долгов по коммунальным услугам. Также с квартиры должны будут бы...
06.04.2020 19:25 1899
Відповів
Марина Бекало
Наші відгуки

Дякую за інформацію....

Сергій , 20.01.2024 23:56

Рекомендую! Компетентний спеціаліст. Питання розкрите повністю. Дякую!

M U, 16.02.2023 00:18

Щиро дякую!

Ірина , 30.04.2022 16:05

Задоволена консультацією - отримала професійну вичерпну відповідь, законодавчо обґрунтовану. Дуже...

Євгенія , 16.05.2024 16:25

Дякую.

Анастасія Сімонова, 30.04.2024 14:21

Дуже вдячна за консультацію.

Олена , 06.01.2020 16:30

Величезне дякую за швидку та конструктивну відповідь!

Юрій , 05.09.2022 13:37

Супер

Максим , 21.02.2024 20:23

Дякую пану адвокату за консультацію. Дуже змістовно, знайшла відповідь на запитання.

Наталія , 29.09.2024 13:38

Дуже дякую за швидку та розгорнуту відповідь.

Олександр , 07.10.2021 14:15
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram