Поговоримо про правове врегулювання відносин, про правомірність використання зброї нелетального дії, що буде, якщо знайдуть травм без ліцензії, і навіть про експертизу злочинів, коли NLW ( Non-lethal weapon) все-таки стає знаряддям злочину.
Подібні знання потрібні, щоб унеможливити або мінімізувати можливі проблеми із законом та органами правопорядку.
Травматичні пістолети в Україні доступні в офіційній реалізації. У нашій країні цей тип зброї відокремлений від звичайної. Травматичний пістолет з роздільною здатністю виведений в окремий клас - "пристрою для відстрілу патронів" з уточненням, що вони - несмертельної дії. Можуть розроблятися з нуля або створюватись на базі бойової зброї у процесі конверсії.
Список параметрів, якими визначається травматичний пістолет:
Гумові або метальні снаряди з аналогічними властивостями мають вкрай низьку пробивну здатність. Теоретично вони можуть завдати людині каліцтва чи призвести до летального результату. Сенс використання травматичного пістолета в Україні з дозволом у тому, щоби зупинити можливого агресора силою удару. У деяких випадках достатньо одного пострілу, щоб завадити зловмиснику.
Травматичні патрони призначені для пострілів з ручної короткоствольної самозарядної (напівавтоматичної) вогнепальної або газової зброї. Травматичні пістолети можуть бути двох типів - з обмежувачами всередині каналу ствола і без обмежувачів всередині каналу ствола.
Базою для кожного, хто хоче отримати дозвіл на травматичну зброю в Україні у 2022 році, має стати розуміння рівня відповідальності, яку бере на себе власник зброї нелетальної дії. Навіть травматичний пістолет може завдати людині травм, які можуть знизити якість життя. Перед тим, як придбати заповітний засіб захисту, добре, якщо потенційний власник травмата виконає такі дії:
Дотримання таких простих правил здатне вберегти власника проблем із законом, а оточуючих від випадкового травмування.
Список посадових осіб, які мають право на травмат, міститься у наказі МВС № 379ДСК від 13.06.2000. Ці люди апріорі мають право на придбання засобів активної оборони, до яких відносяться пістолети/револьвери для стрільби гнучкими (гумовими) патронами.
Список тих, хто може не цікавитися, чи потрібний йому дозвіл на травми:
Алгоритм оформлення дозволи на травмат у Києві, інших населених пунктах України однаковий.
Наявність сейфа та правильність його розміщення необхідно пред'явити дільничному поліцейському. Взяти з нього довідку, що підтверджує наявність сейфа та його правильне розміщення.
Людина купує страховку. У страховому полісі прописується відповідальність за потенційну шкоду, яку власник травмата може заподіяти третім особам у разі необережної поведінки зі своїм Non-lethal weapon.
Наявність на руках або вдома травматичного пістолета без супровідної документації є підставою для адміністративного штрафу особи, яка володіє зброєю, а в інших випадках може призвести до кримінальної відповідальності.
Тому дозвіл на придбання травмату - це лише початок дозвільної епопеї. Далі потрібно отримати дозвіл на носіння, застосування та збереження зброї нелетальної дії.
На отримання дозвільних документів покупець пістолета має два тижні. Локація, в якій можна отримати дозвіл на носіння та зберігання травмату - відділення, в якому ви вже взяли дозвіл на його покупку. Комплект дозвільних документів (придбання, носіння, заощадження).
Після того, як пакет документів надійде до відділення поліції, яке уповноважено видавати дозволи, власник травмату може законно отримати дозвіл на зброю протягом місяця. До дозволу на травмат додається бланк суворої звітності. Він складається із трьох частин. Перша частина залишається у МВС. Тільки після цього можна купувати травматичний пістолет.
Після покупки зброї реєструємо її МВС протягом 10 днів. Тільки після цього, протягом 2-х тижнів, отримуємо ліцензію (дозвільний документ), що дозволяє зберігати та носити травмат на законних підставах.
Після того, як ви отримали дозвіл на травм, купили, доставляєте його в місце зберігання. Це може бути сейф, дерев'яна шафа, оббита металом, або ящик з металу з товщиною матеріалу не менше 2мм в будинку, на робочому місці, в місці проведення тренувань і змагань, обладнаних відповідно.
Наступні компоненти нелетальної зброї зберігаються окремо:
Сейф, який служить для зберігання травматичного пістолета, має бути обладнаний механічним, електронним або комбінованим замком. Сейф, дерев'яна шафа, оббита металевими пластинами, або металева скринька кріпиться до несучої стіни, до підлоги, віддалена на відстань 1,5 метра від вхідних дверей і на відстань 0,5 метра від дверей. Окремо слід зважити на розміщення щодо опалювальних приладів. Допустимий мінімум для коробок з порохом - 1 метр.
Проблема в тому, що до 2022 року в Україні немає певного закону, згідно з яким можливе придбання, носіння та зберігання травматичної зброї простими із наказу МВС № 379ДСК від 13.06.2000 громадянами.
Є лише право придбання громадянами холодної, пневматичної чи охолодженої зброї. З 21 року в теорії кожна людина, яка не має протипоказань (судимість, стан психічного здоров'я, наявність прописки та вдома), може придбати гладкоствольну зброю, призначену для полювання, а з 25 років — аналогічну нарізну.
А ось за незаконне володіння травматичною зброєю, її зберігання, носіння та реалізацію громадянам України передбачено 3-7 років тюремного ув'язнення.
З покупкою та зберіганням вже розібралися. А як актуальна ситуація із його носінням? Носити травматичний пістолет можна лише, маючи на руках ліцензію. Документ можна отримати в ОЛРР УВС за місцем проживання чи реєстрації. Разом із ліцензією носимо документ, за допомогою якого можна ідентифікувати особу.
До уваги власників зброї, єдиним нормативним документом, що регулює застосування травматичного пістолета з метою захисту, є стаття 36 Кримінального кодексу України “Необхідна оборона”. У ній виписані наслідки його застосування.
Якщо громадянин чи резидент України з якихось причин не має дозволу на травматику та ліцензії на його носіння, то його можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності. Незаконне володіння зброєю — одна з найпоширеніших причин злочинів та розбійних нападів, що трапляються в країні. Тому рекомендуємо перш ніж купувати пістолет, пройти всі необхідні етапи, щоб ваші дії були законними.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В