Комунальна субсидія

Комунальна субсидія
Комунальна субсидія
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Із заявою на комунальну субсидію повинен звертатися власник (співвласник) житла або іншого зареєстрований в квартирі (будинку) член сім'ї, на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо особові рахунки на оплату послуг ЖКГ відкриті на різних осіб, то при оформленні субсидії виникнуть проблеми, тому бажано перевести всі рахунки на одну людину.

Чинне законодавство України не встановлює обмежень щодо громадянства при наданні комунальних субсидій.

Міністерством соціальної політики України затверджено інструкцію щодо заповнення бланка заяви і декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що полегшує заповнення відповідних документів.

При розрахунку розміру житлово-комунальної субсидії враховуються доходи не тільки тих мешканців, які офіційно зареєстровані в квартирі (будинку), а й членів сім'ї особи, яка не прописана в даному приміщенні. Це правило поширюється і на орендарів, які користуються житлом на підставі договору оренди.

Субсидія розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих в квартирі (будинку) осіб, яким нараховується плата за послуги ЖКГ. Але якщо, з якихось причин, зареєстрований член сім'ї не проживає за місцем реєстрації, то субсидію можна розрахувати без урахування його доходів. Для цього складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і приймається відповідне рішення комісії при виконавчому комітеті. Однак це можливо тільки в разі, якщо обсяг споживання комунальних послуг вимірюється індивідуальними засобами обліку.

У декларацію необхідно внести відомості про всі види доходів членів сім'ї, прописаних в квартирі (будинку), а також дані про витрати, пов'язані з придбанням майна, товарів або оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснених протягом останніх 12 місяців.

Задекларовані повинні бути наступні доходи:

 • заробітна плата
 • отримані аліменти
 • виплати по безробіттю
 • натуральна оплата праці
 • стипендія, пенсія, соціальна допомога
 • доходи від здачі нерухомості в оренду
 • допомога по тимчасовій непрацездатності
 • заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб
 • доходи від підприємницької діяльності
 • інші грошові виплати, які мають систематичний характер
 • грошове забезпечення військовослужбовців (крім строкової служби)
 • заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою
 • гроші, отримані за відшкодування шкоди, заподіяної працівникові при виконанні
 • винагороди, що виплачуються штатним (позаштатним) художникам, літературним працівникам, фотокореспондентам і іншим особам з фонду авторського гонорару
 • доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, випасання худоби, сінокосіння, а також земельної частки (паю), виділеної під час розподілу землі.

Наявність у особи банківських вкладів не є обмеженням для призначення комунальної субсидії, оскільки відсотки від розміщених депозитів не враховуються до сукупного доходу сім'ї (пункт 8 Постанови КМУ №475 від 26.06.2015 року).

Орган соціального захисту населення можуть звернутися в Державну фіскальну службу України із запитом про надання інформації про доходи особи, яка звернулася за субсидією.

Слід врахувати, що наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є підставою для відмови в призначенні субсидії, але після призначення субсидії, оплата обов'язкової частки платежу повинна здійснюватися своєчасно, в іншому випадку, виплата субсидії буде припинено.

Громадяни, які проживають в гуртожитках, також мають право на відшкодування витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Розмір жилого приміщення, що перебуває у власності громадян, не є основним критерієм при оформленні комунальної субсидії. Проте слід врахувати, що з метою дотримання принципу соціальної справедливості при наданні пільг і субсидій законодавством України встановлені стандарти в сфері житлово-комунального обслуговування. Компенсація за оплату ЖКГ нараховується в рамках встановлених КМУ нормативів, а все, що понад цієї соціальної норми, людина оплачує із власних доходів. Для сімей, що складаються з одного або двох непрацездатних громадян, соціальна норма житла була збільшена і становить 75 кв. метрів.

Якщо особа-субсідіант приховала або свідомо подавала недостовірні дані про майновий стан і доходи (наприклад, не вказав будь-якої вид прибутку), то при виявленні порушень надання субсидії припиняється. При цьому, сума перерахованої компенсації на оплату послуг ЖКГ повинна бути повернута, а при добровільній відмові повернути виплачену субсидію, питання буде вирішуватися в судовому порядку.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 2 годин на офіційному бланку В2В

Комунальні послуги
Обслуживающая организация многоквартирного дома не дает согласия на прямое подключение нежилого помещения к электросетям ДТЕК - что делать?
Ситуации следующая. Есть нежилое помещение и мы задались вопросом прямого подключения нежилого помещения к электросетям ДТЕК, без задействования се...
05.12.2019 01:16 712
Відповів
Алена Музыка
Рейтинг: 21074
Інші питання за договорами
Переоформление договоров на электро и газоснабжение при продаже дома в рассрочку
Дом в селе продан в рассрочку. Покупатель заплатил 50% остальные в течении 2 лет. Собственность сохраняется за продавцом до окончательного расчета....
04.01.2020 23:20 560
Відповів
Ольга Рудь
Рейтинг: 7514
ОСББ
Договірні відносини ОСББ з мешканцями та власниками нежитлових приміщень
Від початку створення в будинку ОСББ попереднім головою правління були укладені договори з мешканцями та власниками нежитлових приміщень в яких в д...
21.01.2020 17:46 894
Відповів
Алена Музыка
Рейтинг: 21074
Комунальні послуги
Відмова в перерахунку за комунальні послуги безпідставна
Мною була придбана квартира в багатоповерховому будинку, де до цього було прописано 3 людини. Оплата за гарячу воду нараховувалась по нормі на кожн...
10.02.2020 17:40 612
Відповів
Дмитро Дончак
Рейтинг: 72100
Наші відгуки

Ответ полный, достаточно понятен, изложен вразумительно. Жаль что мошенник остаётся безнаказанным...

Александр , 23.12.2019 00:57

Швидко та оперативно була надана обширна відповідь. За що, дуже вдячинй Миколі Ляху!!!

Стас , 04.11.2019 00:24

В принципе ответ меня устраивает. Благодарю

Валентина , 17.04.2020 10:35

Спасибо за оперативный ответ!

Олеся Вікторівна, 30.11.2018 16:39

Гарно дякую за консультацію...рада,що саме на ваш сайт звернулася...ви молодці👏👏👏

Мария , 14.07.2019 21:05

Большое спасибо!

Наталия , 23.01.2020 16:03

Дякую вам за інформацію. (Скажіть ще таке, чи можна копнути глибше по даній інформації, і скільк...

Андрій , 02.12.2019 20:19

Четко ,внятно ,понятно , хоть и жаль что закон далеко не на нашей стороне ... Спасибо большое

Виталий , 01.07.2020 00:36

очень оперативно, доходчиво, спасибо ! )

Роман_К , 11.11.2019 15:09

Да я склонялась к обращению в прокуратуру,попробуем с АТБ еще пообщаться вопросы не к покупателям...

Инна , 19.01.2020 14:06
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання