Із заявою на комунальну субсидію повинен звертатися власник (співвласник) житла або іншого зареєстрований в квартирі (будинку) член сім'ї, на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Якщо особові рахунки на оплату послуг ЖКГ відкриті на різних осіб, то при оформленні субсидії виникнуть проблеми, тому бажано перевести всі рахунки на одну людину.
Чинне законодавство України не встановлює обмежень щодо громадянства при наданні комунальних субсидій.
Міністерством соціальної політики України затверджено інструкцію щодо заповнення бланка заяви і декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що полегшує заповнення відповідних документів.
При розрахунку розміру житлово-комунальної субсидії враховуються доходи не тільки тих мешканців, які офіційно зареєстровані в квартирі (будинку), а й членів сім'ї особи, яка не прописана в даному приміщенні. Це правило поширюється і на орендарів, які користуються житлом на підставі договору оренди.
Субсидія розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих в квартирі (будинку) осіб, яким нараховується плата за послуги ЖКГ. Але якщо, з якихось причин, зареєстрований член сім'ї не проживає за місцем реєстрації, то субсидію можна розрахувати без урахування його доходів. Для цього складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і приймається відповідне рішення комісії при виконавчому комітеті. Однак це можливо тільки в разі, якщо обсяг споживання комунальних послуг вимірюється індивідуальними засобами обліку.
У декларацію необхідно внести відомості про всі види доходів членів сім'ї, прописаних в квартирі (будинку), а також дані про витрати, пов'язані з придбанням майна, товарів або оплату послуг на суму понад 50 тисяч гривень, здійснених протягом останніх 12 місяців.
Задекларовані повинні бути наступні доходи:
Наявність у особи банківських вкладів не є обмеженням для призначення комунальної субсидії, оскільки відсотки від розміщених депозитів не враховуються до сукупного доходу сім'ї (пункт 8 Постанови КМУ №475 від 26.06.2015 року).
Орган соціального захисту населення можуть звернутися в Державну фіскальну службу України із запитом про надання інформації про доходи особи, яка звернулася за субсидією.
Слід врахувати, що наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є підставою для відмови в призначенні субсидії, але після призначення субсидії, оплата обов'язкової частки платежу повинна здійснюватися своєчасно, в іншому випадку, виплата субсидії буде припинено.
Громадяни, які проживають в гуртожитках, також мають право на відшкодування витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.
Розмір жилого приміщення, що перебуває у власності громадян, не є основним критерієм при оформленні комунальної субсидії. Проте слід врахувати, що з метою дотримання принципу соціальної справедливості при наданні пільг і субсидій законодавством України встановлені стандарти в сфері житлово-комунального обслуговування. Компенсація за оплату ЖКГ нараховується в рамках встановлених КМУ нормативів, а все, що понад цієї соціальної норми, людина оплачує із власних доходів. Для сімей, що складаються з одного або двох непрацездатних громадян, соціальна норма житла була збільшена і становить 75 кв. метрів.
Якщо особа-субсідіант приховала або свідомо подавала недостовірні дані про майновий стан і доходи (наприклад, не вказав будь-якої вид прибутку), то при виявленні порушень надання субсидії припиняється. При цьому, сума перерахованої компенсації на оплату послуг ЖКГ повинна бути повернута, а при добровільній відмові повернути виплачену субсидію, питання буде вирішуватися в судовому порядку.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В