Під договором довічного утримання розуміють угоду про відчуження майна. Його учасниками є набувач і відчужувач. Перша сторона отримує в своє розпорядження рухоме і нерухоме майно з істотною цінністю і за це зобов'язується довічно забезпечувати його колишнього власника змістом. Такий контракт визнається альтернативою оформлення дарчої, традиційного договору купівлі-продажу.
Отчуждатель може передати іншій особі будь-яке майно, яке має велику цінність і високу оборотоздатність, і належить йому на правах власності. Найчастіше предметом угоди стають:
Розглядається угоду, по суті, забезпечує відчужувачу майна довічне утримання з утриманням. Умови такого «повного пансіону» чітко обумовлюються в підписується обома сторонами угоди контракті.
Досить розповсюдженим різновидом цікавить нас угоди є договір ренти з довічним утриманням. Він зобов'язує набувача майна щомісяця виплачувати відчужувачу обумовлену заздалегідь суму грошей. Такі платежі здійснюються до кінця життя колишнього власника нерухомості, інших цінностей.
Близьких людей відчужувача майна цікавить питання про те, чи можуть родичі оспорити договір довічного утримання. Законодавство дає їм таке право. Змінити або оскаржити угоду є можливість:
Щоб оскаржити договір в судовому порядку родичі повинні довести, що колишній власник майна був недієздатним (не віддавав звіту в своїх діях) в момент його підписання або набувач не виконує (частково або повністю) положень угоди.
Кілька важливих нюансів. Якщо набувач не в змозі з об'єктивних причин виконувати свої обов'язки, суд може передати їх іншій особі, наприклад, його родичу. Це допускається тільки за згодою колишнього власника.
У разі смерті набувача його зобов'язання переходять до спадкоємців. Якщо вони відмовляються від своїх прав, договір розривається.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В