Перш ніж приступити до реєстрації підприємницької діяльності, необхідно ознайомитися з системою оподаткування, що діє в країні. Озброївшись необхідними знаннями, буде простіше вибрати ту процентну ставку, яка вигідна вам при обраній сфері діяльності та очікуваний дохід, і ваше приватне підприємство перейде на спрощену систему оподаткування. Ви будете мати уявлення про те, в які терміни здавати звіти, і як краще розпоряджатися отриманим доходом.
Податковий кодекс України, прийнятий в 2011 році, зібрав воєдино і систематизував норми, що регулюють справляння податків з підприємців і фізичних осіб. Справедливості заради слід зазначити, що, незважаючи на величезні досягнення в сфері податкової системи, так і не вдалося домогтися стабільності системи оподаткування підприємств.
Перелік податків, що підлягають сплаті в Україні, практично залишився без істотних змін і доповнень. Всі внесені зміни націлені тільки на уточнення та роз'яснення існуючих позицій. Найзначнішим зміною в кодексі можна назвати уточнення порядку використання касового апарату, а з другого кварталу поточного року зростання порога максимального доходу для сплати єдиного податку.
Законодавство України встановлює три основні системи оподаткування:
Розглянемо докладніше, що являє собою кожна система оподаткування на сьогоднішній день.
Цією системою користуються компанії, які отримують високі річні доходи від підприємницької діяльності. Підприємцями вибираються найбільш прийнятні форми оподаткування, увезення з поточними моментами виробництва і скориговані бухгалтерським обліком. Загальна система є сукупністю ряду податків, з яких три обов'язкові для сплати усіма ПП, а решта платяться, виходячи з роду діяльності підприємства.
Як випливає з назви податку, базою для його нарахування є прибуток компанії, що утворюється в результаті вирахування з сумарного доходу всіх витрат, пов'язаних з основною діяльністю компанії. Відсоткова ставка податку становить 18%.
Зміни в порядку справляння доходів з приватних підприємств розділили всі компанії на дві великі категорії:
Цей податок відіграє не меншу роль в системі оподаткування, ніж податок на прибуток. Він введений з метою збільшення вартості товару на ставку ПДВ (у 2020 році вона становить 20%). Даний вид податку сплачується безпосередньо самим покупцем товару або послуг, а продавець перераховує його до бюджету.
Цей податок сплачується підприємцями в наступному порядку:
Єдиний соціальний внесок, податок на прибуток фізичних осіб, військовий збір
ЄСВ оплачують підприємці, які залучають до роботи фізичних осіб на договірній основі. Для цього податку, так само як і для податку на прибуток фізичних осіб і військового збору підставою служить заробітна плата і аналогічні платежі.
Цей податок сплачують компанії, які не утилізують самостійно шкідливі продукти виробництва. Багато компаній не в силах здійснювати такі дорогі процедури утилізації, тому зобов'язані платити за викиди в атмосферу шкідливих речовин, потраву родючих сільгоспугідь та інше.
Приватні підприємці малого та середнього бізнесу вважають за краще користуватися спрощеною системою оподаткування. Вони оплачують тільки єдиний податок з виручки підприємства. Вони позбавлені контролю з боку податкових служб за правильністю визначення витрат, пов'язаних з основною діяльністю. Це значно спрощує складання бухгалтерської звітності.
Величина єдиного податку має фіксований розмір, що залежить від того, до якої групи належить платник податку. ССО передбачає дві групи платників:
Ретельно вивчивши податкове законодавство, кожен приватний підприємець має право зареєструвати свою компанію по тій системі, яка йому вигідна як у фінансовому, так і в правовому аспекті.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В