Оподаткування ПП в 2020 році

Оподаткування ПП в 2020 році
Оподаткування ПП в 2020 році
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Перш ніж приступити до реєстрації підприємницької діяльності, необхідно ознайомитися з системою оподаткування, що діє в країні. Озброївшись необхідними знаннями, буде простіше вибрати ту процентну ставку, яка вигідна вам при обраній сфері діяльності та очікуваний дохід, і ваше приватне підприємство перейде на спрощену систему оподаткування. Ви будете мати уявлення про те, в які терміни здавати звіти, і як краще розпоряджатися отриманим доходом.

Податковий кодекс України, прийнятий в 2011 році, зібрав воєдино і систематизував норми, що регулюють справляння податків з підприємців і фізичних осіб. Справедливості заради слід зазначити, що, незважаючи на величезні досягнення в сфері податкової системи, так і не вдалося домогтися стабільності системи оподаткування підприємств. 

Зміни 2020

Перелік податків, що підлягають сплаті в Україні, практично залишився без істотних змін і доповнень. Всі внесені зміни націлені тільки на уточнення та роз'яснення існуючих позицій. Найзначнішим зміною в кодексі можна назвати уточнення порядку використання касового апарату, а з другого кварталу поточного року зростання порога максимального доходу для сплати єдиного податку.

Законодавство України встановлює три основні системи оподаткування: 

  • загальна система оподаткування приватних підприємців;
  • спрощена система оподаткування підприємств;
  • пільгові режими.

Розглянемо докладніше, що являє собою кожна система оподаткування на сьогоднішній день.

Загальна система оподаткування ПП

Цією системою користуються компанії, які отримують високі річні доходи від підприємницької діяльності. Підприємцями вибираються найбільш прийнятні форми оподаткування, увезення з поточними моментами виробництва і скориговані бухгалтерським обліком. Загальна система є сукупністю ряду податків, з яких три обов'язкові для сплати усіма ПП, а решта платяться, виходячи з роду діяльності підприємства.

Податок на прибуток

Як випливає з назви податку, базою для його нарахування є прибуток компанії, що утворюється в результаті вирахування з сумарного доходу всіх витрат, пов'язаних з основною діяльністю компанії. Відсоткова ставка податку становить 18%. 

Зміни в порядку справляння доходів з приватних підприємств розділили всі компанії на дві великі категорії:

  • підприємства, річний дохід яких не перевищує 20 млн. Раз на рік такі компанії подають податкові декларації, за якими сплачують податки;
  • підприємства з доходом, що перевищує 20 млн. - вони зобов'язані перераховувати податки щокварталу.

Податок на додану вартість

Цей податок відіграє не меншу роль в системі оподаткування, ніж податок на прибуток. Він введений з метою збільшення вартості товару на ставку ПДВ (у 2020 році вона становить 20%). Даний вид податку сплачується безпосередньо самим покупцем товару або послуг, а продавець перераховує його до бюджету.

Податок на дивіденди

Цей податок сплачується підприємцями в наступному порядку:

  • якщо компанія оплачує податки на загальних підставах, то розмір податку складає 5%;
  • компанію, яка сплачує єдиний податок зобов'язують виплачувати 9%.

Єдиний соціальний внесок, податок на прибуток фізичних осіб, військовий збір

ЄСВ оплачують підприємці, які залучають до роботи фізичних осіб на договірній основі. Для цього податку, так само як і для податку на прибуток фізичних осіб і військового збору підставою служить заробітна плата і аналогічні платежі.

Екологічний податок

Цей податок сплачують компанії, які не утилізують самостійно шкідливі продукти виробництва. Багато компаній не в силах здійснювати такі дорогі процедури утилізації, тому зобов'язані платити за викиди в атмосферу шкідливих речовин, потраву родючих сільгоспугідь та інше.

Спрощена система оподаткування ПП

Приватні підприємці малого та середнього бізнесу вважають за краще користуватися спрощеною системою оподаткування. Вони оплачують тільки єдиний податок з виручки підприємства. Вони позбавлені контролю з боку податкових служб за правильністю визначення витрат, пов'язаних з основною діяльністю. Це значно спрощує складання бухгалтерської звітності. 

Величина єдиного податку має фіксований розмір, що залежить від того, до якої групи належить платник податку. ССО передбачає дві групи платників:

  • До третьої групи належать приватні підприємці, які мають виручку менше 7 млн. Грн., При цьому списковий склад співробітників компанії не обмежується. Розмір податку, передбачений для даної категорії компаній, становить 5%, а за умови реєстрації в якості платника ПДВ - 3%. 
  • До четвертої групи належать приватні підприємства, орієнтовані на сільськогосподарське виробництво. 

Ретельно вивчивши податкове законодавство, кожен приватний підприємець має право зареєструвати свою компанію по тій системі, яка йому вигідна як у фінансовому, так і в правовому аспекті.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Свіжі питання по темі в базі
Ведення інших видів діяльності
Ютуб (YouTube) канал и уплата налогов по законодательству
Как работают крупные Ютуб каналы с точки зрения государства и налогообложения? Я знаю, что многие как-то оформились и даже платят налоги, но не знаю как именно это происходит, какая деятельность у них по КВЕДу, если оказывают услуги, то кому и тд. Спасибо заранее!
13.04.2020 00:37 4680
Відповів
Дмитро Дончак
Податки, збори, внески
Чи може репетитор надавати послуги як ФОП на единому податку, чи тільки на загальній системі? Застосування РРО при отримані платежів через Liqpay (Ликпей)
Зараз працюю по КВЕД 85.59 інші види освіти (послуги репетітора) на 3 групі єдиного податку. Прочитала, що закон по Незалежну професійну діяльність включає викладацьку діяльність і передбачає загальну систему оподаткування. Чи можу я працювати як ФОП на єдиному податку? Маю клієнтів в інших краї...
11.02.2020 12:48 28679
Відповів
Ірина і Владислав Леонови
Податки, збори, внески
Если не предприниматель получил доход на банковскую карту от физлица за улуги по доработке программного обеспечения - подача декларации и уплата налогов
В 2019 г. я оказал улуги по доработкам программного обеспечения (1С) физ. лицам. Оплату мне перечислили на карточку (обычный перевод на карту). Я так понимаю, что я должен подавать декларацию о доходах за 2019 и оплатить налоги (НДФЛ и военный сбор). Поскажите как правильно подать и заполнить де...
11.02.2020 11:41 2104
Відповів
Галина Токмач
Касові операції та РРО
Если отчет ФОП по единому налогу не сходится с суммами по счету в банке, при этом поступления через РРО не проводились
Я ФОП 3 группы ЕН. В 4м квартале 2018г. превысила 1мил. В 2019г. за 1й квартал в отчёте по ЕН указала нал.+безнал.,а только во 2м квартале 2019г. зарегистрировала РРО. По РРО продажи не провожу, т.к. перешла на безнал.расчёт (провожу продажи по банковском расчётному счёту). Сейчас сдаю годовой от...
04.02.2020 19:54 1933
Відповів
Дмитро Дончак
Наші відгуки

Дякую!

Оксана , 25.03.2024 18:06

Спасибо! Отлично проделаннная работа!

Руслан , 07.06.2021 06:09

Дякую

Георгій , 20.03.2021 13:22

Дякую за чудову консультацію

Вадим , 08.04.2021 18:09

Дякую за надану консультацію! Інформація надана відповідно зазначених строків, в повному обсязі з...

Олександр , 31.03.2022 17:30

Дякую, за вичерпну інформацію.

Віталій , 30.03.2022 17:50

Дякую за швидку відповідь))) 👍

Юлия , 25.12.2020 20:08

Дякую. Все доступно зрозуміло.

Надія , 23.12.2020 20:24

Дякую за консультацію!

Вячеслав , 26.07.2022 07:48

Спасибо, за помощь, не ожидал что так быстро получю ответ

Руслан Исмаилов, 28.06.2023 20:40
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram