Сучасне законодавство чітко встановлює в Україні пріоритет заповіту. Спадкоємці, які прописані в ньому, мають повне право отримати майно померлої людини в встановлені нормативно-правовою базою термін. Але нерідко цей документ стає об'єктом всіляких фальсифікацій, афер і шахрайства. Подивимося, як здійснюється оскарження спадщини через суд досвідченими адвокатами.
В даний час оспорювання спадщини за заповітом в судовому порядку можуть виробляти особи, чиї інтереси і права були порушені тим чи іншим способом. Оскаржити останню волю свого родича можуть:
Найчастіше оскарження спадщини через суд здійснюється, коли:
У першому випадку мова йде про незначному заповіті, у другому - про оспорімості. Оскарження останньої волі родича можливо за наступними приводів:
Текст документа до останньої волі людини може бути визнаний юридично нікчемним. В цьому випадку заповіт вважається недійсним. Нікчемність документа встановлює нотаріус, який відкриває і веде спадкову справу. Зацікавлені особи мають право оскаржити його рішення в судовому порядку.
Якщо заповіт оскаржується по суті, проблема вирішується виключно через суд. Щоб довести свою правоту, позивач може використовувати:
Зверніть увагу! Оскарження спадщини за заповітом в судовому порядку можливе протягом року після того, як спадкоємець отримав інформацію про факти, які є підставою для оскарження останньої волі свого родича. А питання нікчемності заповіту розглядаються нотаріусом протягом 3 років з дня смерті спадкодавця.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В